#Kaplin Sistemi

• SİBERİANTİGER hocam önümüzdeki kışlarda sistem almamız nasıl olur sizce. Küresel ısınma ilerki yıllarda arttığı için sordum.

• SİBERİANTİGER hocam önümüzdeki kışlarda sistem almamız nasıl olur sizce. Küresel ısınma ilerki yıllarda arttığı için sordum.

Cohen ile röportaj yapmıştık. Dedi ki Barents - Kara denizinde buzullar iyice eriyor ve bu durum dolaylı olarak Stratosferi zayıflatıyor. Orta enlemlerde daha güçlü soğuklar mümkün.

Yani; Küresel ısınmalar içlerinde küresel soğuma barındırır. Bu da aslında ısınmanın bir sonucudur. O yüzden bir süre daha kışlar sert geçer. Bunu tıpkı buzdolabının kapağını açık bırakınca buzluğun içinin ısınması ve soğukların dışarı fırlaması gibi düşünün.

• Sen nerelerdeydin? Özlettin kendini. Hoşgeldin :)

Hoş buldum hocam sağolun.Öncelikle yaptığınız analizleri burada detayı ile paylaşmanız meteoroloji bilimi adına takdire şayan.Şimdi hocam tahminleriniz,analizleriniz bana biraz ağır geldi o yüzden şu kısmı netleştirmek için soruyorum.Beklediğiniz sistem sürekli hayalini kurduğumuz Kırım üzerinden gelip Kıbrıs'ta derin bir tepki alçak basıncının oluştuğu tarzda bir sistem mi?

• Ocağın sonuna kadar geldik desenize. Vay be.

Ne diyeyim ki umarım gelir, hayırlısı olsun.

Bir kışı bir sistem efsane yapabilir. Biz onu kovalayacağız. Aslında anadolu için iyi gidiyor. Karadeniz'e komşu hiçbir il iyi gitmiyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya hatta Kırklareli de dahil.

• Hocam yine bilimsel olarak çok güzel kanıtlar ve harika öngörü sunmuşsunuz , gücü ve kuvveti ne olursa olsun sizin söylemeniz yeter ve o tarihlerde bir sistem gelecektir. Umarım tatmin edici bir sistem olur , saygılar.

• 20190113_222612.png

HavaForum Sevdalısı

Kis basindan beri soguklar yuvarlak icine aldigim yerde.Guneye inene kadar eriyor. Kat ettigi mesafe uzak. Aman aman bir sogumada inmedigi icin,Kokeni Izlanda'dan kopan parcalar oldugu icin, ustune birde azorun istedigimiz pozisyonu alamamasi neticesinde boyle bir sonuc ortaya cikiyor. Bu paternin degismesi lazim. Gerekirse ocagi kaybedelim. Ya iskandinavya'da yb olusacak yada Izlanda kitaya dalacak. Bu paternin degismesi icin her ikisinede okeyim.

• Hocam yavaş gitsek önümüzü göre göre. Ne olacak salı çarşamba sistemi. Yarın pazartesi ve daha kimse net konuşamıyor. Bu kadar aciz duruma mı düşürdü bizi atmosfer. Bu sistem de ne olur. Gol atarmıyız yoksa yine mi yeriz.

• Efsane sistem gelsinde ister 30 Ekimde, ister15 Ocakta, ister 5 Şubatta, isterse 20 Martta gelsin ama gelsin.

Bundan sonraki patern bir sıcak, bir soğuk ve bu patern Mart ortasına kadarda devam eder, hatta uzatmaları bile oynar.

Kasım 15'ten beri soğuk taraftayız. Neredeyse hergün hava kapalı ve yağış var. 12,19,25,26 Aralık, 4,5,6,7,8 Ocak ve dün akşam (12 Ocak) kar gördüm. En iyiside 7,8 Ocaktı ve konumumda 2-3cm kar bıraktı. Bu yıl şu zamana kadar anomali olarak soğuğuz ama tek eksik İstanbul olarak ciddi bir sistem alamadık. 6-10 Ocak 2017 çıtayı bizlerde fazlası ile yükseltti.

Artık öyle bir sistem gelmeliki, tarihin gelmiş geçmiş en güçlü sistemi olmalı. Tüm kamu ve özel daireler kapalı, cumhurbaşkanı ulusa seslenmeli, kar 4-5m yığınlarla 8-9m olmalı, halk sistemden önce marketlere koşup marketleri talan etmeli. :-D

• HavaForum Sevdalısı

Gerekirse ocagi kaybedelim. Ya iskandinavya'da yb olusacak yada Izlanda kitaya dalacak. Bu paternin degismesi icin her ikisinede okeyim.

Elinize sağlık Hocam. Patern değişiyor. Negatif Ao Azor'u Atlantik'e attı. Aynı anda kutup yükseği ile Azoru birleştirebilirsek o zaman istediğimizi fazlasıyla alırız. Ao negatiften elbet nötre düşecek. Aysonu olabilir. 2 gün erken veya geç önemli değil. Yeterki gelsin. Cevabınız için teşekkür ederim.

• 20190113_222612.png

HavaForum Sevdalısı

Kis basindan beri soguklar yuvarlak icine aldigim yerde.Guneye inene kadar eriyor. Kat ettigi mesafe uzak. Aman aman bir sogumada inmedigi icin,Kokeni Izlanda'dan kopan parcalar oldugu icin, ustune birde azorun istedigimiz pozisyonu alamamasi neticesinde boyle bir sonuc ortaya cikiyor. Bu paternin degismesi lazim. Gerekirse ocagi kaybedelim. Ya iskandinavya'da yb olusacak yada Izlanda kitaya dalacak. Bu paternin degismesi icin her ikisinede okeyim.

Hocam iskandinav olsa iyi olur ama onunda riski fazla güçlenmesi.fazla güçlenince koridoru kapatiyor ve bize yaramıyor.ama izlanda da kıtaya dalarsa kıytırık soguklar ve karayel bekleriz.