İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Louis Aragon maalesef öyle artık rüzgarla idare edeceğiz biraz:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• gfs-0-216.png?12

kış sinoptiğimiz gibi ama izlanda çomaklı:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 20 dk evvel kaynarcada 2 dakikalık yağış geçişi oldu..Bugünde hava serin,devam böyle devam...

• Vallaha yalan konuşamam

Sıcağı özledim😀

Denize girmek istiyorum

Güneye falan gidecek imkanım yok bu aralar

Boğazda Kilyos’ta yada uygun bir yerde yüzmek istiyorum , keyif değil ya , spor olarak bakalım , havuz falan kesmiyor

Bu hususta yanlız olmadığımı düşünüyorum

Ama bu serin ve rüzgarlı havalarda denize girmek herkesin harcı da değil

Hadi biraz soğuklara ara verelim desem 🥴

• Ben de denize girmek istiyorum, yakında memlekete gideceğim ama anadolu bozkırlarına gitmeden önce bi denize girmek istiyordum:hfyeni (18): Tabii bu hava temmuzun son haftasına kadar böyle gidecekse o hayalim zor görünüyor, hava sıcaklığı normal ama rüzgar sıkıntı baya.

• Hocam yine iyisiniz :)

Geçen haftalar işim vardı biraz, Bulgaristan Pamporova bölgesinde resmen kar varmış :)

Çıkacaktım özellikle foto için ( nispet yapmak için esasında ^^ )

ama zaman darlığından çıkamadım.

Bu 23-24 derecelere şükretmek lazım yine de :)

Not : 23 derece saat 10:00 itibarıyla Çorlu'da ki hava sıcaklığıdır. Şaka gibi ^^^^^^

• 24-27 temmuzda ufak bir azaliş olsada yağışı neredeyse yok gösteriyor GFS diyagrami, takip edelim bakalım belki iyi yönde değişim gösterir. Ağustos ilk günlerinde de hareketlilik var ancak vade çok uzun, lakin ağustos ilk haftasi genelde bizim için her sene birşeyler olma eğilimindedir onuda takibe devam..

• Güzel rüzgar var dışarıda mis gibi serinlik getiriyor, yaz aylarında en çok sevdiğim şey kuvvetli poyrazdır:)

• Güzel rüzgar var dışarıda mis gibi serinlik getiriyor, yaz aylarında en çok sevdiğim şey kuvvetli poyrazdır:)

Gündüzleri bir şekilde idare ediyoruz da, geceler temmuz, ağustos denince bunaltıp, fena yapardı.

bu yıl mesea şu Temmuz ayında bile, geceyarısı yada sabaha karşı camları filan kapatıyoruz.

Poyraz'ı bende seviyorum Hocam :)