İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mgm zirai don uyarısı vermiş kıyı kesimlerimizde hafif iç kesimlerin yükseklerinde orta kuvvete ayrıca akşam saatlerine kadar yerel olarak yükseklerde kar alçaklarda hafif yağmur geçişi olacaktır.

• Çöp bir kış sezonunun daha sonuna geldik gerek sezon öncesi verilerle gerek modellerdeki verilerle çok heyecanlandık ama kar yönünden gerçekten çöp yağmur olaraksa çok güzel bir sezondu. 2 sene oldu böylelikle karsız geçen zaman. Büyüklerimizin dediği gibi nerede o eski kışlar.

• Arkadaşında söylediği gibi bir kar tanesi bile görmeden bu kışın da sonuna geldik maalesef yine bizim açımızdan yağış açısından olmasa da soğuk ve kar yağışı açısından çöp bir sezondu artık önümüzdeki seneye bakicaz ama önümüzde heyecanlı bir oraj sezonu var eminim İzmir ve bölgemiz açısından hareketli havalar olacak.Model takibi yapmak zevkti önümüzdeki kistan umutlu değilim maalesef zaten burada olmayacağım seneye İstanbul dayım tartışmasız kar açısından daha şanslı olacağım şimdilik bu kadar yazacaklarım gorusmek uzere:*

• Yaklaşık 4 aydır bir dağ dan kar erimiyorsa ben o kışa kötü demem .

Bence kışa kötü demek yerine aylar önce tahminlerde bulunup tahminlerinde son derece başarısız olan forumdaki tahmincilere (bazı tahminciler)kötü demek daha doğru olur çünkü beklentiye sokan bizleri onlardı .Yoksa normal şartlar altında bu konudaki herkez modeller bir şey vermediği sürece zaten beklenti içine girmiyor.

• Ben yaklasık 2 aydır bu siteye üyeyim. Çok güzel şeyler öğrendim öğrenmeye de devam ediyorum. Bir öğretmen olarak, yazılarını keyifle takip ettiğim Haktan hocanın tekrar foruma dönmesini bekliyorum. Ayrıca pergamon da birşeyler paylaşmaz oldu. Bir sorun mu var acaba...

• Ben yaklasık 2 aydır bu siteye üyeyim. Çok güzel şeyler öğrendim öğrenmeye de devam ediyorum. Bir öğretmen olarak, yazılarını keyifle takip ettiğim Haktan hocanın tekrar foruma dönmesini bekliyorum. Ayrıca pergamon da birşeyler paylaşmaz oldu. Bir sorun mu var acaba...

Hocam kış sezonu bitiyor ya mevsimlik üyeler diyoruz onlara bahardada yaz ayındada RefiKAltuG  SnowCrazy35 Hocalarımlada ayrıntılı oraj tahmini yapacağız :)

Kışın başındada bu sene ölüm kalım olmazsa oraj kovalayacağımı ilk dile getirenim ben buradayım.ama tahmin yayınlamayacağım işlerim yoğunlaşıyor baharın ve yazın bide bu ara depremlerle bozdum kafayı ona zaman ayırıyorum :))

Ayrıyettem oraj sezonunun hareketli geçeceğini 1 ay önce dile getirmiştim sanırım üst seviye rüzgarları (jet stream) hala bizim lehimize arkaşlarında dediği gibi 9–10mart’dan sonra merhaba deriz yağışlara bu orajlar iç kesim (manisa,uşak,kütahya vb.)’dede etkili olacaktır özellikle 25’martdan sonra mart ayında çok etkili oraj olmaz nisan ve mayısı bekliyorum şahsen kararsızlık iyice artacaktır..

• Yine bayağı bi olaylar dönmüş son 3 sayfa komple çöp olmus. neyse ... Mart ayının afetsiz ve bol orajli bir ay olmasi dilegiyle .bu arada Haktan beyin de hakkını yemeyelim bu sayfada cok emeği geçen bir insandi okuyorsa kendisine burdan sevgiler.

• 2018-2019 kışı btimiştir iyisi ile kötüsü ile . 2019 Kasım ayına kadar bu sayfada eskisi kadar çok aktif olmayacağımı belirtmek isterim , görüşmek üzere kendinize iyi bakın ...