İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • Bu sistemden İstanbul olarak fazla yararlanamadık oraj anlamında, bunun en büyük sebeplerinden biri havaların tam olarak ısınmamış olması, bize sağlam kararsızlık lazım şuan bu durum yok, tahminen haziran ayı içerisinde havalarında iyice ısınmasıyla gökgürültülerini daha fazla duyacağız, özellike Mart- Nisan aylarını beklenenden düşük sıcaklıklarla geçirmemizin bunda etkisi büyük oldu..


  Bakalım estofex e göre bugün birşeyler olabilirdi hala bekliyoruz..

 • butun kis kar bekledik gelmedi dedik ki oraj bizi avutur, oda gelmemek icin elinden geleni yapiyor, neyse sabredelim haziran ayi oraj hasretimizi sonlandirabilir..

 • butun kis kar bekledik gelmedi dedik ki oraj bizi avutur, oda gelmemek icin elinden geleni yapiyor, neyse sabredelim haziran ayi oraj hasretimizi sonlandirabilir..

  Ayn hocam mesela bugün Tekirdağ bir gram yağış düşmedi oraj yok Tekirdağ boşluğu var hepte öyle oluyor nedense , bugün Kırklareli çevreleri süper hücreler var dı

  orasını takip ettik oradan bir heyecan aldık

  İyi akşamlar

 • Eski ve yeni radar görüntülerini inceleyince aslında renk değişmemiş daha önce 2-12 reflectivity arasında olan ve mavi renge denk gelen kısım radar görüntülerinden tamamen kaldırılmış. Yani 12 reflectivity değerinin altını artık radarda göremiyoruz.

  yeni renkleri hiç beğenmedim. Bütün yağış alanları açık yeşil-sarı renkte görünüyor. Eskiye göre kontrastı az yeşil olan yağışları şuan neredeyse sarıya yakın görüyoruz ve bu baya aldatıcı oluyor. fazla renk kullanımı ile daha detaylı bir radarımız varken, renkleri azaltıp detayı azaltmalarını anlayamadım. :/

 • Şuan sırf Düzceye özel mükemmel bir kütle var radarda,Özellikle Akçakoca nasibini alacak gibi.Kuvvetlenerek karaya doğru geliyor.Onun haricinde radar bomboş İstanbul için :)

 • Şu saat itibariyle 23-24 derece aralığında başladık güne. Cuma günü inşallah önce beklediğimiz yağışa ardından oraja kavuşuruz.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Şu günlerde İstanbul özel raporlar adlı konun 23 şubat arşivine bakıyorum herkesten atılan kar fotoğrafları ve benim o gece ve 24 şubat sabahı attığım kar fotoğrafına bakmak bana gayet iyi geldi bu sıcak günlerde güzel oldu.:)

  O Gece atığım fotoğraf:


  57034-image-jpg


  O Sabah atığım fotoğraf:


  57040-image-jpg


  O Gün 25-30 cm arası kar vardı:


  57160-image-jpg