İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

 • alcak basınç şuan tam olarak nerede belli mi? uydu da belli olmıyor

  birden fazla alçak basınç merkezi mevcut biri karadenizin kuzeyinde biri iç anadolu'da biride midilli güneyinde sabitti şu saate kadar ,kayıyor artık ve derinliğini kaybediyor. Rodos civarında yeniden derinleşecek birkaç saat'e

 • Kuzey egede bir çok ilçeye 850Hpa'da -2.5 girdi merkez civarında -1 girerken güney egede birçok yer hala güneyli hava akımları altında -0.5 girdi, alçak basınç merkezinde kaldığımız için yağış gerçekleşmedi şu saate kadar,basınç alanının kaymasıyla yağışlar karaya çıkmaya başlayacak asıl mesele yağış varken kar seviyelerine inebilecekmiyiz?

  Biraz zor gibi gözüküyor, Mgm güncel senaryolarda saat 18 den sonra yağışı kesmiş,Gfs diyagramı sabah 6 ya kadar yağış vermiş %85 kar olasılığı demiş,hızlı bir düşüş olmalı ki,yağışla soğuk çakışsın, bekleyip göreceğiz..Zor ama imkansız değil..

 • Kar topluyor derlerdi hava açınca bizim buralar içinde geçerli bir tahmin olabilir mi bu durum?

  O durum şöyle yerde kar ortusu olur sonra güneş çıkınca o ortu erimeye başlar havaya şu buharı yükselir ve yagisa sebep olur kabaca durum boyle

 • Biraz zor gibi gözüküyor, Mgm güncel senaryolarda saat 18 den sonra yağışı kesmiş,Gfs diyagramı sabah 6 ya kadar yağış vermiş %85 kar olasılığı demiş,hızlı bir düşüş olmalı ki,yağışla soğuk çakışsın, bekleyip göreceğiz..Zor ama imkansız değil..

  Merkez için bir beklentimin olmadığını dile getirdim zaten ben diğer bölgeleride takip ediyorum verilerle uyumlumu beklentilerim gerçekleşiyormu vb. her sistem amatör tahmiciler için bir şans kendini geliştirme fırsatı verir :) o arada sürprizler'de gerçekleşirmi bahaneyle takip etmiş oluyoruz.

 • Suan Aliagadan cikmak uzereyim gokgurultulu sagnak yagis var.Hava 6 derecelerde.Bulut yogunlugu cok fazla.Bence Bergama ve Aliaga surpriz yapabilir.Yagis kesmezse.

  Bergama'da 500 rakım üstü heryerde kar var şuan 200-300 rakıma kadar inecekti verilere göre bakalım.Cephe öklüzyon cephe olduğu için nem olduğu sürece kolay kolay erimez ve yavaş hareket eder.

 • Aliağa 6.6,Bergama 5, foça 4.9, kınık 4.3 anlık veriler,düşmeye devam ediyor,merkezde tık yok daha,pek olacağa da benzemiyor,yağış anında 2-4 derecelik düşüş olabilir oda bir işe yaramaz,bu saatten sonra havada görmek bile süpriz olur.Kader utansın..Biz 15 şubat sonrasına yoğunlaşalım artık..