İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistem eğer bu şekil ve benzeri şekilde gelirse uzun süredir 240.saatlerden hatta 240-300 arası saatlerden değişmeden nerdeyse her güncellemede gözüken ve gelen sistemlerden biri olacaktır. Geçen sene ben şahsen böyle birşey hatırlamıyorum hep değişiyordu. Şuanlık modeller istikrarlı en azından bu sistem için heleki bide sezona açılış için gayet başarılı.

Kesinlikle size katılıyorum, en başından beli takip ettiğim için biliyorum dediğiniz çok doğru.

İnşallah kış içinde böyle olur da her güncellemede forum olarak hop oturup hop kalkmayız. :)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Ecm diyagramı 850 hpa nerdeyse Gfs'deki gibi bi tık daha düşebilir. 500hpa öyle değil ama son 3-4 güncellemedir ana çıktı 500hpa dam olarak en soğuk çıkıyor takibe devam..

graphe_ens3_vov7.png

graphe_ens3_osv4.png

Ama senaryoların çoğunluğu sapmanın tam dibinde bulunuyor olabilir ki büyük ihtimalle öyle. Meteoguru'ya ne oldu?

• Yağışlı ve soğuk havaları takip etmek hepimizin heyecanı ancak bu yağışlardan afet görelim beklentisi biraz acımasız ve insanlık dışı bir beklenti oluyor. 2009 daki yağışta arkadaşımın babası tır şoförüydü ve meşhur tırcıların bulunduğu alanda su baskınına uyurken yakalanıp hayatını kaybediyor,kapıyı açamıyor bile. Kendinizi oğlunun karısının kardeşlerinin annesinin babasının yerine koyun bakalım tekrar afet olsun dermisiniz?

Lütfen hava takip edelim derken saçmalamayalım..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yağışlı ve soğuk havaları takip etmek hepimizin heyecanı ancak bu yağışlardan afet görelim beklentisi biraz acımasız ve insanlık dışı bir beklenti oluyor. 2009 daki yağışta arkadaşımın babası tır şoförüydü ve meşhur tırcıların bulunduğu alanda su baskınına uyurken yakalanıp hayatını kaybediyor,kapıyı açamıyor bile. Kendinizi oğlunun karısının kardeşlerinin annesinin babasının yerine koyun bakalım tekrar afet olsun dermisiniz?

Lütfen hava takip edelim derken saçmalamayalım..

Tropikal siklon öyle şakaya gelecek bir olay değil. Hele ki normalde görülmeyen bir olay olduğu için hazırlığı ve sistemi sıfır olan bir bölgeyi vurduğunda. Benzer güçte olan Zorbas'ın Yunanistan'a verdiği hasarı hatırlayalım.

• Tropikal siklon öyle şakaya gelecek bir olay değil. Hele ki normalde görülmeyen bir olay olduğu için hazırlığı ve sistemi sıfır olan bir bölgeyi vurduğunda. Benzer güçte olan Zorbas'ın Yunanistan'a verdiği hasarı hatırlayalım.

zorbas hangisiydi:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kuru ve nispeten güneşli ve sıcak bir istanbul sabahında çocuklarımızı okula teslim ettik. Tüm çocuklarımıza Allah zihin açıklığı versin. Haftaya pazartesi ise biz velileri ve çocukları ıslak rüzgarlı ve serin bir pazartesi sabahı bekliyor gibi görünüyor. #Winteriscoming