İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Başakşehir 1 metre modunu açmış. :D

Benim kız 2 3 aylıktı 2017 de bir kar yağmıştı ilaç almaya gitmiştim nöbetçi eczaneye gündüz kendimi anadolu da kardan yolları kapanmış köyde sanmıştım ne yağmıştı :) şuan çok güzel yağmur yağıyor

• Bu arada ECMWF 240h adına, hakim rüzgarın yıldız-poyraz olduğunu varsayarsak, Karadeniz'in mevcut sıcaklığıyla soba etkisi yapması kaçınılmaz. Tepede -8, 2 metrede +8 durumu olabilir. :saint:

Dolayısıyla mevcut şartlarda, -12'den küçük değerler kıyıları üzer. hava-gunes11

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu arada ECMWF 240h adına, hakim rüzgarın yıldız-poyraz olduğunu varsayarsak, Karadeniz'in mevcut sıcaklığıyla soba etkisi yapması kaçınılmaz. Tepede -8, 2 metrede +8 durumu olabilir. :saint:

Dolayısıyla mevcut şartlarda, -12'den küçük değerler kıyıları üzer. hava-gunes11

pişmiş eleman yorumu işte bu:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• başakşehir çok kuvvetli allaha şükür 5mm yağış gösterdi modeller şuan 25 olduk...

2 saat sonrayı çözemeyen model 200 saat sonrasına tabiki çok zorlanacaktır

Bu arada yağış altyapısı hassas düşük kodlu sahil kesimine yaklaştı , su baskınları olabilir bazı noktalarda

• Abi 2 senedir yaşadıklarımız ölüyü diriltir, benim hafiften dibimde tuttu. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

hepimiz öğrendik, ama öğrenmeye her zaman açığız bu gidişlede şartlar bize çok şey öğretir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hepimiz öğrendik, ama öğrenmeye her zaman açığız bu gidişlede şartlar bize çok şey öğretir..

Değişen şartlar cidden okyanusta olduğumuzu hatırlatıyor abi. Meteorolojiye küvet muamelesi yaparsak, boğulmak kaçınılmaz.

Bu arada gelecek her x soğuk salınımı zemin hazırlama konusunda çok kritik ki son yıllarda İstanbul'un 1-2 dereceyle balinalar kaçırdığını düşünürsek kesinlikle çok kritik.

• Değişen şartlar cidden okyanusta olduğumuzu hatırlatıyor abi. Meteorolojiye küvet muamelesi yaparsak, boğulmak kaçınılmaz.

Bu arada gelecek her x soğuk salınımı zemin hazırlama konusunda çok kritik ki son yıllarda İstanbul'un 1-2 dereceyle balinalar kaçırdığını düşünürsek kesinlikle çok kritik.

en ufak ayrıntılar bizi uçurabilirde 2 senedir olduğu gibi rezilde edebilir...Zaten normalde kar almak için bir sürü parametrenin aynı anda olması gerekirken bir de üstüne iklim değişiklikleri ve sera etkisi gibi doğrudan etkileyen faktörlerle de uğraşıyoruz..

Yılmak yok o efsane buraya gelecek:)

• Arkadaşlar ! Şükredelim ki bereketli güzel yağışlar alalım keza Yağmur ALLAH CC Rahmeti olduğu gibi Kar'da mucizesidir . Basında Kar kış Kıyamet diyen yazılı ve Görsel basına cok kızıyorum : Her gelen Yağışlı ve Karlı Hava bizim bereketimizdir keza ; Toprağın Ekinin Bitkinin Canlının yaşam kaynağıdır . Rabbim Ülkemize kuraklık gibi her türlü Doğal afet boyutundan uzak etsin İNŞALLAH 🤲⛈❄☃️🌨🌬

2 Mal editiert, zuletzt von zip34 ()

• en ufak ayrıntılar bizi uçurabilirde 2 senedir olduğu gibi rezilde edebilir...Zaten normalde kar almak için bir sürü parametrenin aynı anda olması gerekirken bir de üstüne iklim değişiklikleri ve sera etkisi gibi doğrudan etkileyen faktörlerle de uğraşıyoruz..

Yılmak yok o efsane buraya gelecek:)

Kendi motivasyon cümlem: "Şampiyon olmak demek, bir gün kaybedeceğini bildiğin halde koşmaya devam etmek demek." :)

• Suphen olmasin.

Bu sene benim beklentime gore adam akilki bisey bekliyorsak ocak son hafta ile subatta olur. Umarim yanilirim.

Bende aynı görüşteyim üstad. Küresel ısınmayla birlikte şubat aylarımız çok değişti ama bu şubat şeytanın bacağını kırarız gibime geliyor.