ŞUBAT İLK HAFTASINDAN SONRA DİKKAT SİBİRYAAA ☃️☃️☃️☃️

• cografyaciburak hocam İzlanda kökenli olması daha iyi değil mi? Öbür yandan kuru soğuk durumu var.

Bu arada Allah bozmasın başarılar diliyorum. İnşallah gelecek.

Sahil kısmı için değil.İç kesimler için zaten normal sistem de kar yapabileceği için bize sahil kesimi kar yapacak sert sistem lazım.İzlanda Denizel kökenli olduğu için sıcaklık yeterli olmaz

• Bu sene Hazar fazla aktif değil ben zannetmiyorum Sibirya taraflı soğukların geleceğini. Ve daha önemlisi bu taraftan gelen soğuk salınımlar daha çok Kafkaslarda kalıyor.

İnşallah ay sonu yada en geç Şubat 15 e kadar bir iki güçlü sistemler alırız.

• Semih hocanın da en çok konu açmamasında payı olan bu model tutarsızlıkları ve bozuklukları bu sene başımıza bela olacak gibi.

En güzeli biraz sabır diyerek her nereden gelecekse gelsin diyelim.

şöyle ab li güzel sisteme kış bitmeden gelsin 3-5 gün boyunca yoğun kar yağışı alalım yeterli.

• Ay ortası konusunda yorumumu oku gzel kardeşim..Beklentilerimizi oku.5-6 ocak için ilk konu tarıhimizi dikkate al bak bakalım ne zaman açmışız konuyu.Bunda da inşallah rabbim yanıtlmasın alacağız sistemi.herşey model değil herşey renk değil ;)teşekkür ederim yorumunuz için takipte kalınız

Helal olsun hocam isde bu :thumbup:

• Hayırlar getirsin... coğrafyacı kardeşim tahminlerinizin tutması gönüllerimizin sevinmesi ve toprağımızın doyması dileği ile...hayırlı geceler olsun tüm karsevenlere

• Şu geçen kıytırık sistemlerden sonra inanın artık moralim çok bozuldu hele modellerin 1 gün kala bozması teknoloji geliştikçe modeller aptallaşıyor. Bir tane tarihe geçecek bir sistem alsak ta bu kışı yollasak.

• Ocak bitti şubattan yemeye başladık demek. Bu kış kestane sahiller için. Şubat bizim yüzümüzü çok az güldürür. Bekleyip görelim bakalım ahlarla vahlarla kış böyle bitip gidecek mi.

• arkadaslar hocalarimiz konulari modellere gore acmiyorki. modellerden kalacagi sureleri etkileyecegi orta olcekte alan ve dar alanlarin tahminlerini yapiyorlarlar. sistemlerin karakteristiklerini kokenlerini ve hareket yonunu gunler oncesinden cok afaki bir durum olmazsa yuksek tutarlilikta kestirebiliyorlar zaten ki senelerini vermisler farkindaysaniz burasi turkiyenin bu alandaki en seckin insanlarindan bir kisminin ana cekirdegini olusturdugu bir platform. burada neden model konusuluyorki. patternler surekli degisir zamani yaklastiginda daha onceki senelerde gerceklesmis sinoptikleriyle mukayesesi zaten yapilir modeller ile. bende birseyler ogrenmeye calisiyorum amacim bilgiclik taslamak degil yanlis anlasilmasin. hatam var ise duzeltene simdiden tesekkurler.