#Kaplin Sistemi

• Coupling Sistemi

5aYbGR.png

Merhaba Arkadaşlar,

27 ile 31 Ocak arasında sistem beklentim var. İstanbul'da ilk ciddi sistem olacak ve kıyılarda kar tutacak diye tahmin ediyorum.

Kritik

Stratosferik ısınmalarda genelde coupling hemen gerçekleşirken bu sene maalesef 2013 kışına benzer bir şekilde gecikti. Elbette o sene kadar kötü değil. Ben tahminimi bu gelişmeye göre yaptım ancak gerçekleşmedi;

2018 Şubat

V9EmPV.png

nQEZjg.png

2012 Ocak

V9EmPr.png

nQEZjl.png

1985 Ocak

16NqVD.png

r5En6M.png

Maalesef bu sene coupling gecikti;

LlQmZG.png

Tropopause eşleşmeye geçit vermedi.

Fakat bir umudum daha vardı. Zonal rüzgar terselmesi bize sistem indirebilirdi.

jgBm8n.png

Modeller verdi. Ateş de ettik ama zayıf bir şekilde geldi. Oysa 15 gün önceden getirdiğimiz sistemler vardı.

Ama ümidi kaybetmek yok. Sabırla takibe devam. Özellikle Twitter'da özel mesaj yoluyla çok hakaret yedim. Pes etmedim, etmeyeceğim.

Size Bird Box adlı filmi öneririm. Konusu şudur; Bir aile başları beladan kurtulsun diye gözlerini bağlar ve bağ gözlerinde kaldığı müddetçe hiçbir sıkıntı yaşamazlar, ne zaman bağı kısmen dahi olsa çıkartsalar hemen başlarına büyük bir olay gelir.

4j0XP4.jpg

Bütün bilgilendirmeler bu başlık altından yapılacaktır. Sistem gelmese de çok şey öğreneceğiz. Konu Hayırlı olsun.

• SiberianTiger Hocam,

öncelikle bilimsel açıklamanız için TEŞEKKÜR EDERİM.

Değerli Hocam,

sistem gelirse şükrederiz, gelmezse de yine şükreder, nasip değilmiş der geçeriz.

Önemli olan burada bilginizi cesaretiniz ve heyecanınızla harmanlayıp bizlere sunmanız.

SiberianTiger Hocam,

SAVAŞAN KAYBEDEBİLİR, SAVAŞMAYAN ÇOKTAN KAYBETMİŞTİR.

• Kerem hocam siz yöneltilen hakaretleri anlamıyorum gerçekten.En çok emek veren insanlardan birisiniz amatör meteoroloji konusunda evet hepimizin eleştirilecek yanları vardır. Ancak hakaret etmek en aşağı tabirle terbiyesizlik diye düşünüyorum.Daha uzun yıllar bu alana çok değerli katkılar sunacağınıza eminim. Her tahmininizde Başarılar dilerim.

• Hocam konunuz hayırlı olsun. An ve an paylaşımlarınız ile bizi aydınlatın. Yok yarını bekleyim yok 3 gün sonra yok 1 hafta sonra açıklama yapacağım diyenlerden olmayın ve Karadenizi de tahminlerinizde unutmayın. Başarılar

• HavaForum Sevdalısı

Changed the title of the thread from “Coupling Sistemi” to “Kuplaj Sistemi”.