GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2019)

 • Sistem gelmezse ya da sistemcik haline dönüşürse 2014'ün ayak seslerini duymaya başlarız diyorum. En son bu kadar uzun süreli sistemsiz dönemleri 2013-2014 sezonunda yaşamıştık. Şimdi teorim biraz çılgınca gelebilir size ama 20 Ağustos'tan beri sistem alamadık ve takriben 15 Eylül'e kadar da alamayacağız eğer eylülün ortasındaki sistemde gelmezse tam bir ay bomboş geçmiş olacak. 2014'te de bu forumdaydım o muhabbetleri hatırlıyorum ayda bir sistem 1.5 ayda bir sistem alıyoruz gibisinden.

  Tabi ki hiçbir şey için geç değil kuraklık dönemimizi eylül ayında yaşamak bizim için şansta olabilir özellikle kasım ayından pek çok kişi umutlu Accuweather dahil iyi görüntüler sunuyor yine de bu sistemi kaçırmamalıyız psikolojik olarak da yıpranırız.

 • GFS'de Azor baskı yedi ama halen ECMWF'den daha iyi ancak buda bozmaya başladı sistem sizlere ömür anlaşılan :D

  Aralarında şuanda bize yarıyan en iyisi gene eski Gfs legacy güncellemesi ^^ Oda çok çok iyi değil ama akşama kadar bununla idare edelim.

 • Uzun vade diyagrama bakıp ecek acak diyenler her zaman risk alıp yanılmaya müsait demektir

  Hele de bu karmaşık nötr alengirli yılda

  Ama olasılık beyan edip garanti konuşmayanlar isterse 40 derece yanılsın üstüne gidemeyiz , sonuçta tahmin ve emektir yapılan iş

  Gfs ihtiyar ile Gfs genç arasında fark ciddi

  Ama vade hala uzun

  Bu sistem iki haneli saatlere kadar değişir daha , acele yorumlara gerek yok ciddi potansiyel var hala

  AFA17ACD-3781-4F06-873E-D4F3C6CBA4DA.png4BDD844A-C843-4402-8372-2B335672B159.png

 • Arkadaşlar, bu akşam müsait olduğum için GFS modelini paylaşacağım. Bu akşamki güncelleme gerçekten çok önemli GFS tekrar aynı görüntüyü verirse işler değişir sistem adına. Bu akşam ECMWF de GFS kadar önemli bir güncelleme olacak onuda paylaşacağım müsaitim. Paylaşımlarım da geçen güncellemeler de ki olduğu gibi çizerek ve herkesin anlayabileceği şekilde olacak.:)

  Büyük ihtimalle 60h saatten sonra başlarım GFS modelini ama isteyen olursa daha öncede başlarım.


  Bir nebi bu akşam sistem adına varmısın yok musun gibi bir durum var ama varım dedikten sonrada illaki aynısı gelecek değil yine değişikliği uğraya bilir.


  O zaman Akşam güncellemesinde görüşmek üzere,


  Sağlıcakla kalın.:)