İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Oraj'ı ilk minnesota da görmüştüm hayatımda şimşeklerden gündüz hava kumsal sarısıydı sonra İstanbul da hep gece denk geldim bir kez gündüz denk gelsem keşke

• Belki de çok çok isteyince olmuyordur. Ben 6 Ocak 2017'yi ilk belirdiği günlerde takip ettim baya, sonra bıraktım neden bilmiyorum. Akışına bıraktım zaten diyagramlar ip gibiydi -gerçi günümüzde ne diyagramlar gördük de ne hale geldi. Sistemin ilk günü akşamüstü uyuyordum, uyandığımda kardeşim abi cama bak dedi, aşağısı bembeyazdı ben de aa evet bugün sistem geliyordu dedim, belki de yılbaşındaki kazıktan sonra pek önemseyememiştim. Son iki yıldır ise sabahlara kadar model kovalıyoruz olmuyor hatta son anda gidiyor. Hayırlısı.

• Stratosfer ısınması efsanevi salınımlarda büyük paya sahip ama bana göre biraz kumara benziyor. Bu olayın ürünü olan BFTE'nin vurmuş olduğu yerler bu yıl da güzel bir kış geçirdi. İnşallah seneye oluşursa bizi seçer :)

• Stratosfer ısınması efsanevi salınımlarda büyük paya sahip ama bana göre biraz kumara benziyor. Bu olayın ürünü olan BFTE'nin vurmuş olduğu yerler bu yıl da güzel bir kış geçirdi. İnşallah seneye oluşursa bizi seçer :)

ee5cefe.png

47ca444f2.png

Şubat son hafta biz biraz toparladık Model çökerten sistemle

Onun dışında Avrupa’da berbat halde

Tek kral Afrika oldu bu kış 😊

• SSW= Amerika yada Avrupa(bazen) bu yazımı defalarca yazmışımdır yazmaya devam:):)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben 2012 Sibirya yükseğini çok özledim. Kış hiç bitmeyecek sanmıştım 25-30 gün kar yağmıştır herhalde ^^ Arkadaş bütün kış tepemizde durdu sağ olsun. En güzel dost Sibirya'dır şahsen.

• Ben 2012 Sibirya yükseğini çok özledim. Kış hiç bitmeyecek sanmıştım 25-30 gün kar yağmıştır herhalde ^^ Arkadaş bütün kış tepemizde durdu sağ olsun. En güzel dost Sibirya'dır şahsen.

evet soğuk sektörde kaldık ancak off ne sistem be dediğimiz bir sistem almadığımız gibi,şu efsaneyi italyaya kaptırmıştık;

archives-2012-2-11-0-1.png

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Mart’ta hele de İzlanda bu kadar güçlüyken gözüm sürekli Sibirya desteğinde, neyse ki bugün Ecm uzun vade için biraz yükseltti oranın dam’ını :))

• bahar ayi için en azindan mart ayi icin yağış durumu nasil görünüyor?

Martin ilk 15 günü icin kayda deger bir yagis göremedim ama birde sizlere danismak istedim arkadaslar

• bahar ayi için en azindan mart ayi icin yağış durumu nasil görünüyor?

Martin ilk 15 günü icin kayda deger bir yagis göremedim ama birde sizlere danismak istedim arkadaslar

hayatımda sizden daha ılıkçı birini görmedim , kışın başından beri her kelimeniz özellikle seçilmiş ve soğukçulara saplanan bir ok gibi adeta

• o filmi izleyeceğime internetten bulursam geostorm filmini izlerim daha iyi:)