İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar


 • 1912 Birkaç gün önce hiçbir şey gözükmese dahi kar bekliyorum olacak yağacak deyip deyip sonradan bir anda üstelik ihtimal varken insanların kafasını karıştırma nedeninizi öğrenebilir miyim? Bu 850'de gündüz 4-5 dereceler bekliyorsanız vay halinize zaten

 • Pes ettim vallahi pes ettim artık merkez 10 derecede takıldı kaldı şimdi yağış geldi 3 derece duser 7 dereceye gerileriz yağış keser sıcaklık duser kuru soguk alırız tipik İzmir ne bekliyoruz ki bizde hata:(:cursing:

 • 1912 Birkaç gün önce hiçbir şey gözükmese dahi kar bekliyorum olacak yağacak deyip deyip sonradan bir anda üstelik ihtimal varken insanların kafasını karıştırma nedeninizi öğrenebilir miyim? Bu 850'de gündüz 4-5 dereceler bekliyorsanız vay halinize zaten

  Kardeşim,gördüğümüzü söylüyoruz,atmosfer bu,49 yaşındayım ve 30 yıldır bu işi gönül vermiş biriyim,söyle bana kafa karıştırcak ne var ki, vay halinize filan ne demek, hepimizin beklentisi kar, keşke görüldüğü gibi gelseydi ama olmadı, 3 saatte değişiyor hava, kesin olan bir şey yok, şu an gözüken de bu, beğensen de beğenmesen de,kafan karışsa da karışmasa da..Saygılı olalım lütfen..

 • Altınoluk 3.0 Ayvalık 3.9 Soma 3.9 kınık 4.0 bergama 4.6 soğuk sokulmaya başladı iyiden iyiye aynı zamanda kuzey bölgelerde yağışla birlikte nem biraz daha toparladı kendini bergama'da virga gözleniyordu düşük rakımlarada yağış düşmeye başladı. Nereye kadar dayanacak bakalım kar sınırı 400-450 metre arasında.

 • Bergama'da 500 rakım üstü heryerde kar var şuan 200-300 rakıma kadar inecekti verilere göre bakalım.Cephe öklüzyon cephe olduğu için nem olduğu sürece kolay kolay erimez ve yavaş hareket eder.

  Aliagayla Bergamada olucak sanirim.4lu degerlerin altina gidiyorlar hizla.Aliaga da benim isyerim 170 rakim.2 aydir Aliagadayim maalesef ucyoldayim bugun.

 • izmir ve manisanın kuzey ilçelerine -4.5/-5 izmir merkez civarına -1.5 girmiş durumda yoğun yağış alan yerler yağışın etkisiyle daha fazla soğudu. -4.5'da çanakkale'de kar başlamıştı çoğu yerinde ona bakarak -4.5/-4.7 yeter dedim sabah ama yetmedi bergama civarına, yağış ve rüzgar önemli rol oynuyor. İzobarlar nedeniyle kuzey egenin iç kesimlerinde rüzgar yok denecek kadar az ilerleyen saatlerde rüzgarla birlikte sıcaklıklar birkaç kademe daha düşecek olsada aynı hızla havayı kurutup yağışı azaltacak kütle yakalayan yerlerde kar geçişleri olacaktır.

 • Bu aksam ve gece özellikle Izmirin yüksekleri kuzey hattı ile iç kesimleri Kar yağışı alacak hafifte olsa yağış göreceğiz.Cuma gecesi Cumartesi sabah saatleri yerel kar yağışları alacağız Izmır il genelinde