İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu orajlı sistemi hatirlayan İzmirliler ? 15 dk içinden olan oldu Çiğli üzerinden mor ekoda kütle vurdu.

izmir gültepe böyleydi ALLAH bir daha böyle AFAD gostermesin.

Aynı sistem ve dolu yağışı:

• 2015 Balçova için hüsrandı. 5 km ile sıyırmıştı ve evimden güneşli havada sadece kütleyi izlemekle yetinmiştim :D . Ama 2012 Haziran'da tam akşam vakti bir kütle vurmuştu bir dolu yağmıştı az daha araba camları kırılacaktı. Gök yarılmıştı bomba patlaması gibi gökgürültüleriyle neredeyse her saniye şimşek çakıyordu. Muhtemelen mor kütleydi hatta belki süperhücreydi o da. Bilmiyorum hatırlayan var mıdır :) .

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Geçen yaz 2019 yazında, 11-12 Temmuzda gece yarısı gibiydi, Balıkesir-Akçayda felaket yağış ve fırtına hatta saniyede 1 şimşek vardı, o anı hiç unutamıyorum kaç ay geçmesine rağmen. ?(:huh:?(

• 2015 Balçova için hüsrandı. 5 km ile sıyırmıştı ve evimden güneşli havada sadece kütleyi izlemekle yetinmiştim :D . Ama 2012 Haziran'da tam akşam vakti bir kütle vurmuştu bir dolu yağmıştı az daha araba camları kırılacaktı. Gök yarılmıştı bomba patlaması gibi gökgürültüleriyle neredeyse her saniye şimşek çakıyordu. Muhtemelen mor kütleydi hatta belki süperhücreydi o da. Bilmiyorum hatırlayan var mıdır :) .

Hatirliyorum o gün okula gitmemistim evde yağan dolu camlara taş atar gibi ses çıkartıyordu karşıdan gelen muazzam şimşek fırtınası ve mora yakın renkteki bulut kümesi çok korkutucuydu hatta bizim evin apartmanına şu basmıştı kovalarla suyu tahliye ediyorduk şimdi dusununce hiçte güzel bir hatıra değilmiş :D:thumbdown:

• Berkay4535 bu arkadaş hakkında bilgisi olan var mı hiç, uzun zamandır gözükmüyor hiç, model filan yorumluyordu dikkatimi çekti havalardan filan mi acaba?? :/:/

2 ay önce bir apandisit ameliyatı geçirdim ameliyattan sonra birkaç problem oldu .Onun hemen ardından yine başka bir hastalık geçiriyorum çok alışkın olmadığım için böyle olmaya psikolojik olarakta yoruldum şu sorunları atlattığım an tekrardan forumda olacağım .

• 2 ay önce bir apandisit ameliyatı geçirdim ameliyattan sonra birkaç problem oldu .Onun hemen ardından yine başka bir hastalık geçiriyorum çok alışkın olmadığım için böyle olmaya psikolojik olarakta yoruldum şu sorunları atlattığım an tekrardan forumda olacağım .

İyi oldu hocam bizi bilgilendirdiğiniz için, çok geçmiş olsun inşallah yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.