İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • daha önce dediğim gibi 26 sında kış başlar demiştin şimdi ise aksiyon zamanı 3-6 Aralık ne olur derseniz kısmet bakalım 🌧🌨

• Terkos Baraj havzamız 48 mm yağış almış bu iyi haber

Ama kötü haber baraj seviyemiz yükselmemiş , çünkü yağış lokal kaldı

Örneğin Büyükçekmece sıfır yağış aldı

Ömerli ve Darlık gibi önemli barajlar da pek etkilenmedi

Tarım , bitkiler ve toprağın suya kavuşması için bu yağış iyi oldu ama barajların yükselmesi öyle kolay değil, lokal olmayan Genel ve etkili sürekli yağışlara ihtiyaç var

Tarım , bitkiler ve toprağın suya kavuşması için bu yağış iyi oldu ama barajların yükselmesi öyle kolay değil, lokal olmayan Genel ve etkili sürekli yağışlara ihtiyaç var

Hocam katiliyorum gecenlerde hangi konuda yazdim hatirlamiyorum ama sehri etkileyen 2 tane 100mm lik yagis barajlari toparlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

cuma cumartesi alacağımız yağışlarla inş %40 bandını deviririz şuan doluluk %36

• Hocam katiliyorum gecenlerde hangi konuda yazdim hatirlamiyorum ama sehri etkileyen 2 tane 100mm lik yagis barajlari toparlar..

Aynen Hocam , sağlam siklonlara ihtiyaç var , bana göre bu konuyu İstanbul yönetimi daha dikkatli ele almalı , yağışın baraj havzalarına denk gelmesi kolay iş değil , siklon tutup Boğaz çevresine yada Çekmece Eminönü arasına patlarsa barajlara gram etkisi olmaz (17 Ağustos’ta Eminönü 100 mm aldı ama barajlara yine etki etmedi)

Su sorunumuz yok diyen hiç bir açıklamayı bu coğrafyada dikkate almadım ve almam

Tasarruf tasarruf tasarruf

Eğer baraj havzasina o kadar yagis düşmüşse doluluk oranlarina etkisini çok ufak da olsa mutlaka gorürüz yarin veya sonraki gün.

• GFS eski GFS değil. Daha iyi yapalım derken çok daha oynak hale getirdiler.

• Ao ve Nao aşırı pozitiften nötre ve negatife inişini istikrarlı şekilde sürdürürse eğer ciddi bir sistem alırız 9 ocak sistemi gibi olmasa da kallavi bir sistem gelebilir tabii diğer parametreler de uygun olmalı inşallah gelir güzel bir sistem