İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yağış ikonuna sadece sağanak yağış koyan mgm yine şaşırtmadın.. Bergama efsane oraj alıyor kışın ortasında..:gun_bandana::gun_bandana:hava-yagmusrs323hava-yagmusrs323

• Guzel yağış var İzmir de bi ara bardaktan bosalircasina yağdı iki parti yağış daha var gibi barajlara ilaç gibi geldi:hfyeni (29):

• 3 yıldır,sistemler sınırımıza kadar gelip kaçıyor,ne olacak bu havaların hali...Şubat'ta şimdilik tat vermiyor, sistemler ötelenip duruyor, öteleye öteleye bahar gelecek...Umarım bu döngü bir an önce kırılır,soğuk ve yağışlı hava

şubat ayında bizimle olur,kıyıları geçtim dağlarımıza kar yapsın yeter, o seviyeye düştüm resmen..

Eksili değer göremeden bu kışı kapatmak istemiyorum..En geç Şubatın 7 sine kadar sistem ve sistemler gelmeli..

Şöyle 10 gün gece -3,-4-,-5 Gündüz 0-1 aralığında 2 gün yağışlı bi gün açık,tekrar iki gün yağışlı bi 10 gün periyot

yaşasak fena mı olur... :))

Başka bir şey istesem olacakmış, hadi be gayret, güçlenerek kopta gel, azimle bekliyoruz..

• 3 yıldır,sistemler sınırımıza kadar gelip kaçıyor,ne olacak bu havaların hali...Şubat'ta şimdilik tat vermiyor, sistemler ötelenip duruyor, öteleye öteleye bahar gelecek...Umarım bu döngü bir an önce kırılır,soğuk ve yağışlı hava

şubat ayında bizimle olur,kıyıları geçtim dağlarımıza kar yapsın yeter, o seviyeye düştüm resmen..

Eksili değer göremeden bu kışı kapatmak istemiyorum..En geç Şubatın 7 sine kadar sistem ve sistemler gelmeli..

Şöyle 10 gün gece -3,-4-,-5 Gündüz 0-1 aralığında 2 gün yağışlı bi gün açık,tekrar iki gün yağışlı bi 10 gün periyot

yaşasak fena mı olur... :))

Başka bir şey istesem olacakmış, hadi be gayret, güçlenerek kopta gel, azimle bekliyoruz..İstiyoruz, hayalimiz belli..

• Gece saatlerinden sonra, Ege genelinde yağışlar kesiliyor.

Gfs, Ecm dahil hiçbir model bu saatlere güzel bir yağış vermiyordu ama şu an Ege'den kütle akışı başladı. Gece boyu 700hPa rüzgarı Ege Denizi üzerinden esecek sürprizlere gebe.

• Gfs, Ecm dahil hiçbir model bu saatlere güzel bir yağış vermiyordu ama şu an Ege'den kütle akışı başladı. Gece boyu 700hPa rüzgarı Ege Denizi üzerinden esecek sürprizlere gebe.

Yağış olsa, bile orta kuvvette olur kuvvetle muhtemel, gündüz ki gibi şiddetli olacağını zannetmiyorum, yağış kesiliyor artık yavaştan, bugün Öğlen Bozdağada baktım, yüksek kesimlerde bile belirgin bir erime olmuş, ılık havalardan dolayı.

• Gfs, Ecm dahil hiçbir model bu saatlere güzel bir yağış vermiyordu ama şu an Ege'den kütle akışı başladı. Gece boyu 700hPa rüzgarı Ege Denizi üzerinden esecek sürprizlere gebe.

500 hpa soğuk şuan ama ileri ki saatlerde bu bozuluyor ve yüksek basınç giriyor muhtemelen eriyecek o kütleler

• Gfs ana çalıştırma yanlızları oynuyor süre yaklaştıkça ortalama yine yükseliyor. AO pozitif seyrettiği sürece ciddi bir sistem gelme ihtimali çok çok düşük 2-3 haftadır modellere bile bakmıyorum, bölgemiz adına kışı kapattım şahsen bir beklentim yok.Şu patterni kış başından beri değiştiremedik 7’sinden sonra dahada pozitife çıkacak gibi görünüyor uzun süre yine yağışsız geçirme ihtimalimiz mevcut.