İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Lightningwizardda backpropogation vektörlerini görünce şok oldum. Çünkü dün Sakarya ve Batı Karadenizde gösteriyordu. Bugün tam İstanbul üstüne atmış. Kütlelerin çok ağır kalması iki ileri bir geri yapması bu yüzden:(

hocam o nedir birazdaha aciklayabilirmisiniz bu konuda cahiliz biraz

• 1-2 saat yağmurda bu hale gelen canımız istanbul:!:

beklenen 7.4 depremde ne hale gelecek :!::!::!:

17 ağustosta bence bu artık aklınızı kullanın diyen yüce allahın belkide bize son uyarısı:!::!:

yıllardır başını kumun altına saklayan ve bekleyenler yani bizi yönetenler bir an önce tedbirleri almalı:!::!:

uzmanlar deprem için uyarıp duruyor ,acil önlemler artık hemen alınmalı .............

• Gfs İstanbul diyagramı en sonunda biraz yağış görmeye başlamış

Bu arada afet koordinasyon merkezi yağıştan önce tek kelime uyarı geçmemiş.

İş işten geçtikten sonra kg verilerini en acemi birey bile yayınlar

Kurumlarımız ve çalışanlar ne zaman ciddiyete varacak merak ediyorum

Umarım biz bu yağışı neden ön göremedik şeklinde özeleştirel raporlar görebiliriz

fb2462186.png

• z.burnunda mgm nin istasyonu yok. Ben yakin ilcedeki istasyona bakmak zorundamiyim. Fatih 100 mm yi gecmisken dibindeki ilce 10 mm de kalabiliyor. 10 mm diye buna dayanarak yola ciksam selde bogulup olebilirim.yaziklar olsun.

• Ağustos 17 , Şile Darlık 16, Aydos 15 derece

Gece daha da düşecek gibi

Bakalım Ağustos en düşük rekoru gelecek mi

Dünkü aşırı nemin üstüne bu kaos ihtimalini birazcık düşünmekle beraber gereken önemi vermediğim için şahsen üzgünüm , Allah’ın işine akıl sır ermez deyip , önümüzdeki saatler ve özellikle yarın bu tarz oluşumlar nükseder mi diye kafa yorma zamanı

Bir arkadaş , hava soğuk oraj zor demişti ve beni de ikna etmişti

Arkadaşlar kalıplara sığmıyor işte , esnek düşünelim, düşünenlere tepki vermeyelim

Bu tarz tepkiler olmasa belki bazı arkadaşlar böyle görüşler yazardı

Kaldı ki tahminciler üzerinde bile bilimdışı mahalle baskısı yapılıyor

Ayrıca sabah hava soğuk değildi , saat 10’da 29 gören istasyon vardı(Sarıyer fener istasyonu ) ve tam bir zemin hazırlığı vardı

• şu an istanbul küçükcekmecedeyim. esenyurta geçtim. geçtiğim lokasyonlar sakindi. annem aradı trabzon'dan, oralarda sel olmuş iyi misin diye. buralar sakin dedim. sonbahar havası hakim.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• z.burnunda mgm nin istasyonu yok. Ben yakin ilcedeki istasyona bakmak zorundamiyim. Fatih 100 mm yi gecmisken dibindeki ilce 10 mm de kalabiliyor. 10 mm diye buna dayanarak yola ciksam selde bogulup olebilirim.yaziklar olsun.

maalesef hocam bende, bostancidan-tuzlaya kadar her ilcenin sahil ve e5 ustune 2 ayri istasyon koymalari gerek, pendige ne kadar yagdigini gosteren bir yer yok en yakin istasyon tuzla ve kartal dogru olcum olmuyor benim icin cogunlukla, buna cozum getirmeleri gerekiyor

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• MGM çok zayıf maalesef çoğu konuda... şahsi görüşüm bu yönde.Çalışanlarının kalitesini kontrol etmek için twitterı gezmeniz yeterli.İstanbul gibi yerde istasyon sayısının azlığından yakınıyoruz şaka gibi ama gerçek.

• MGM çok zayıf maalesef çoğu konuda... şahsi görüşüm bu yönde.Çalışanlarının kalitesini kontrol etmek için twitterı gezmeniz yeterli.İstanbul gibi yerde istasyon sayısının azlığından yakınıyoruz şaka gibi ama gerçek.

Istasyon olmayan ilcelerdeki istasyon sayisi en az 1 milyon.

• Üsküdar 51 Ümraniye 45 Tuzla 35 Göztepe 46 Fatih 117 Kartal 60 Kadıköy 31 Şile ve Şişli 32 Florya 34 Arnavutköy 30 Sancaktepe ve Çatalca 35mm İstanbul efsanevi bir gün geçirdi ve Anadolu yakası halen yağışlı.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.