İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 sene önce falan,ilkbaharda 1 saat aralıksız dolu yağmıştı ve her yer doluylan beyazlamıştı.Öyle bir şey olacakki takip edeceksin kışdan sonra,öbür türlü forumda 4 5 kişi anca olur 1 günde

Beni üzen de bu, sevdiğin bir dostunu 8 ay göremeyeceksin. Alışkanlıklardan vazgeçemiyorsun :)

• Kütleler karaya vurduklarında inanılmaz bir şekilde güç kazanıyorlar örnek Anadolu yakasındaki sarı kütle gibi maviden bir anda sarıya çıktı.

Radar Görüntüsü: İstanbul, Maks

açık yeşil ve sarılar grapuel sağanağı oluyor genellikle 1 2 dakikalığına ve her yeri beyazlatıyor.bu gece en az 3 kez alsak yeter bana

• Beni üzen de bu, sevdiğin bir dostunu 8 ay göremeyeceksin. Alışkanlıklardan vazgeçemiyorsun :)

sen 23 şubat sisteminde en fazla mesaj yazan kişilerin en başındaydın,ve mesajlarının hepsi dolu,bizi bilgilendirmek amaçlıydı.İnşallah en geç aralıkda bu forumda oluruz ikimizde

• sen 23 şubat sisteminde en fazla mesaj yazan kişilerin en başındaydın,ve mesajlarının hepsi dolu,bizi bilgilendirmek amaçlıydı.İnşallah en geç aralıkda bu forumda oluruz ikimizde

Haziran itibariyle tamamen boşa çıkıyorum ilk amacım yaz-sonbahar aylarında kışa kadar kendimi meteoroloji konusunda ileri taşımak, foruma katkı sağlayabilecek noktaya getirmek olacak. Hocalarımızın da bazı fikirleri var 2020 kışı için. Nasip olursa inşallah daha sağlam bir şekilde yaşarız sezonu :)

• 52854504_1240816499401147_7463504316825862144_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fsaw1-5.fna&oh=05ef787c277b47c3ba1c3fdc270aa936&oe=5D25062DUtanmasa kırmızıya dönecek

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Arkadaşlar güncel sistem takibine devam edin ama tecrübeli üyeler bilir yaz ayıda en az kış kadar zevklidir, özellikle oraj takiplerimiz skew-t analizlerimiz bu seneye de damga vuracak, hele ki geçen sonbaharda kırbaç kovalamıştık, belki bu senede kovalarız, açıkçası yaz aylarını ben daha çok severim forumun asıl sahipleri yazın buradadır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar güncel sistem takibine devam edin ama tecrübeli üyeler bilir yaz ayıda en az kış kadar zevklidir, özellikle oraj takiplerimiz skew-t analizlerimiz bu seneye de damga vuracak, hele ki geçen sonbaharda kırbaç kovalamıştık, belki bu senede kovalarız, açıkçası yaz aylarını ben daha çok severim forumun asıl sahipleri yazın buradadır..

hocam bana gelene bakın yukarıda fotoğraf attım :D

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Resim nasıl kendiliğinden güncelleniyor?

Radar görselini mgm'nin sitesinden sağ tıklayıp resim yolunu kopyala diyerek alıp buraya eklerlerse mgm de aynı görsel belli aralıklarla nasıl güncelleniyorsa burada da güncellenir. Çünkü link adı hep aynıdır. Ama radar görselini belli bir zaman diliminde bilgisayarımıza indirip buraya tekrardan yüklersek o güncellenmez hep sabit kalır.

Benim için yazın tek bir güzelligi varsa o da bu forum. :)

Geçen sene kasırga ve oraj takibinde 1 numaraydık; bu senede inşallah öyle olacağız abi.

Hem yazın foscular, hayal sattıncılar, 1 etkileşim 1 dolarcılar da yok.. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

Bara döda fiskar följer strömmen...