İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistem öldü diyenler bence iyi düşünsün 500 hpa soğuklarını görmediler herhalde bu sistemde havada karada kar görülecek inşallah. KAR yok diyenler yanılacak hayırlısıyla.

Bazı kesimlerde havada kar olabilir.. ama benim daha merak ettiğim yağmur da olsa yağışın şiddeti bakalım nasıl olacak bu 500 ve 850'de.. gene 2-3 mm ile geçiştirecek miyiz...

• Yıl başı öncesi sistemi hakın rahmetine kavuşmuştur kar açısından. Cenazesi ayın 28'i öğlen namazından sonra Çamlıca camisinden kaldırılacaktır. Sevenlerine gani gani rahmet eylesin...:bawling:1/kahkahas23s1:D Şu süreçte şizofrene bağlamamak elde değil arkadaş. Bu sistemde ECMWF modelini çok kınadım! Resmen bize büyük bir kazık attı... Neyse boş verin çanınızı çok sıkmayın, yapacak bir şey yok iki buçuk yıldır olmayınca olmuyor işte. Artık önümüzde ki sitemlere bakacağız. Ama bundan sonra isterse -12 soksun, iki modelde 96H kadar girmeden fazla heveslenmeyin derim sizlere, bunların işi belli olmuyor çünkü. Sadece fazla heveslenmeden takip yapmak en iyisi.:)

Hepiniz kalın sağlıcakla,

ECMWF'nin ilk kazığı değil geçen senelerde de aynı tarz kazıkları atmışlığı çok

• Ya arkadaşlar çok çabuk bırakıyoruz biz. Biraz sabır. Şuan iyi verseydi kötü sistemleri bırakıp seviniyorduk. Kötü olunca bitiyoruz. Biraz bekleyelim. Bu verileri sisteme giren kişilerde "insan" onlarda bir yerden bakıp giriyorlar sisteme. Yani her an her şey değişebilir.

• En nihayetinde bu kış böyle geçecek olsa da kızmak öfkelenmek olmaz.. Hepimiz 2007 2014 2018 görmüş nesiliz :) sonraki kışlara bakarız... tüm bunlara rağmen sonbahardaki düşüncelerim devam ediyor.. kuzey kıyıları mutlu edecek sistemin mevcut yapıda geleceğini düşünüyorum..iç ve doğu da sağlam soğuklar görebilir...

• Size bir olay anlatacağım

Seneyi hatırlamıyorum

Pazar gecesi mgm hiç kar yapmayacak açıklaması yaptı. Pazarertesi salı tatil oldu. Salı akşamı soğuklar gidiyor dedi. Kalan 3 gün okullar tatil oldu. Haftasonu günlük gneşlikti mgm kar bitti soğuklar gitti açıklaması yaptı. Pazaertesi salı gene tatil oldu.

Yamni şehrimizin sağı solu belli olmaz. Verileri falan dinlemez. Az sabır :)

• Çatalca Radarımız 5.7 derece şu an

Kırklareli’nin çoğu istasyonundan soğuk

6/7 derecelerde bir kaç istasyon daha var

-5/-7 girişi anında ve yağışın güçleneceği anlarda sıkı bir 500’le tüm sinerjimizle kar kovalayacağız , yer seviyesi Allah’a emanet zaten , nasipte ne varsa razıyız

44dbe7d9dcc50d.jpg

• Bu arada internette yayında olan bir özel hava istasyonunun ölçümlerine göre sinanoba'da 2019'da şu ana kadar düşen yağış miktarı sadece 340 mm ... İstanbul'un durumunu ortaya koyuyor...

• İnşallah yükskek kesimler olarak bir süpriz olur. Bakalım neler olacak, merakla beklemedeyiz ay sonu için.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Size bir olay anlatacağım

Seneyi hatırlamıyorum

Pazar gecesi mgm hiç kar yapmayacak açıklaması yaptı. Pazarertesi salı tatil oldu. Salı akşamı soğuklar gidiyor dedi. Kalan 3 gün okullar tatil oldu. Haftasonu günlük gneşlikti mgm kar bitti soğuklar gitti açıklaması yaptı. Pazaertesi salı gene tatil oldu.

Yamni şehrimizin sağı solu belli olmaz. Verileri falan dinlemez. Az sabır :)

Hatırlıyorum o zaman radar sistemi kurulmamıştı sea effekt yagislarini çözememişti mgm.surekli bulutlu diyordu ama kuzeyden hep deli gibi yağışlar geliyordu rüzgar yıldız yıldız poyraz hava gece -2 rüzgâr hizida müsaitti coştukça coşuyorduk

• Arkadaşlar bahsettiğimiz çıktılar gün içinde değişiyor siz neden hemen böyle olumsuz düşünmeye başladınız. Yani tamam kesin kar yağıcak değil ama minicik bir umut olsun içinizde olumlu düşünün olumlu olsun :)

• Hatırlıyorum o zaman radar sistemi kurulmamıştı sea effekt yagislarini çözememişti mgm.surekli bulutlu diyordu ama kuzeyden hep deli gibi yağışlar geliyordu rüzgar yıldız yıldız poyraz hava gece -2 rüzgâr hizida müsaitti coştukça coşuyorduk

Aynen. Şuan bile belli olmaz. Her şey olabilir.

• Bazen modellere neden bakıyoruz diyorum kendi kendime kanser etmekten başka birşey yaramiyorlar 2-3 yildir bastan oyle bir gosteriyor sistemi heycan tavan son gune yaklastimi yine s400 sistemi mi desem törpü sistemimi desem bir şekilde devreye giriyor

• Yanlız eski bir wetterci olarak gfs ye şöyle bi baktımda yinede kar göreceğiz görünüyor.Kıyılar havada görse yeter ilk kar öyledir zaten.Yükseklerde de arabalar çatılar hafif beyazlar.Yani en olağanı bu gözüküyo.Bizim üzüldüğümüz tabi kıyılar ince beyazlık yüksekler 5-10cm den buralara düşmemiz.:(