İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• Sence yarın akşama doğru ege denizi modellerin gösterdiği gibi temiz olur mu yoksa bir kaç kütle oluşabilir mi ? 700,500 rüzgar yönleri karayel ve günbatısı arasında çünkü

Banamı sordun anlamadım ama dek için şartlar uygun değil rüzgarda ağırlıklı poyraz ve yıldız görünüyor.İzmir genelinde Üst seviye kuru görünüyor sıcaklığın yetmeye başladığı saatlerde yağış olmayacak tahminimce kuzey egede özellikle iç kesimlerinde havada kar görülme olasılığı hala var ama oda bıçak sırtı yağmama olasılığı daha yüksek bana göre.

• izmir ile ilgili birçok yerde sistem ile ilgili sorular var ama ne yazık ki burası da dahil hicbir sayfada sağlıklı bir cevap yok. Hiç değilse izmirin kendi sayfasında yetkili ve bilgili bir arkadaş açıklama yaparsa guzel olur.

• Banamı sordun anlamadım ama dek için şartlar uygun değil rüzgarda ağırlıklı poyraz ve yıldız görünüyor.İzmir genelinde Üst seviye kuru görünüyor sıcaklığın yetmeye başladığı saatlerde yağış olmayacak tahminimce kuzey egede özellikle iç kesimlerinde havada kar görülme olasılığı hala var ama oda bıçak sırtı yağmama olasılığı daha yüksek bana göre.

Manisa turgutlu ne olur 45 rakım? 🙃

• Son ecmwf güncellemesinde manisa'nın doğusu dahil sıkıntı Kula,alaşehir,demirci,sarıgöl gibi manisa'nın en doğu kesimleri havada kar yer yer örtü 3-5cm . İzmir ve manisanın kuzey ilçelerinde (Bergama,kınık,soma,kırkağaç,akhisar) + 200/300rakım havada ince kar ( zayıf) izmir ve manisa merkez civarında +500 rakım havada kar 800/900m örtülü kar ( turgutlu,salihli civarı +400m havada kar rakım arttıkça zayıf örtü olabilir salihli daha şanslı), . Aydın'ın doğu ilçeleri +700 rakım kar (zayıf), ortalamaları alarak yazdım tek tek incelemedim heryeri , yarın anlık takip yapar, gün içinde farklı değerler gelirse ona göre yeniden yazar beraber takip ederiz, kimseye kar yağarmı diye sormanıza gerek yok oluruna bırakın.Bu yazdıklarım benim ortalama değerler daha farklı bekleyenler olabilir ,dediğim gibi farklı değerler gelirse gün içinde yazmaya çalışırım yarın.

• Yarın Beşyol'da tetikte olacağım. Bornova orman sahası (350m) şu an 6.3 derece. Beşyol köyü de muhtemelen 4-4.5 dereceye kadar gerilemiştir. Gece soğuk daha da sokulacak. Yarın öğleden sonra karayel bastırınca güzel kar yağışı bekliyorum bakalım :) .

• Ülkemiz bu gece saatlerinden sonra yeni bir soğuk havanın etkisine giriyor.Ulke genelinde sıcaklık 10-15 derece azalacak.Gelelim İzmir tahminime Bugun(persembe) Izmır il genelinde yağmur ve gökgürültülü sağanak yağmur alacağız.Ruzgar öğleden sonra karayel (kuzey) döneceği için hava sıcaklığı hızlı bir şekilde düşüşe geçecektir.Gunduz ortalama en yüksek sıcaklık 8 derece civarında akşam saatleri sonrası Izmir"in Kuzey hattı ve dogusunda yağışlar kky ve kâr yağışına donusecek(Bornova,Kemalpaşa,Kınık,Kiraz,Bayraklinin ve Karşıyakanın yüksek kesimleri Kar alabilir çok kuvvetli bir yağış beklemeyelim hafif şekilde etkileyecek.Cuma sabah saatleri sonrası yağış bitiyor.Gelelim Cuma gecesi ve Cumartesi sabah saatleri Izmır il geneli kky ve kâr yağışı alma olasılığı yüksek sıcaklık Cumartesi en yüksek 4 5 derece ccivarı Izmirin kuzey dogusu ve yüksekleri örtü oluşabilir 3 5 cm Dediğim gibi kar yağışını göreceğiz Allahın izniyle havada bile olsa hazır ol Izmır