• Hocam gecen size laf atan kişi.Gerçi böyle insanlari takmamak gerek.

Hep oluyor ki, sürekli bir taşlama, kötüleme her türlü pislik mevcut bu canlılarda. O yüzden alıştık artık takmıyoruz ama HavaForum Sevdalısı hocamın bayan takipçileride olduğu için onlara ayıp oluyor, yanlış anlaşılma oluyor. Hocam istemeyerek de olsa zor durumda kalıyor. Alışmışlar deniz anası gibi yaşamaya, beyin olmayınca klavye delikanlılığı yapıyorlar.

• Bizim ülkemiz niye geri kalıyor. Çünkü biz başarılı insanları örnek almıyoruz; aşağıya çekmeye çalışıyoruz. Ben onların çok uzun sürede çıkmak istedikleri basamakları onlardan hızlı çıkıyorum. Binlerce sevenim takipçilerim oldu. Tek eksik; kar. Maalesef bu da benim şansım mı şansızlığım mı bilmiyorum.

Şans olabilir; kimsenin paylaşacak birşey bulamadığı zamanlarda paylaşacak birçok veri bulabildim. Bu durum daha çok dikkat çekmemi sağlamış olabilir. Dikkat ederseniz ne Twitter'da ne de başka bir ortamda hiçbir tahminci ortalıkta yok.

Şansızlık olabilir; Veriler bizi yanıltınca biz de takipçilerimizin güvenini kaybediyoruz. Ancak güzel bir sistemde bunu tamir edebiliriz.

• Size birisini anlatacağım, beni iyi dinleyin;

İlk bir forumun buluşmasına gittim. Orada daha 17 yaşında bir çocuk vardı. Bilgili biriydi lakin içinde yöneticilik sevdası vardı. Buradan kovulmuş biriydi ve içten içe nefret besliyordu. Bu saf görünümlü veledin numarası ben de vardı. O forum dağılmaya başlayınca ben bunu aradım. Dedim ki: "Gel biraraya gelelim ve bu forumu miras bırakanın mirasına sahip çıkalım". Hocam dedi ben dedi böyle birşey düşünmüyorum. 2 veya 3 gün sonra mesaj geldi. Biz forum kurduk sen de katıl diye. Ben sordum; neden dedim bana haber vermediniz. Ben maddi olarak da her türlü desteği vermeye hazırım. Bir de ayrıldıkları forumdaki herkese mesaj atmış, gelin bize katılın diye. Gittikleri forum tutmadı, tekrar dönemiyorlar ve bu bahsettiğim velet hâlâ havaforum'a saldırıyor ve sırf ben bu forumun yazarıyım diye bana. Hâlâ kini var. Eğer bir buluşmada veya yolda onu yakalarsam dövecem. Dövmezsem en azından yüzüne mutlaka okkalı bir tükürmek istiyorum. MC Donalds kaşlı bir veletti.

İlk bir forumun buluşmasına gittim. Orada daha 17 yaşında bir çocuk vardı. Bilgili biriydi lakin içinde yöneticilik sevdası vardı. Buradan kovulmuş biriydi ve içten içe nefret besliyordu. Bu saf görünümlü veledin numarası ben de vardı. O forum dağılmaya başlayınca ben bunu aradım. Dedim ki: "Gel biraraya gelelim ve bu forumu miras bırakanın mirasına sahip çıkalım". Hocam dedi ben dedi böyle birşey düşünmüyorum. 2 veya 3 gün sonra mesaj geldi. Biz forum kurduk sen de katıl diye. Ben sordum; neden dedim bana haber vermediniz. Ben maddi olarak da her türlü desteği vermeye hazırım. Bir de ayrıldıkları forumdaki herkese mesaj atmış, gelin bize katılın diye. Gittikleri forum tutmadı, tekrar dönemiyorlar ve bu bahsettiğim velet hâlâ havaforum'a saldırıyor ve sırf ben bu forumun yazarıyım diye bana. Hâlâ kini var. Eğer bir buluşmada veya yolda onu yakalarsam dövecem. Dövmezsem en azından yüzüne mutlaka okkalı bir tükürmek istiyorum. MC Donalds kaşlı bir veletti.

"MC Donalds kaşlı bir veletti" ^^

evet ben hatırlıyorum o kişiyi Anadolu yakasında oturuyordu ve burada denklem hesapları yapıyordu . Sonra banlandı daha sonra sahte ısımle yine yazdı hatta sordular ona sen omusun diye sanırım siz bu kişiden bahsediyorsunuz

• Hocam aklıma genç Osman geldi 14 yasında koskoca Osmanli imparatorluğunun başına gecmişti ve sonra 1500-1700 lu yila

lardaki mini buzul cağı sirası da kuvvetli bi soguk hava gelmiş bogaz tamamen donmuş tabi ozamanlar bogaz ulkenin şah damariydı gemiler gelememiş butün imparatorluk açlık ve kıtlık çekmiş ve sonunda yeni ceriler tarafından canice katledilerek öldürülmüş.

Ek bilgi:Genc osmandan sonra gelen IV Murat da yenicerilerin durumunu gordü ve yenicerileri ortadan kaldırdı,sonrada imparatorlugu toparladı.:)

• Hocalarimizin artik soyle de bir sansizligi var; forum buyudukca agizlarindan cikan her laf daha cok takip ediliyor ve bu sallamak icin yer arayan tipler daha cok ortaya cikiyor.

Forumda bir sistem konusu oldugu zaman artik diger forumlarda, eksi sozlukte hatta tvlerdeki uzmanlarin hesaplarina kadar her yerde konusuluyor.

• Kendini yönetici yapmış, tahmincileri yok. Yani mühendisi olmayan mühendislik şirketi. Tutmadı projesi, eski foruma geri dönemiyor, buraya da dönemiyor, silindi gitti. Eğer o bilgisini kullanıp sınırlarını bilseydi, yükselirdi. Kendi kendini hırsı uğruna mahvetti.

Unutmayın, önce ilkadım, emekleme, yürüme ve sonra koşma ile büyür çocuk. Bir aşamayı yapmadan öbürüne atlarsan bir tarafını kırarsın veya bir tarafını kırarlar.

• Hocam aklıma genç Osman geldi 14 yasında koskoca Osmanli imparatorluğunun başına gecmişti ve sonra 1500-1700 lu yila

lardaki mini buzul cağı sirası da kuvvetli bi soguk hava gelmiş bogaz tamamen donmuş tabi ozamanlar bogaz ulkenin şah damariydı gemiler gelememiş butün imparatorluk açlık ve kıtlık çekmiş ve sonunda yeni ceriler tarafından canice katledilerek öldürülmüş.

Ek bilgi:Genc osmandan sonra gelen IV Murat da yenicerilerin durumunu gordü ve yenicerileri ortadan kaldırdı,sonrada imparatorlugu toparladı.:)

O sebeplerinden biriydi. Genç Osman tahta çıkar çıkmaz kardeşini haksız idam etti. Kardeşi de ona "Osman dilerim ki Allah'tan belanı bulasın" dedi. Askerler ve halk da Osman'a bu idamdan dolayı çok öfkeliydi. Halk da arkasında durmadı. Ayrıca hacca gidicem demesine askerler güvenmedi. Gerçekten de amacı hacca gitmek değil, Anadolu'dan asker toplayıp yeniçerileri ortadan kaldırmaktı.

• Tabi diğerleri hariç. Hepsi değil. O veletten bahsediyorum. Diğerlerini severim. Saygılı insanlardır. Bir tanesi de benim Abim dediğim biri.

Boşver be hocam, çelik çocukla uğraşmaya değmez. Ergen tavırları işte, büyüyünce yaptığı hatayı anlar, kendine de kızar ama iş işten geçmiş olur.