İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cold.EFso hocam sizin kar,kış,sistem askından hicbişeyin alıkoyamicanı saniyodum.

Dostum, bu konu ölüm kalım meselsi, nasıl öyle bir şey olsun? gerçekten bu gün ben hayatımda en çok heyecanlandığım ve korktuğum anlardan birisini yaşadım.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Daha 5.8 de ecel teri dokmussunuz biz 17 agustosta deprem aninda ayakta duramiyorduk siz yasanilanlari dusunun..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İstanbul’da deprem olursa en dayanıklı olacak yerler yine sistemlerdeki en sağlam yerler olarak öne çıkıyor (Beylikdüzü Esenyurt bölgesi hariç)
    Kayışdağı , Ataşehir yüksekleri , Çamlıca , Levent , Şişli yüksekleri , Maslak , Başakşehir , Kayaşehir, Arnavutköy , Aydos ve Kurtköy , Kartal Uğur Mumcu , Ümraniye Dudullu Çekmeköy , Çatalca bölgeleri daha kayalık sağlam zemin ve tepelik bölgeler nispeten güvenli ve bazı noktalar çok daha güvenli
    Avcılar Bağcılar Silivri Tuzla Beşiktaş sahil şeridi Kadıköy Maltepe Pendik Bakırköy kıyı şeridinden Silivri ve Ereğli’ye kadar uzanan alan daha güvensiz bölgelerDeprem İmralı bölgesinde olursa Anadolu yakası avantajları kaybeder Ama deprem Silivri ve batısında olursa Anadolu yakası kıyı şeridi hariç 7 şiddete kadar dayanır diye düşünüyorum , Zira 17 Ağustos Anadolu yakasına çok daha yakın oldu ama tek bir ölüm olmadı Anadolu yakasında

• İstanbul’da deprem olursa en dayanıklı olacak yerler yine sistemlerdeki en sağlam yerler olarak öne çıkıyor (Beylikdüzü Esenyurt bölgesi hariç)
    Kayışdağı , Ataşehir yüksekleri , Çamlıca , Levent , Şişli yüksekleri , Maslak , Başakşehir , Kayaşehir, Arnavutköy , Aydos ve Kurtköy , Kartal Uğur Mumcu , Ümraniye Dudullu Çekmeköy , Çatalca bölgeleri daha kayalık sağlam zemin ve tepelik bölgeler nispeten güvenli ve bazı noktalar çok daha güvenli
    Avcılar Bağcılar Silivri Tuzla Beşiktaş sahil şeridi Kadıköy Maltepe Pendik Bakırköy kıyı şeridinden Silivri ve Ereğli’ye kadar uzanan alan daha güvensiz bölgelerDeprem İmralı bölgesinde olursa Anadolu yakası avantajları kaybeder Ama deprem Silivri ve batısında olursa Anadolu yakası kıyı şeridi hariç 7 şiddete kadar dayanır diye düşünüyorum , Zira 17 Ağustos Anadolu yakasına çok daha yakın oldu ama tek bir ölüm olmadı Anadolu yakasında

Hocam beylikdüzü yeni yerleşim yeri genelde evler 99 sonrası ben 99 öncesi yapılmış bir sitede kalıyorum 17 ağustos depreminde bizim ev sağlam kaldı salonda sıva döküldü onun dışında iyidi evi almadan önce bize evin raylı sistem olduğunu 9.0 a kadar dayanıklı olduğunu söylemişlerdi he birde şiddetli depremde tepeden yıkılmayacağını yan duvarların yıkılacağı söylendi

• Evin sağlam olsa nolur dışarıda olduğunu düşün gittiğin yer sağlam mı değil. Ben bugün depreme aksarayda yakalandım tarihi bir binaydı alt katta ciddi şekilde sallandım. 1999 depremini yaşayan biri olarak bu onun yanında beşik sallanması bile değil Allah muhafaza etsin cümlemizi.

• Geçen akşam bir arkadaş burda resim paylaşmıştı gökyüzünün rengi tuhaf diye kimdi hatırlamıyorum , eyvah dedim içime bir kuşku düştü çünkü teyzemin bana anlattığı 99 depremine yakın havaya baktığında gördüğü şeyle aynıydı . Ama tedirgin etmemek için bir şey yazmadım . Allah beterinden korusun.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Hocam beylikdüzü yeni yerleşim yeri genelde evler 99 sonrası ben 99 öncesi yapılmış bir sitede kalıyorum 17 ağustos depreminde bizim ev sağlam kaldı salonda sıva döküldü onun dışında iyidi evi almadan önce bize evin raylı sistem olduğunu 9.0 a kadar dayanıklı olduğunu söylemişlerdi he birde şiddetli depremde tepeden yıkılmayacağını yan duvarların yıkılacağı söylendi

Beylikdüzü uyumsuz ve homojen olmayan bölge , Gürpınar İstanbul’un en problemli bölgesi, normal bina bile heyelan yaşayabiliyor , ama TÜYAP çevresi ve iç kesimleri biraz daha güvenli

• Geçen akşam bir arkadaş burda resim paylaşmıştı gökyüzünün rengi tuhaf diye kimdi hatırlamıyorum , eyvah dedim içime bir kuşku düştü çünkü teyzemin bana anlattığı 99 depremine yakın havaya baktığında gördüğü şeyle aynıydı . Ama tedirgin etmemek için bir şey yazmadım . Allah beterinden korusun.

Fotoğrafı ben çekip paylaşmıştım, dediğin bu fotoğraf dimi ;

63928-6573a098-5db6-4695-bbc1-e4e76d2f1ad4-jpeg

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Dün bu fotoğrafı ben paylaştım gökyüzü çok garip diye hemen Facebook da post attım hava garip yarın deprem olabilir diye bugün deprem olunca 400 bine yakın kişiye ulaştı gönderi dakika başı mesaj alıyorum

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):