GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2019)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS zaten en başından belli olur bu iş diyor yine gözlükleri indirmedi. :hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29):

Bu arada ECMWF kralında onaylaması çok önemliydi oda onayladı.

Şuan bir sistem ineceği neredeyse belirginleşti şimdi sırada gücü ve tam olarak nereye ineceği kaldı.

gfseu-0-240.png?0gfseu-1-240.png?0

Ve size dahada güzel bir şey gösterecem işte bu ateş etirir daha eylüldeyiz doğu Karadenize yoğun kar verdi .rk223_kgigf-12351:gun_bandana::gun_bandana::hfyeni (29)::hfyeni (29):

945deeaf4a4988c55a2.png

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Ay ortası serin bir hava gelecek ull merkezi 96 saate kadar değişir merkeze bağlı olarak yaylalara kar yapabilecek bir sistem gibi duruyor. Takibini yapalım bu dönem de bu denli bir düşüş pektabi ki doğal değil herşeye gebe bir sene bekliyorum bu sene ön açıklama yapmayacağım çünkü kestirelemeyecek derece de sert düşüşler ve sıcaklık artışları bekliyorum. Konumda da belirtmiştim sert bir 2019 sonbaharı bekliyorum diye.eylül ortası ilk dalga yolda.

• Son yıllara göre Karadeniz ve özellikle doğu Karadeniz bölgesi su sıcaklığı oldukça yüksek ve ben bunun sonbahara etki edeceğini düşünüyorum 1 yada en fazla 2 ekstrem olay olabilir.

!!!( ÖNCEDEN KARADENİZ DE BU ŞEKİLDE BİR ŞEY OLACAĞINI TAHMİN ETMİŞTİM ÇÜNKÜ GEÇEN SENELERE GÖRE DENİZ SUYU SICAKLIĞI CİDDİ ŞEKİLDE BİR ARTIŞ OLUŞMUŞ VE HER HANGİ BİR KUVVETLİ SALINIMDA KARŞI EKSTREM OLAYALAR OLUŞABİLECEĞİ BELLİYDİ MODELLERDE SELEKTÖR ÇAKMIŞ TROPİKAL SİKLONA.)!!!

euro_cdas1_anom.png

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Karadeniz’in bu deniz suyu şartları ve ataletine böyle ani ve şok bir soğuk baskını oldukça sağlam bir yağış bırakır ki , sistem eğer bu derece sert gelirse sevincin yerini endişe ve temkin alır.

Zaten gfs yağış beklentisi mor renge yakın bir görünüme ulaşmış birkaç noktada , anormal bir sezona doğru gittiğimiz daha ilk sistemin ilk sinyallerinden belli

Umarım hayırlı yönde değişir gelişmeler

• tepki ab si nerde gözümüz orda😀 bu arada ne kadar batılı inerse o kadar iyi olur.dogulu inerse basra 'yi biraz baskılayip doğuya gda yağış bırakabilir.batili olursa ülke geneline yayılma olasılığı yüksek basra izin verdiği kadar