İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs bugünkü güncellemelerinde 23 ünden sonraki sistemleri yok etmis ama yine de belli olmaz tabi. Ecm yi beklemek en iyisi. InsAllah ülkemiz gelme ihtimali olan sistemleri en az zararla kapatir

• Model yorumları kısmında bazı arkadaşlar yazmış, Afrikadan soğuk atakta almak varmış. O iş öyle değil, mizah varsa bilemem. Ama olay şu; eps dönemine göre bizi normallerinin 5-6 derece altında gösteriyor. Yani bu ne demek 25-30 Mart arası döneminde ortalama sıcaklığımız 12 derece ise 6-7 derece olacağız demek. Afrikanın yeşil olması demek kar yağacak demek değil. Onlarında ortalaması 25 iken 20 olacak. Sonra ortalama bizde de düşmeye başlıyor. Kuzeyimize göre yeşiliz ama kuzeyimiz normallerinde. Sadece biz dönemine göre soğuk kalıyoruz. Yoksa güneyden gelen soğuk akım yok.

Bir diğer husus ise ay sonu displacement olacak. Soğuk kesinleşti. Ama o döneme göre gücü ne kadar etkili olur belli değil. Yani şu olayı en azından Mart 10'una kadar olan süreçte yaşasaydık çok daha farklı olurdu ama olmadı. Tarihlerde 27-28 Mart olunca insan ne kadar etkili olabilir ki diye şüphe ediyor. Ama hiç kimse de (kar sevdalıları) mart sonu yağacak metrelik kara hayır da demez. :)

Süreci takip edelim bakalım. Mart sonu kar görecek özellikle İç ve Doğu kesimler. Bakalım İstanbul olarak kar görebilecekmiyiz yoksa kuru soğuk ya da 5-6 derecede yağmur veyahut kar mı göreceğiz ? O da bu hafta belli olur.

30 Mart 2014 belediye seçimlerindeki benzer durumu bu sefer 2019 belediye seçimlerinde göreceğiz. 2014'teki Doğu Karadenizi etkilemişti bakalım bu nereyi daha fazla etkileyecek.

• Hocam bende öyle tahmin etmiştim, yoksa afrikadan soğuk hava dalgası falan komik şeyler.

• HAVA TAHMİNCİSİ mesajınızı gördüm acaba dedim çünkü paylaşan bendim acaba dedim bir yerde yanlış bir şey mi yazdım diye yok yani gayet nezih bir dille paylaşmışım.Diğer yazan arkadaşlara bakıyorum onlarda da öyle bir hava yok kaldı ki istek de yok.Zaten belirtmişler bu zamana kadar gelmedin bi zahmet gelme diye.Şimdi size soruyorum hangi mesaj da afrikadaki kar yağışını gördünüz?Kimin yazdığı mesaj sizi rahatsız etti? Madem katkı sunmak istiyorsunuz ukala ukala yazmak yerine daha bağlayıcı yazarsanız mesajlarınıza aldığınız etkileşim de daha iyi olur. Aynı cevaplar sizin için de geçerli KARamsar mesajları tek yönden okursanız her mesaj size komik gelmeye devam eder.

• Bu mini buzul çağı haberleri bir kere çıktı sonrası gelmedi. Bu konuda herhangi bir gelişme var mı? Birde güneş patlamaları göre bileceğimiz site var mı?

• HAVA TAHMİNCİSİ mesajınızı gördüm acaba dedim çünkü paylaşan bendim acaba dedim bir yerde yanlış bir şey mi yazdım diye yok yani gayet nezih bir dille paylaşmışım.Diğer yazan arkadaşlara bakıyorum onlarda da öyle bir hava yok kaldı ki istek de yok.Zaten belirtmişler bu zamana kadar gelmedin bi zahmet gelme diye.Şimdi size soruyorum hangi mesaj da afrikadaki kar yağışını gördünüz?Kimin yazdığı mesaj sizi rahatsız etti? Madem katkı sunmak istiyorsunuz ukala ukala yazmak yerine daha bağlayıcı yazarsanız mesajlarınıza aldığınız etkileşim de daha iyi olur. Aynı cevaplar sizin için de geçerli KARamsar mesajları tek yönden okursanız her mesaj size komik gelmeye devam eder.

Ben ne alaka hocam :D. Ben epsye dedim o lafı.

Einmal editiert, zuletzt von KARamsar ()

• Ben ne alaka hocam :D. Ben epsye dedim o afrika kar'ını.

Alıntı yaptığınız kişi Eps ye yapmışa benzemiyordu ama ona ne yapacağız.Ya da şöyle söyleyeyim alıntı yaptığınız zaman acaba doğru yerde mi alıntı yapıyorum diye kendinize bi sorun lütfen.

• Alıntı yaptığınız kişi Eps ye yapmışa benzemiyordu ama ona ne yapacağız.Ya da şöyle söyleyeyim alıntı yaptığınız zaman acaba doğru yerde mi alıntı yapıyorum diye kendinize bi sorun lütfen.

O yazan kardeşimizin kötü niyeti olduğunu sanmıyordum, o yüzden alıntı yapmakta sakınca görmedim.

• O yazan kardeşimizin kötü niyeti olduğunu sanmıyordum, o yüzden alıntı yapmakta sakınca görmedim.

Ben o arkadaşa sordum zaten gerekli soruları cevap bekliyorum onun tarzı biraz farklı.Sizde benzer şeylere tamam dediğiniz için size yazdım.

• Ben o arkadaşa sordum zaten gerekli soruları cevap bekliyorum onun tarzı biraz farklı.Sizde benzer şeylere tamam dediğiniz için size yazdım.

hocam mütevazi bir dille yazılsa sıkıntı yok da , öyle üstten üstten yazınca irite ediyor insanı

Afrika’da morluk görmek insanı şaşırtır ve oradan kar mı geliyor diye espiri de yaptırtır bunda takılacakları ne var

Ha şu var , açık arıyorlar

Hıdır mıdır muhabbeti değil atmosfer

Önümüzde zorlu ve çözülmesi zor süreç var Nisan ortasına kadar , maalesef bunlar konuşulacağına fitne fücur konuşuluyor

Bu tarz kibirli yaklaşımları yapan bişey sempatizanı olan ve siteden kovulan misteryan gaycır mıydı neydi nikini tam hatırlamıyorum o da çok havalıydı ve yerin dibini boyladı

Atmosfere ve insanlığa karşı kibir insanı yamultur , belki burnunun ucunu görmeyen birkaç yüz takipçi bulur ama şizofreni etkisini çözenler uzaklaşırlar

Bizim burada Mart ikinci yarı tehlikeli şeyler olabilir analizimiz de maalesef haklı çıkma yolunda

Umarım İzlanda devreye girer de atak etkisi zayıflar , yoksa 26/31/5 dönemi yabana atılacak gibi değil