İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Temmuz ortasında bu soğuklar sizi neden bu kadar mutlu etti anlayamadim. Zaten eylul sonu baslayip nisan sonuna kadar bu havalari yaşayacağız birakin da 2 3 ay güneş görelim sıcak görelim. Şile'deyim su an 3 4 saattir gök delinmiş gibi bir yağmur var ve sıcaklık 12 13 derece. Ağzımdan buhar cikiyordu bir ara. Temmuz 14 ve ağzımdan buhar çıkıyordu...

Her mevsim kendi şartlarını yaşatmali, her şeyin normali güzel.

Sıcaktan bunaldığımız için olabilir mi? Merak etmeyin önümüzdeki 2 ay hala yaz ayındayız, güneş elbet çıkacak. Mis gibi serinlik varken tadını çıkartmanın nesi kötü? Terlemekten çok hoşlanıyorsunuz galiba? Ayrıca öyle bir yazmışsınız ki Kuzey Avrupa'da falan yaşıyoruz sandım, Eylül sonundan Nisan sonuna kadar soğuk hava falan yok zaten burda, arada soğuk atak alıyoruz o kadar.

• Kimse kızmasın ama yazın sıcağından nefret ediyorum, keşke mümkün olsa da yaz ayını çoğunlukla 20 derecelerde geçirsek...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Temmuz ortasında bu soğuklar sizi neden bu kadar mutlu etti anlayamadim. Zaten eylul sonu baslayip nisan sonuna kadar bu havalari yaşayacağız birakin da 2 3 ay güneş görelim sıcak görelim. Şile'deyim su an 3 4 saattir gök delinmiş gibi bir yağmur var ve sıcaklık 12 13 derece. Ağzımdan buhar cikiyordu bir ara. Temmuz 14 ve ağzımdan buhar çıkıyordu...

Her mevsim kendi şartlarını yaşatmali, her şeyin normali güzel.

Ekim ve Kasımda bir de Mart/Nisanda 25/30 dereceler gördüğümüzde pek kimse niye bu kadar ısındık demiyor ama

Oysa ki normali 10/15 Maks 20 dereceler

Isınınca çok anormal olmuyor ama nedense üşüyünce anormal geliyor

Bu arada bu Temmuz atakları boş değil , morluklar bile görülüyor , var mutlaka hikmetleri , biraz daha kafa yoralım , yormasak da zaten yaşayıp göreceğiz

f915dbc1b3.png

• Dünkü sistemin yıldızı çaktırmadan İstanbul olmuş. 90mm kadar çıkan yerler olduğu gibi tam barajlar dolsun diye yağmış. Hamdolsun...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Istanbul ekim ayini yasiyor ve bundan cok mutluyum, sicaktan bunalacagimiza serin serin oh miss;)

Buarada berkay_tuku arkadasimiz paylasmis, hava sicakligi onumuzdeki gunlerde toparlasa da poyraz bu sefer imdadimiza yetisecek gibi,kisacasi istanbulun yaz mevsiminde en sicak ayi temmuz bildigin serin gececek, ne mutlu bize..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Eğer ki kalan 16 günde geride kalan 15 günün anomalisini koruyabilirsek ülke geneline olan etkisini takip eden kışlarda ki karşılaştırmayı da yapmaya başlayabiliriz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.