İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Allah bizi , İstanbul’umuzu ve ülkemizi böyle afetlerden korusun

Afet derecesinde Fırtına ve aksiyon isteme basiretsizliğine düşürmesin hiç kimseyi

İyi ki ve çok şükür ki bu sistemi böyle makul tonda yağışla alıyoruz diyelim

Afet derecesinde Fırtına ve aksiyon isteme basiretsizliğine düşürmesin hiç kimseyi

Dün bunu söyledim aynen. İnsanlar aksiyon görmek için afet duası gibi yorumlar yapıyor. Benim evimi 1 seferin de su bastı ve toparlanmak haftalar aldı. Allah kimseye yaşatmasın.

Gelmesin fırtına hücre vs. Toprak için, tarım için ve barajlarımız için yeterli olan yağış gelsin yeter.

• Dün bunu söyledim aynen. İnsanlar aksiyon görmek için afet duası gibi yorumlar yapıyor. Benim evimi 1 seferin de su bastı ve toparlanmak haftalar aldı. Allah kimseye yaşatmasın.

Gelmesin fırtına hücre vs. Toprak için, tarım için ve barajlarımız için yeterli olan yağış gelsin yeter.

Afet elbette istemeyiz

Ama aksiyona aşığız ne yapalım

Yarım metre kar yağsın 50 mm yağmur yağsın isteriz, yalan yok

Hiç bir yeri su basmasın diye de dua eder , ilgilileri göreve , vatandaşları dikkatli olmaya çağırırız

Ayrıca birisi saçmalayıp 1500 mm istese yada istemese bişey değişmez

ATMOSFER bildiğini OKUR

• Son bahar yagmurundan farksız bir yağmur yağdı. Ne bir gök gürültüsü ne bir sağanak. Tek işe yarayan tarafı havadaki mikrobu kırıp biraz bizi serinletti. Yağmur dediğin Kemal Sunal'ın üç kağıtçı filmindeki gibi yağacak

• Son bahar yagmurundan farksız bir yağmur yağdı. Ne bir gök gürültüsü ne bir sağanak. Tek işe yarayan tarafı havadaki mikrobu kırıp biraz bizi serinletti. Yağmur dediğin Kemal Sunal'ın üç kağıtçı filmindeki gibi yağacak

Aynen öyle,marmaranın doğusu ve güneyi sistemi yaşayan.Oraj açısından berbat bir yağış.Şunu da ekleyeyim oraj istemek afet istemek değildir,biz hava delisiyiz heralde şiddetli oraj bekleriz yazın ortasında,kışın bekleyecek halimiz yok.

Çok güzel yazmışsınız, geçen sene temmuzdaki sistemde bizim sokağa 3 yıldırım düştü arka arkaya, bir tanesi bizim binaya isabet ettim.

65" TV'den playstationa, amfilerden uydu alıcılara, tavandaki spotlara evdeki her şey kızardı. 30.000 TL'den fazla masrafım oldu, hala toparlayamadım.

Meterolojik olaylar hepimizin ilgisini çekiyor, nadir gelişen olayları izlemeyi biz de çok seviyoruz.

Ama özellikle bahar ve yaz aylarında her soğuk cephe geçişinde oraj, şimşek, yıldırım, dolu duasına çıkanlar beni gerçekten çok şaşırtıyor.

Her şeyi geçtim, uçaktaykan seyir sırasında bir oraj bulutuna denk gelsinler bakalım bir daha aynı sözleri edebilecekler mi?

Doğanın sunduğu her şey güzeldir, büyüleyecidir. Ama cana ya da mala zarar vermediği sürece.

• hava çok kararlı olduğu için oraj gerçekleşemedi..gayet güzel dısarısı..temmuz ortası şu dışardaki havayı begenmeme gibi bir şansımız olmaz zaten..komik olur..çok şükür harika bir serinlik var dışarıda

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Kar yağışı da ciddi manada ekonomik zarar veriyor İstanbul gibi bir megakente.Kar da yağmasın ABD batısı gibi ne sıcak ne soğuk olsun bence bundan sonra.

• Kar yağışı da ciddi manada ekonomik zarar veriyor İstanbul gibi bir megakente.Kar da yağmasın ABD batısı gibi ne sıcak ne soğuk olsun bence bundan sonra.

Kışın kar yağmasın demek garip bence.Her mevsimin kendine göre bir özelliği vardır...Kar yağışının da oldukça fazla yararı var merak etme:)

Aslında fazla zarar vermiyor şöyleki sera yetiştiricileri hariç allah onların yardımcısı olsun birde evsiz insanlar hariç,

istanbul da kar yağışı birşey ifade etmiyor istanbul'un bir ucu ile bir ucu arasında everest tepesi kadar fark oluyor.

Örnek verim; Malum Galatasaray - Juventus maçı. Otoparkdan çıkamadık kar yağışından dolayı gece 2 de evde olduk gece 1 de ancak otoparkdan çıkabildik sanki kar yağmıyor adete ÇIĞ üstümüze düşüyor.

Oturduğum yer o zaman başakşehir konuma herkes hakimdir yani seyrantepe o şekil ise başakşehir kar a gömülmüştür dedik başakşehir e geldik yerde ISLAKLIK bile yok kar'ı geçtim yağmur bile yok.

Bizler 5cm kar yağsa iş'e gitmeyip onun tadını çıkartmak için bahaneler üretiyoruz birde tutmayan son dakika da dönen malum bulutlardan dolayı İBB bir dünya aracı tuzla doldurup yollara çıkartıyor. Bu da büyükşehir belediyenin zararı.

Araç kazalarına gelirsek yer ıslak yağmur veya kar yağıyor ama adamda ibre 150 140km hız. Bu kişi tek başına kaza yapıp ölse üzülmem çok açık yazıyorum dönüp bakmam bile.

Ama yağmur öyle değil yağmur sel yapıyor giresunluyum 2011 senesiydi sanırım 3 akrabamın evi DENİZE karıştı yani denize gitti hayatım boyunca ben öyle bir yağmur görmemiştim acayip korktum kendi köyümde topraklar kaydı araba yolları yok oldu. Hatta dönüş zamanımı uzattım çünkü giresun trabzon giresun ordu bağlantı yolları yok olmuştu yok olmuştudan kastım köylerden gelen evler ile yıkılan yollar vardı. Keşke fotoğrafları bulup atabilsem buraya bir araba düşünün 10km yukarıdan gelip denizde kıyıdan 20metre uzakta duruyor.

Allah sel felaketi yaşatmasın güzel ülkeme.

• Bana göre İstanbul gibi kaos bir şehrin vatandaşlarının hepsinin kar yağışına ihtiyacı var. En basitinden ruh sağlığı için ^^

Bencede,bana tüm ekstrem olaylar zevk veriyor buna aşaırı sıcaklar da dahil şöyle39-40'lı rekorlu sıcaklara bile hayır demem.Hava delisiyiz sonuçta kışın kar yazın oraj-aşırı sıcak kovalarız :))