İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Temmuz ortasında bu soğuklar sizi neden bu kadar mutlu etti anlayamadim. Zaten eylul sonu baslayip nisan sonuna kadar bu havalari yaşayacağız birakin da 2 3 ay güneş görelim sıcak görelim. Şile'deyim su an 3 4 saattir gök delinmiş gibi bir yağmur var ve sıcaklık 12 13 derece. Ağzımdan buhar cikiyordu bir ara. Temmuz 14 ve ağzımdan buhar çıkıyordu...

Her mevsim kendi şartlarını yaşatmali, her şeyin normali güzel.

1930'lı 1940'lı senelerde temmuz'da haziran'da geceleri 10'lu derecelere yaklaştığı olmuş İstanbul'un, aslında eski dönemlere göre normal kabul edilen buymuş... sonradan bir ısınma söz konusu olmuş...

• Temmuz ortasında bu soğuklar sizi neden bu kadar mutlu etti anlayamadim. Zaten eylul sonu baslayip nisan sonuna kadar bu havalari yaşayacağız birakin da 2 3 ay güneş görelim sıcak görelim. Şile'deyim su an 3 4 saattir gök delinmiş gibi bir yağmur var ve sıcaklık 12 13 derece. Ağzımdan buhar cikiyordu bir ara. Temmuz 14 ve ağzımdan buhar çıkıyordu...

Forumdaki kitlenin geneli soğukçu -ben de dahil. Soğukçuluk, şartlar ve zaman ne olursa olsun en soğuk havayı aramayı gerektirir ^^

• Cevizlibag

Aslında Soğukçu - Ilıkçı gibi tanımlamalar değilde, bizler daha çok ekstrem hava olaylarını takip etmekten

keyif alanlarız. Yazın Orajlar, soğuk cepheler, kışın günler süren ve birikme yapan kar, çölden kum taşınımı ya da farklı sebeplerle

yağan renkli kar, veya kendi adıma tabi Şubat ayında 30 derece sıcaklık da zevkle takip edilecek ekstrem bir olay.

Biz ekstrem olayların insanıyız /scatisma2::341/scatisma2::341/scatisma2::341

Sıcaktan bunaldığımız için olabilir mi? Merak etmeyin önümüzdeki 2 ay hala yaz ayındayız, güneş elbet çıkacak. Mis gibi serinlik varken tadını çıkartmanın nesi kötü? Terlemekten çok hoşlanıyorsunuz galiba? Ayrıca öyle bir yazmışsınız ki Kuzey Avrupa'da falan yaşıyoruz sandım, Eylül sonundan Nisan sonuna kadar soğuk hava falan yok zaten burda, arada soğuk atak alıyoruz o kadar.

Ekim ve Kasımda bir de Mart/Nisanda 25/30 dereceler gördüğümüzde pek kimse niye bu kadar ısındık demiyor ama

Oysa ki normali 10/15 Maks 20 dereceler

Isınınca çok anormal olmuyor ama nedense üşüyünce anormal geliyor

Bu arada bu Temmuz atakları boş değil , morluklar bile görülüyor , var mutlaka hikmetleri , biraz daha kafa yoralım , yormasak da zaten yaşayıp göreceğiz

• Soğuk ataktan niye rahatsız olalım ya.

Hem bu sayede "Pendik 15 derece ve yağmurlu" yazabiliyoruz. Yaz-kış farketmiyor ne güzel. :)

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.