İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul'un altında kırmızı kütle var ama İstanbul'a gitme ihtimali düşük ve rüzgar İstanbul'un altına doğru esiyor ve kütle normal olarak İstanbul'un altına gidecek

İstanbul'un altındaki Şehirlere da kütle gelene kadar gücünü kaybetme olasılığı bir hayli yüksek

a595bf1169fb2.png

• Pendik te yağmur hız kesmeden yarım saatten uzun süredir devam ediyor.Son zamanların en güzel yağışını aldık Kartal istasyonunda 18 mm olmuş.Tuzla istasyonu hiç yağış kaydetmemiş

• Radara baktığımızda, Pendik ve Maltepe taraflarında kırmızı hatta mora dönen kütleler görüyoruz hatta beli yerlerde dolu bırakmış bu kütleler. Benim dikkatimi çeken 2. kütle ise Tekirdağ tarafında denize çok yakın kırmızı kütle eğer bu kütle Marmara denizine ulaşır ise aşırı güç kazanıp vurduğu yere büyük hasar verebilir Tekirdağ kıyısında oluşan o kütleyi takip etmek gerek Marmara'ya ulaşılacak mı acaba rotası neresi olacak.yagmurs-semsiyes23232hava-yagmusrs323hava-yagmusrs323hava-simsek3232hava-simsek3232

61765400.png

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Kütle aşağıya inerse gücünü kaybeder mi diye düşünüyorum ama gücü şuan için etkili kırmızı parçalar var

Berkay34

Evet haklısın , bende onu düşündüm ama bence o kütlelerden birisi marmaraya inecek ve güçlenecekhava-yagmusrs323hava-simsek3232

• Evet haklısın , bende onu düşündüm ama bence o kütlelerden birisi marmaraya inecek ve güçlenecekhava-yagmusrs323hava-simsek3232

Aynen hocam bana da aşağıya gider gibi geliyor biraz daha güç toplayıp kuvvetli yağış ve küçük taneli dolu yağışı bırakabilir gibi geliyor bekleyip görücez bugün radar bir hayli heyecanlı :thumbup:

• Aynen hocam bana da aşağıya gider gibi geliyor biraz daha güç toplayıp kuvvetli yağış ve küçük taneli dolu yağışı bırakabilir gibi geliyor bekleyip görücez bugün radar bir hayli heyecanlı :thumbup:

Evet, radar bu gün baya heyecanlı 1,5 haftanın üstüne güzel oldu:)

• Sanki Tekirdağ da ki kütleler tren gibi dizilmiş Marmara denizine inmeyi bekliyor. sıra sıra dizilmişler minik süper hücrelerhava-yagmusrs323hava-simsek3232:)

71a8331.png

• Avrupa yakasinin bogaz tarafisnda saglam kutleler olusamadi. Ilginc olan da Catalca da da olusmadi. Baya gundur.Sadece Arnavutkoyde sabah olustu. Karadenizden gelen kutleyle. Bide sabah Sariyerde kuzeyde bi kac yerde olustu. Avrupa yakasinda kuatle olusamiyo. Yandik sicaktan.

• Avrupa yakasinin bogaz tarafisnda saglam kutleler olusamadi. Ilginc olan da Catalca da da olusmadi. Baya gundur.Sadece Arnavutkoyde sabah olustu. Karadenizden gelen kutleyle. Bide sabah Sariyerde kuzeyde bi kac yerde olustu. Avrupa yakasinda kuatle olusamiyo. Yandik sicaktan.

Zaafiyet var desene 😃

Bermuda hinterlandı öyle ufak tefek kütleciklere tav olmaz bildiğim

• Herkese Merhabalar,

15 Haziran Cumartesi günü İstanbul- Beşiktaş'ta 18:00 - 24:00 arası açık alanda düğünüm olacak. Cumartesi için yağmur gösteriyor her yer. Uzun vadeli modellere göre uzman görüşü alabilmem mümkün mü? Benim için çok kritik bir karar olacak, yorumlarınızı bekliyorum.

O gün yağış var ama akşama kalmayacak gibi görünüyor. Cuma günü belli olur. 3 günlük zaman konvektif yağışların tahmini için çok uzun.

Marmara Denizi de yokları oynuyor bu yaz. Üstelik yeterince ısındı da.