İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene bana kimse kizmasin 3 senedir adam akilli kar gordugumuz yok, kiytirik soguk yada kuru soguk sistemlerin hicbirine en azindan sogugumuz var demem. Kar lazim bize kar...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 850’de giren 13/14 derece ama ;

Şu saat itibariyle şehirde 14 tane istasyon 11/14 dereceler arasında geziniyor

Bunun daha sabah ilk saatleri var

Yani 850 ile aynı yada daha soğuk

Bu durumda yarın epey sisli olur gibi

Defalarca tesbit ettiğim üzere gerçekten de soğumaya meyil yeterince var bu yıl

• Şu an güzel soğuk var dışarda... Anlık konumum 14.2 derece:)

Sabaha 11 12 ye kadar düşüyor genelde.

Birde arabalırın üstünde artık her sabah çiy yağıyor, buda sıcaklık farkından oluyor...

Selamlarımla, iyi akşamlar.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Ortamı geren düzeysiz ve sabırsız yapılan yorumlar. Geçen yıl konumuz çok çorba olmuştu umarım aynı hataların tekrarlanmasına vesile olunmaz bu yıl.

nerede hangi mesajlar? ben konunun gecen sene corba oldugunu hatirlamiyorum. Yonetimin en cok kontrol ettigi konulardan biri bu konu.

Herkesin kendince bir kis beklentisi var, kimseyi daha kasim ayindan suclamaya gerek yok.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ECM 850 de 0'ı yaklaştırmaya başladı. Sıcaklıklar gündüz 10 - 15 bandına insin ve 1 gün toprağı doyuran yağış alalım bu sistem ile yeter bence. artık 2. dalga hemen arkasından geleceğe benziyor. Bu kış bence beklentilerin aksine ters köşe olacak pek çok tahminci. Cold.EFso arkadaşımızın sözü çok önemli. Toprak ve doğa her şeyi aslında anlatıyor. Bu yıl kurak ve mevsim normallerin üstünde dursa da doğa 1 sağlam sistem alırız diyor. Bence siteki tahmincilerimiz pek çok meteoroloji uzmanını cebinden çıkarır. Ama geçen sene de belirtmiştim. El birliği ile havanın çivisini yerinden söktük. Modellerin rayına oturması için bence bir 10 sene daha var. Bir geçiş sürecindeyiz. Geçen sene datalar havalarda uçustu ve tüm verilerde açıkçası çok sağlam ve ayağı yere basıyordu. Polar vortex desen inanılmazdı :) Ama olmadı. 2004 veya 2017 gibi aniden beklenmedik anda sokulan sistemlerin ülkesiyiz artık. Eskisi gibi 15 gün süren soğukların değil. Bence artık polar vortex bölündü güney Avrupa'da -20'ler dibimizde 300 km kaldı gibi sistemlerin ülkeye uğraması çok zor. Anca kedinin ciğere baktığı gibi bakarız. Son yıllarda benzer sistemlere bakın ancak kırıntısı geldi. 31 Ekim sistemi örneği :) svg...

• Ay sonu Kasım başı sistemi Hak'kın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin. Cenazesi öğle namazına müteakiben Şakirin Camii'nden defnedilecektir. Allah merhume rahmet eylesin. Sistemi bekleyenlere ise bir sonraki olası sisteme kadar sabırlar versin.

Zaten ne zaman GFS sistem gösterse arkası yalan oluyor. Bir tek model vardır. O da ECMWF reistir.

• Bilişsel çarpıtmamız değil,

GFS ciddi ciddi insanın hayalleriyle dalga geçiyor. Ülkesini yöneten başkan gibi sabah farklı, öğlen farklı, akşam farklı hele gece kendini kaybedip Arabistan çöllerine bile kar gösterebilecek kadar iki uçlu mizaç örneği sergileyebiliyor.

• accuweather hangi modeli kullanıyor bilmiyorum ama son 1 haftadır bakıyorum biz burda -10 gösteriyo derken çizgisini hiç bozmadı ve hiç vermedi sistemi üzücü haklı çıkması

• Narsil Sanıyorum ki pek ifade edemedim anlatmak istediğimi elbette üzerinden zaman geçti olabilir gayet normal. Pek te iyi olmayan Geçen kış sezonunda yanlış hatırlamıyorsam üç başlık açıldı ve çok çabuk olmuştu bunlar. Hatta Samet adimin de konuyu açarken ki attığı başlıkta benim yazdığıma yakın bir temenni metni yazmıştı. Ben biraz da ona mahsuben yazdım sabah ki yazıyı. Yoksa kimsenin kış beklentisine müdahil olmadım, olmam da. İyi günleriniz olsun.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Son yorumlar gösteriyor ki kış öncesi herkes çok gergin, bu senede kar yağmazsa ortam Serengeti'ye dönecek gibi. Herkes mevzi alsın..:hfyeni (29): :D

Burasıda 2 senedir havadan öteye gidemedi merkez.5 dakika yüreyerek rakımı 210 olan bir yerde gördüğüm 2-3 cm kar ve ince buzu sistemden saymıyorum bende aslında :D İstanbul ile aynı kaderi yaşıyoruz :D 24 şubat gibi yağmıştı sanki İstanbul'a

• Burasıda 2 senedir havadan öteye gidemedi merkez.5 dakika yüreyerek rakımı 210 olan bir yerde gördüğüm 2-3 cm kar ve ince buzu sistemden saymıyorum bende aslında :D İstanbul ile aynı kaderi yaşıyoruz :D 24 şubat gibi yağmıştı sanki İstanbul'a

Eyvah, eyvah. Birde üstüne Azor pide olursa hepten yandık o zaman.. :D:D Ben mevzi alıyorum... :hfyeni (29): 1/kahkahas23s1

Bara döda fiskar följer strömmen...