ŞUBAT İLK HAFTASINDAN SONRA DİKKAT SİBİRYAAA ☃️☃️☃️☃️

• hocam guzel aciklama yaptiniz. Lakin öyle bir kanser kitlesi varki. Bu dediginizi nasil algi yapacak ben söyleyim..

Off ozaman kar martta mi gelecek. Martta yagan kar hic iyi olmaz. Tamam kis bitmistir benim icin vs. Gibi boyle olumsuzluklar olacak.

Olmamasi en buyuk dilegimiz.

• Herkes kış bitti derken olanlar olacak ;) Ülkemiz adına mart sonuna kadar devam ışığı geldi atmosferden..

10 marttan sonra güçlü denilebilecek sistem gelişi o kadar nadir ki ülkemizde, umarım dediğiniz gibi olur...2019'dan ben de çok umutluyum her an herşey olabilir, gidişat öyle.. ama bu sene bakımından Martın sonuna kadar gelme ihtimali bulunan güçlü sistem emareleri varsa gerçekten istatistiklere de meydan okumuş olacak...

• 45 günlük Ecmwf verilerine göre 15 Şubat-15 Mart arası kozlar bizim lehimize. 15 Şubattan önce ise ciddi bir sistem emaresi maalesef yok. Şubat 2.hafta soğuyacağız. Normallerimize gerileyeceğiz ama bu İstanbul için yeterli değil. Anadolu yine kar alacak. İstanbulda da Şubat 10 civarları 850hpa'da -5 ile yükseklerde kar geçişleri olabilir. Onun dışında 18 Şubat ve sonrasına odaklansak daha iyi olur. Henüz o zaman dilimide modellere girmedi. Önümüzdeki hafta şenlenmeye başlar kar aşıkları, modelleri görünce. Umarım ciddi bir sistem alırız. Yoksa sınırda sistemler ile yine canımız sıkılır durur.

• Hocam bana gorr tamamrn 2011 gibi kis geciricez bence sistem bekliyosak martta bekleyelim. En azindan arada tutmasa da 5 6 gunluk kar gorelim martta. 1 hafta sureyle bir sistem yasayalum artik.