#Kaplin Sistemi

 • Modeller hayal kırıklığının ötesini yaşatıyor adeta. Bu şartlar da günübirlik tahmin yapmak bile zora gidiyor. Bizim bekkentimiz Azor ile İskandinav üzerinden gelebilecek ataklarla Şubata kadar idare etmekti. Zira sonrasında Sibiryadan ataklar bekliyorduk. Ama İzlanda o kadar aktifki modelleri adeta dansöz etti. Ve bizim bekkentimiz olan İskandinav ataklarına da set çekiyor. Umudumuz artık HavaForum Sevdalısı hocamızın beklentileriyle örtüşüyor. Beklemek ve sabretmek tek caremiz...

 • Hocam artık Kış mevsimi Ocak-Şubat-Martın yarısıdır diyebilir miyiz?Aralığı 1 sistem alarak ya kapatırıyoruz ya da sıfır çekiyoruz.Ne olursa ocak başından mart yarısına kadar oluyorsa oluyor tabi ki istisnalar vardır ama sanki mevsimlerde net bir kayma var gibi.

 • HavaForum Sevdalısı hocam konu hayırlı olsun

  Burada bir konuya değinmek istiyorum

  Form hemen hemen en aktif konu ve yorumcuların olduğu yerlerde sistem gelmeyince uslubu davranışı değişen insanlar var

  Burada adı üzerinde tahmin yapılyor ki bu yorum yazanlar tahminin kelimesini sözlük anlamını bilmiyorlar. Bu konuda bu tarz kişilerin dediklerini dikkate almayın hocam


  Sistem hakkında konuşmak gerekirse gelirse güzel olur gelmezse buradaki ortam güzeliği yanımıza bi armağan olarak kalır


  Burada amatör şekilde bizi bilgilendirmek için çok emek harcıyorsunuz inşallah emeğinizin karşılığını alırsın .

  Şunu da söylemek isterim sizin gibi değerli hocamalarima teşekkür ederiz Efsane-Semih hocam ile sizin emekleriniz için tekrardan teşekkür ederiz .

 • hocam kışın başında sibaryadan kuvvetli soğuklar gelebilir diye konuşuluyordu.ne oldu bu bizim sibiryaya acaba varmıdır bi gelişme bu paternin değişmesimi gerekiyor sibiryadan kuvvetli soğukların gelmesi için?

 • Yabancı birçok Meteorolojistin Negatif AO ve Batı Avrupa'da soğukların hakim olacağı öngörüsü gerçekleşiyor gibi duruyor.Umarım yanılırlar.

  Paternin değişmesi bir bakıma güzel olsa da konumum adına ocak 2.yarısını kaybetmek üzücü olacak.

  Umarım herşey daha güzel olur.