İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 14 Şubatta itibaren kış yeniden vizyona giriyor size tavsiyem inceden inceden önce model sonra radar ve sıcaklık takibine baslayin;)uzays3271653126hava-kars323

• Herkes kışı bitirmek ya da bitirmemekte özgürdür. Bu fikrini de belirtebilir. Hatta kar yağmasını değil bahar gibi havalar olmasını da isteyebilir. Sonuçta kimse soğuktan kardan hoşlanacak diye bir kaide yok. Bu konuda herhalde herkes aynı fikirdedir diye düşünüyorum.

Temel mesele şu. Eğer kışı bitirdiysen bunu karalama tahtasında yazabilirsin. Dediğim şey, veri sunmadan efsane sistem bekleyenler için de geçerli. Verili konuşulacak her şey burada yer almalı. Kışı bitiren delilleri ile bunu savunur. Hayır bitmedi diyen de delillerini sunar ve bu fikrini savunur. Herkesin olumlu ya da olumsuz ( dediğim gibi bu bile değişken biri bahar gelsin ister onun için o müspet olandır, diğeri kar ister onun için o müspet olandır) görüşlerini sebep-sonuç ilişkisi çerçevesinde açıklayabilme hakkı zaten vardır. Ama altını çiziyorum neden-sonuç ilişkisi kurarak yani verilerle.

Kimse hakaret boyutunda ve argo tabiriyle kafadan atma şekilde tahmin yapmadığı müddetçe bu başlık altında, mantıklı gerekçelerle görüşünü açıklamakta özgürdür. Kalbinden geçenleri söylemesi için de karalama tahtası mevcuttur.

• Arkadas muneccim mi dicem kizicak falcimi dicem bozulacak en iyisi dua edeyim Rabbim yardimcisi olsun ... belki ise yarar

İstanbul olarak Mart sonuna kadar şansınız var. 1.olarak en kuzey enlemlerde bulunuyorsunuz o yüzden sahil ili olsa bile en şanslı yer konumundasınız.

2. Yağışı asla sıkıntı etmiyorsunuz çünkü -8 -10 girse dek ile yine kar alıyorsunuz.Kendi konumum adına konuşuyorum.( İzmir bile bizden çok daha şanslı daha kuzeyde bulunduğu için) Kışı bitirmek sözü ile demek istediğim de sadece takip etmeyi bırakacağım. Kar gelirse gelsin yine sevinirim ama son 24-12 saatte anca inanırım. İsterlerse modeller son 120 saat boyunca ısrarla yoğun kar yoğun kar diye bağırsın takmayacağımı belirtmek istiyorum. Umarım bu yeterli olmuştur.:)

• Herkes kışı bitirmek ya da bitirmemekte özgürdür. Bu fikrini de belirtebilir. Hatta kar yağmasını değil bahar gibi havalar olmasını da isteyebilir. Sonuçta kimse soğuktan kardan hoşlanacak diye bir kaide yok. Bu konuda herhalde herkes aynı fikirdedir diye düşünüyorum.

Temel mesele şu. Eğer kışı bitirdiysen bunu karalama tahtasında yazabilirsin. Dediğim şey, veri sunmadan efsane sistem bekleyenler için de geçerli. Verili konuşulacak her şey burada yer almalı. Kışı bitiren delilleri ile bunu savunur. Hayır bitmedi diyen de delillerini sunar ve bu fikrini savunur. Herkesin olumlu ya da olumsuz ( dediğim gibi bu bile değişken biri bahar gelsin ister onun için o müspet olandır, diğeri kar ister onun için o müspet olandır) görüşlerini sebep-sonuç ilişkisi çerçevesinde açıklayabilme hakkı zaten vardır. Ama altını çiziyorum neden-sonuç ilişkisi kurarak yani verilerle.

Kimse hakaret boyutunda ve argo tabiriyle kafadan atma şekilde tahmin yapmadığı müddetçe bu başlık altında, mantıklı gerekçelerle görüşünü açıklamakta özgürdür. Kalbinden geçenleri söylemesi için de karalama tahtası mevcuttur.

Sonuna kadar katılıyorum verisiz atış serbest takılıyor çoğu kişi .Bir taraf kışı kapatıyor bir taraf efsane geliyor diyor gel gelelim bir tane kaynak yok doğru düzgün .

• Geçen sene içinde aynı şeyleri söylüyordunuz ama hiçbirşey çıkmadı

• Aşırı negatife iniş sürüyor devamında hızla nötr'e çıkarmı sabah bahsettiğim %10-15lik olasılık? hayat neden olmasın :) grönland olasılığından önce 3.hafta sağlam birşeyler görürsek süpriz olmaz devamında nasıl şekil alacağı önemli tabiki.

negatifde biraz oyalanırsa avrupa meyilli iniş olur yine hızla nötr'e hatta hafif pozitife çıkması lazım..

1c28a08e.png

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Anlamsız bir tartışma başlatmamak adına bu sataşmanıza cevap vermeyeceğim.

geçen senede aynı şeyi diyordunuz bişey çıkmadı ne demek ya ...ne alaka geçen yılla her sene fb mi şampiyon oluyo adamlar gördüğünü söylüyo adı üzerinde tahmin

• En güzeli Susmak Haktan bey.

Forum sayfamız her zaman arkadaşlarımızın fikirlerini özgürce paylaştığı bir platform olmuş,

bundan böylede her zaman olmaya devam edecektir.Atmosfere gönül vermiş çaba sarf eden

zaman ayırıp paylaşımlarda bulunan genç arkadaşlarımıza yeri gelmişken teşekkür etmek istiyorum.

Sayfamıza bu güne kadar katılım ve paylaşım adına hiçbirşey katmamış katkıda bulunmamış

fakat bu kaotik süreç ve bir o kadarda karmaşık atmosfer ortamını fırsat bilip şahsıma yönelik

söyleme fevkalade üzüldüm.Forumdaki dordüncü senemizde bunuda yaşadık sağlık olsun.

Bundan böyle sayfa sorumlusu olarak düzeni tesis etmek adına sadece takip edeceğim.

Hepinize keyifli forumlar arkadaşlar iyi akşamlar.

• .

Einmal editiert, zuletzt von IceCold ()

• Ben Haktan abi gibi sabırlısını, modellere vs. temkinli yaklaşanı görmedim. Sizin dışınızda bu sayfada tahminler ve diğer konularda tatmin edici bulmuyorum. Kaç gündür sırf neler olmuş diye bakmaya geliyorum. Model sayfası ve bu sayfa dışında takip etmiyorum. Sinoptikleri az çok öğrendim ama işin içine farklı kavramlar giriyor alanım meteoroloji değil sizin kadar bilgi birikimim de yok. Tahminlerine ve yorumlarına itibar edeceğim kişi sizsiniz. Sizin yorumlarınız ve tahminleriniz önemli