HF 2018/19 Kış Ligi Yarışması 16(FİNAL) (30.03.2019)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güzel bir dostluk ortamında keyifli bir yarışmanın daha sonuna geldik. Emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. :hfyeni (25): yarışmayı düzenleyip takip etmek için büyük emekler verdiniz gerçekten.

Dereceye giren arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Gerçekten zorlu bir lig'ti sonuna kadar hakettiniz bu başarıyı :hfyeni (25):

Yarışmaya katılan tüm dostlara tek tek teşekkür ediyorum, herkes ayrı bir renk kattı. Sizlerle aynı yarışmanın içine dahil olmaktan onur duydum. Büyük keyif aldım teşekkürler herkese :hfyeni (25):

Son günlerde yoğunluktan takip edemedim bunun için de özür dilerim. Hayırlı geceler cümleten.

• Yine bir yarışmanın sonuna geldik. Bu yarışmada da çok güzel tecrübeler elde ettik.

Derece elde edenleri tebrik ederim. Ayrıyeten yarışmaya katılan ve emeği geçen herkese teşekkür eder, daha nice yarışmalarda görüşmek üzere hayırlı geceler dilerim...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Eğlenceli ve bir o kadar çekişmeli geçen bir ligimizin daha sonuna geldik. Özellikle baştan sona emeği için Samet abime ve lig boyunca bizleri yalnız bırakmayan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyor, en kısa zamanda yeni ligde yine bu eğlenceli sürecin devamını temenni ediyorum.

Hepinize hayırlı geceler diliyorum. Sonuçlar en kısa zamanda Samet tarafından açıklanacaktır.

• Yarışmaya katılan her üyeyi tebrik ederim. Ama özellikle bu yarışmayı düzenleyip yorucu bir takibi devam ettiren Samet hocayı ayrıca tebrik ederim.Sıralamaya giren arkadaşları kutlarım.Sonuçlar açıklandığında 4-10 arasında derece alanlara vaad ettiğim puanları göndereceğim...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Yarışmayı düzenleyen forum yönetimine teşekkürler eder dereceye giren forumdaşlarımızıda tebrik ederim.

Son haftasına kadar heyecanlı ve çekişmeli bir yarışma oldu.Formumuzu kaybetmeden yaz ligine geçsek güzel olur :)

• Evvela yarışmayı düzenleyen forum idarecilerine teşekkür ediyorum. Hakikaten geçmiş yıllara göre yarışmaya iştirak eden kişi sayısında sağlam bir artış var. Tabi bu mücadele etmeyi daha da zorlaştırıyor. Ben bu seneki yarışmada yanlış hatırlamıyorsam ilk hafta haricinde sürekli MGM'nin tahminlerini aynen yazdım. Tabi işlerimin yoğunluğundan bazı haftalar 3 gün önce tahmin yazarken bazı haftalar 1 gün öncesinde tahmin yazdım. 2 hafta da yarışmaya iştirak edemedim. Böylece MGM yarışmaya girmiş olsa kaçıncı olacaktı onu görmeyi hedefledim. Lakin tam olarak mümkün olmadı. Bundan sonraki yarışmalar için bir teklifim var. MGM ve başka birkaç kurumun tahminleri de yarışmaya dahil edilip her hafta ilan edilen puan tablolarında yer alabilirler. Ya da sadece MGM dahil edilip farklı bonus araliklarindaki tahminleri yazilabilir. Misalen MGM(72), MGM(48), MGM(24) vb. gibi... Bu yarışmaya ayrı bir tat katar diye düşünüyorum. Tabi ayrı bir iş yükü aynı zamanda. Takdir forum idarecilerinin Aytac Samet UmuTCaN

• Dereceye giren tüm forumdaşlarımı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Bunun yanında her hafta yarışma düzenini sağlayan başta Samet abi olmak üzere tüm yönetim ekibine teşekkür ederim.

Keyifli anlar yaşadığımız herkese teşekkürler..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Evvela yarışmayı düzenleyen forum idarecilerine teşekkür ediyorum. Hakikaten geçmiş yıllara göre yarışmaya iştirak eden kişi sayısında sağlam bir artış var. Tabi bu mücadele etmeyi daha da zorlaştırıyor. Ben bu seneki yarışmada yanlış hatırlamıyorsam ilk hafta haricinde sürekli MGM'nin tahminlerini aynen yazdım. Tabi işlerimin yoğunluğundan bazı haftalar 3 gün önce tahmin yazarken bazı haftalar 1 gün öncesinde tahmin yazdım. 2 hafta da yarışmaya iştirak edemedim. Böylece MGM yarışmaya girmiş olsa kaçıncı olacaktı onu görmeyi hedefledim. Lakin tam olarak mümkün olmadı. Bundan sonraki yarışmalar için bir teklifim var. MGM ve başka birkaç kurumun tahminleri de yarışmaya dahil edilip her hafta ilan edilen puan tablolarında yer alabilirler. Ya da sadece MGM dahil edilip farklı bonus araliklarindaki tahminleri yazilabilir. Misalen MGM(72), MGM(48), MGM(24) vb. gibi... Bu yarışmaya ayrı bir tat katar diye düşünüyorum. Tabi ayrı bir iş yükü aynı zamanda. Takdir forum idarecilerinin Aytac Samet UmuTCaN

Bunu Samet hocama önermiştim, yaz liginde uygulanması için tekrar dile getirecektim. Siz benden önce davranmış, konuyu açmışsınız madem bunu gündemde tutalım.

• Yarışmada emeği geçen yöneticilere ve katımları ile renk katan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Derece yapan arkadaşları tebrik ediyorum. Oldukça keyifli ve çekişmeli bir lig oldu. Nasip olursa bir sonraki ligde görüşmek üzere... :)