GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2019)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Berkay34 güncellendikçe devamını paylaşır mısın müsaitsen kardeşim. Beklediğim salınım için ipucu verecek mi merak ediyorum.

Edit. Şimdi beklenti oluşmasın, gayet mevsim normallerinde ve ya 3-4 derece altında bir salınım bekliyorum ayın başında.

• Akşamları havaların oldukça serin gecmesi toprak üstü sicaliklarinin ileride ihtiyac duyacagimiz 2m sicakliklarina etkisi büyük.olacak. sonbahar kurak geciyor evet ama aksamlari topragi iyi sogutuyor. Yakinda denizlerde de ayni etkiyi gormeye baslayacagiz.

• Evet, 216 da ipucu geldi kendi adıma, gronlanddan kopan yüksek İskandinavya yı ele geçiriyor. Bize yansımasını, bir terslik olmazsa 6-7 Kasım gibi görebiliriz.

Edit. Kendi konusunda İskandinav yükseği ihtimalinden Cold.EFso üstadım da bahsetmiş, ustalardan da aynı beklentiyi görmek çokta yanlış yolda olmadığımı gösterdi bana. İnşallah ilk hafta bitmeden 0 ve altında izotermlere tanıklık ederiz 850 hpa da. Moral lazım biraz bize😀

• Modeller temsili, kafaları karışmış.:D^^ En kısa sürede daha tutarlı çıktılar sunması dileği ile,

İyi akşamlar...

kafası karışmış emoji ile ilgili görsel sonucu

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• gfs yine bikac guncellemedir aynı şeyi gösterirken ecm gfs nin bikac gin önceki güncellenmiş haline döndü.yarin yiné dönüş olacaktır.oncede söylemiştim bu sistem sarkarak gelecek büyük ihtimalle yada hiç gelmeyip kasım in ilk haftasonu boş geçirtecek.arada kalacak bir sisteme benzemiyor

• Modeller temsili, kafaları karışmış.:D^^ En kısa sürede daha tutarlı çıktılar sunması dileği ile,

İyi akşamlar...

Ecmwf gayet net Berkay. Bizi Gfs kandırdı 😂

Ecmwf de sinyaller var şimdi İskandinavla inebilecek bir sistemi işaret ediyor. Uzun vadesi de tarih olarak, ayın 5 inden sonrasını işaret ediyor. Takip edeceğiz bakalım

• Ecmwf gayet net Berkay. Bizi Gfs kandırdı 😂

Ecmwf de sinyaller var şimdi İskandinavla inebilecek bir sistemi işaret ediyor. Uzun vadesi de tarih olarak, ayın 5 inden sonrasını işaret ediyor. Takip edeceğiz bakalım

Tayfun zaten ben GFS ye bakarak gaza gelmeyin dedim kendi konumda, çok abartı verdiği net belliydi.

Bu işler her zaman şöyle ilerler bu bir gerçek ilk GFS uzun vadede sinyalleri verir sonra devren Ecmwf ye verir sistemi ecmwf sistemi düzene getirince gfs de ecmwf ye döner bu böyledir...;)Kendi tezim.

Model takibi yapanlar bunu iyi bilir zaten boşuna bazı dostlar isterse GFS 24h soksun Ecmwf vermedikçe inanmam diyor;):)

Selamlarımla, iyi akşamlar...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• gfs nin neyine inanalımki çoğuzaman hepbizi yarı yolda bıraktı buyılda gfs aynıtas aynı hamam misali devam edecek gibi görünüyor.zaten balık baştan kokar diyede boşuna dememişler 😊 ha aksi olurda bu kış sezonu bitene kadar gfs uzun vadede görüpte bitane sistemi indirirse burdan bir arkadaşımıza 100 bin Hf puan hediye göndereceğim sözüm söz😀😀

• gfs nin neyine inanalımki çoğuzaman hepbizi yarı yolda bıraktı buyılda gfs aynıtas aynı hamam misali devam edecek gibi görünüyor.zaten balık baştan kokar diyede boşuna dememişler 😊 ha aksi olurda bu kış sezonu bitene kadar gfs uzun vadede görüpte bitane sistemi indirirse burdan bir arkadaşımıza 100 bin Hf puan hediye göndereceğim sözüm söz😀😀

1000 hf puanda benden üstad birisine

O kadarcıkmı puan göndereceksin hocam. Elini korkak alıştırma beni örnek al. Bir çırpıda 750bin puanı 15 kişiye dağıttım. Bari şunu 5 kişiye 50 bin puan yap^^

Einmal editiert, zuletzt von Bjk123 ()