Şubat Ayı Tahmini

• Merhaba Arkadaşlar,

Kutupta Stratosfer - Troposfer eşleşmesi sonucu güçlü bir yüksek oluşacağını ve bu yükseğin soğukları kutup'tan uzaklaştıracağını söyledik. hatta bu yükseği modeller vermedikçe bütün güncellemeler benim için çöptür demiştim. Artık her modelde bu yükseği görüyoruz. Lakin Abd'ye inen güçlü soğuklar Atlantik'ten Avrupa içlerine dalıyor, Sibirya'dan gelen atakları kesiyor ve 2 metre sıcaklıklarını büyük oranda kırpıyor. Bu öngöremediğimiz bir durumdu. Doğu Abd'ye inen güçlü soğuklar elbet son bulacak, ondan sonra Sibirya soğukları rahatlıkla batıya genişleyebilecek. Şubat ayı biçilmiş kaftan. O yüzden Hem doğudan gelen canavar başlığımı hem de Kaplin başlığımı Bu aya lâyık görüyorum.

Konuları işlemeye buradan devam edeceğiz.

• Açıkçası ben kış aylarından biri olan Şubat ayının geri kazanımını daha çok önemsiyorum 2 yıldır doğru dürüst kar görmeyen kıyı şeridinde yaşayan olarak.

İnşallah başarılı tahminleriniz ile bu döngüyü sonlandırırız.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• hayırlı olsun hocam. bu sefer olsun ve şubat şubatlığını yapsın. 1985 şubatının benzerini yaşarsak harika olur, geçen kötü ayları unuturuz.

• Bence harika bir sistem inecek Şubat ayında, ben inanıyorum. 2 yıl üst üste doğru düzgün kar almadan geçirmiş olmayız. Sistemin şiddetli olmasını da gönülden isteyeceğiz ki Allah baba bize sağlam karı göndersin

• Hayırlısi olsun hocam. 1 tane 50 60 cm yapacak sistem gelirse herkes bu kıştan övgü ile bahseder. İnsallah öyle de olacak inanıyoruz

• Bence harika bir sistem inecek Şubat ayında, ben inanıyorum. 2 yıl üst üste doğru düzgün kar almadan geçirmiş olmayız. Sistemin şiddetli olmasını da gönülden isteyeceğiz ki Allah baba bize sağlam karı göndersin

Kardeşim belki bilmeden kullanmış olabilirsin ama Allah baba lafını kesinlikle kullanma tövbe haşa

• kerem hocam yeni konunuz hayırlı olsun bende şubat ayından çok umutluyum şu son ikiay kıyıbölgelerimiz için çok kısır geçti artık bu kısır döngünün kırılması gerek kısabir ısınma trendinden sonra tekrardan soğuk sektöre geçeceğiz şimdiden şubat ayında beklentiler büyük hayırlısı neyse o olsun diyelim inşallah tahmin ettiğimiz ve tatmin olduğumuz bir şubat ayı yaşarız😊

• Hadi inşallah diyelim. Şu ay sonu gelsede seriden Şubat 2. haftasına doğru odaklansak yavaş yavaş bize heyecan aksiyon lazım birşeyler görmemiz lazım diyagramlarda. Şubat ayı son yıllarda hep fos geçti bu yıl turnayı gözünden vurmamız lazım.

• Çocukken şubat gelse de adam gibi kar görsem diye beklerdim hep. Çünkü o zamanlar şubatta baba sistemler ve kar yağışları alırdık. İnşallah bu sene de öyle olacak. Beklemedeyiz.