İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • Bu sene (2019) TEMMUZ ayı şehrimiz (İSTANBUL) için sıcaklığın geçmiş yıllar TEMMUZ ortalamasına göre daha düşük değerlerde ölçüldüğü bir ay olarak beni belki de bizleri bir hayli memnun etmiştir.

  Aynı tarz bir serinlemeyi ÇARŞAMBA günü yine kuzeyimizden sokulacak mevsimine göre epeyce serin sayılabilecek hava kütlesiyle yine yaşayacağa benziyoruz.

  Bu gelebilecek sistem bu sene TEMMUZ ayında görebileceğimiz 4. (Dördüncü) serin hava dalgası olarak bizlerin bu şehirde yaşayanların yüzünü bir kez daha güldürecektir.

  TEMMUZ ayında art arda gelen bu serin hava sistemleri;

  1) Senenin en sıcak ayını bu şehrin yaşayanları olarak daha rahat geçirme.

  2) Bu ay da gelen her serin hava sistemiyle tarihe geçebileceğini düşündüğüm bir istatistiki verinin daha da sağlam zemine yayılması.

  3) Üzerinde yaşadığımız şehrin çok sık görmediği ender oluşumlar olması dolayısıyla önem arz etmekte olduğunu düşünüyorum.

 • Enka sayfaları çalışmıyor. İstanbul için büyük bir handikap umarım en kısa sürede sorun giderilir. Bu arada yarın sabaha karşı ve ilk saatlerden itibaren ikindiye kadar İstanbul'un Karadeniz'e bakan kısımlarında sıkıntılı yağışlar göze çarpıyor.Uzun saatler boyunca böyle bir kütlenin asılı kalması öngörülüyor.


  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • T2m diyagramları var ki zaten. Haritadan bir yere tıkla aşağıda Temp-2m'yi göreceksin.

  https://www.meteociel.fr/modeles/gefs.php?carte=1