İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • vay arkadas nerden soyledim. Hic soylemedim farzedin. Onumuzde kar yapma potansiyeli olan sistem var nelerle ugrasiyosunuz.

Norvec veya isvec degil ulkemiz surekli sistem gelsin. Bu sene oyle bir pattern yok.

Bu sistem 3-4 ocakta bitecek. Devaminda yb bekliyorum. He kucukte olsa yagislibsistem gelir ama kar yapan sistem yok. Ta ki 20 sine kadar sonrasini bilmiyorum. Ben boyle dusunuyorum. Olur olmaz gorecegiz.

Uzun vadeyi kapatalim. Onumuze bakalim.

• Bu yılbaşı sisteminden bi 40 50 cm koparırsak 20sine kadar bekleriz sorun yok imkansız değil -10 -11 girerse alın çayınızı çorbanızı izleyin gece turuncu görüntüyü...

• Bizim ahali bir acayip yahu
    Sistem gelsin bi hele,sonrasına bakarız,gerekirse şubata kadar bişey olmasın
    ama artık sağlam bir sistem alalım.Soğuk,yağış sıkıntısı olmadığı,bizi tilt etmiyecek bir sistem :)

• Bu yılbaşı sisteminden bi 40 50 cm koparırsak 20sine kadar bekleriz sorun yok imkansız değil -10 -11 girerse alın çayınızı çorbanızı izleyin gece turuncu görüntüyü...

40 50 cm??? :) ortu gorursen şükret derim....dua et soguma artsın..artmazsa havada bıle supheli kıylar için..kar harıtasını dıkkate almayın..

• Olabilecek en kötü senaryo 1 derece ile kar değerlerini kaçırıp yumuşak yağmur almak olur. Sokak lambasından yağan yağmurun arasında uçuşan kar taneleri görmek. Maalesef böyle bir ihtimalde var. Ama inşallah olmaz.

• kar haritasını dikkate almayın evet fakat akşamki güncellemedeki gfs de -10 -11 girme ihtimali var bu girerse rüzgar gibi diğer elemanlara gerek kalmayacak. zaten imkansız değil dedim kesin böyle olur demedim. Ayrıca zor da değil.

• Semih hoca 20 gün öncesinden sistem tahmini yapar

Bazı Havaforum üyeleri : "Oley be geliyor geliyor yaşa semih hocam"

Semih hoca 20 gün öncesinden YB hakkında tahmin yapar

Yine aynı bazı Havaforum üyeleri : "Nasıl ya 20 gün öncesinden YB tahmini yapılır değişir tutmayacak ki"

2 yıldır sistem gelmiyor adam akılı son aylarda ise adam akıllı yağış alamıyoruz.Sizin yaptığınız ayıp ayıp be!

• SiberianEagle

Öncelikle hayırlı geceler semih hocaya yazdığınız yazıyı okudum sessiz kalmak istemedim herkesin affına sığınarak cevap vermek istiyorum semih hocanın bunun için herhangi bir veri sunmasına gerek yok zaten kendisi hava forum da yazar bunun farkındasınız dır zaten

Birde semih hocadan net bir şey söylemesini istemişsiniz hava olayların da bir gün sonrasın da bile netlik yoktur sadece tahmin yapılır gerçekleşir gerçekleşmez onu yaşayıp görürüz

Hayır geceler tekrardan

• 500 ve ustunde eğer böyle gelırse hıc sıkıntı yasanmaz..gecen sene zaten bir cok kez sahit olduk bu duruma..kıyılar ıcın soguk cekırdegın dahada asagılara sarkması sart...baska care yok..

• Millet ABD ile karıştırdı buraları, sanki son 2 kışta 10 günde bir yerde örtülük sistem aldılar:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• SiberianEagle

Öncelikle hayırlı geceler semih hocaya yazdığınız yazıyı okudum sessiz kalmak istemedim herkesin affına sığınarak cevap vermek istiyorum semih hocanın bunun için herhangi bir veri sunmasına gerek yok zaten kendisi hava forum da yazar bunun farkındasınız dır zaten

Birde semih hocadan net bir şey söylemesini istemişsiniz hava olayların da bir gün sonrasın da bile netlik yoktur sadece tahmin yapılır gerçekleşir gerçekleşmez onu yaşayıp görürüz

Hayır geceler tekrardan

Bakalım uzun.süreli bir yb olmasında ne oluyorsa olsun teşekkürler

• Belki de şükretmeyi bilmediğimizden dolayı şuanda Yaradan tarafından sınanıyoruz. Aylardır yağmura dahi hasret kaldığımız günler ne çabuk unutuldu? Hele şeytanın bacağını kıralım, hayırlısıyla devamında gülen taraf olacağız.Çünkü biz sabrettik,sabrın sonu selamettir. 🤗