İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu an ilginç bir şekilde Balçova'da görüş azalmaya başladı ve çok alçak bulutlar bastı. Normalde evimden görünen 400 metrelik teleferik dağı şu an sis bulutundan kaybolmuş durumda :). Şahin Tepesi kamerasında ise sis bulutu şehre çöküyor gibi görünüyor. sabah özellikle Bornova, Gaziemir gibi yerlerde yoğun sis sürpriz olmaz gibi. Geçen konuşulmuştu İzmir'de sis olmaz diye bakalım bu sefer bir ters köşe yapacak mı şehir ^^.

• Şu an ilginç bir şekilde Balçova'da görüş azalmaya başladı ve çok alçak bulutlar bastı. Normalde evimden görünen 400 metrelik teleferik dağı şu an sis bulutundan kaybolmuş durumda :). Şahin Tepesi kamerasında ise sis bulutu şehre çöküyor gibi görünüyor. sabah özellikle Bornova, Gaziemir gibi yerlerde yoğun sis sürpriz olmaz gibi. Geçen konuşulmuştu İzmir'de sis olmaz diye bakalım bu sefer bir ters köşe yapacak mı şehir ^^.

Yüksek basınçlı havalarda normal. Hemen her yerde var zaten şuan. :)şuan Salihlide puslu bir gökyüzü var, net değil.

Einmal editiert, zuletzt von Murat4510 ()

• Evet diyagram hareketlenmeye başladı ayın 27 sinden sonra şov basliyor:gun_bandana:hava-simsek3232hava-yagmusrs323hava-yagmusrs23333323333

• Sanırım aranızda kar bakımından en şanslı yerde, ben oturuyorum burdaki çoğu kişi İzmiri olduğuna göre, ben hem Manisanın Doğusunda kalma ve rakım avantajından olması gerek, havadada olsa kar görüyorum, inşallah bu sene tutma halinide görürüm, nasip. Size kar haberlerini veririm şimdiden heyecan bastı gelsin artık kış. hava-kars323uzays3271653126hava-kars323

• Sanırım aranızda kar bakımından en şanslı yerde, ben oturuyorum burdaki çoğu kişi İzmiri olduğuna göre, ben hem Manisanın Doğusunda kalma ve rakım avantajından olması gerek, havadada olsa kar görüyorum, inşallah bu sene tutma halinide görürüm, nasip. Size kar haberlerini veririm şimdiden heyecan bastı gelsin artık kış. hava-kars323uzays3271653126hava-kars323

Bozdağda yaşayan bir kişi var bin küsur rakımda,aynı şekilde 400 rakımda yaşayan Manisalı bir kişi daha var Bergamada yaşayan var,Soma'da yaşayan var sizden daha şanslı bu yerler .

• Bozdağda yaşayan bir kişi var bin küsur rakımda,aynı şekilde 400 rakımda yaşayan Manisalı bir kişi daha var Bergamada yaşayan var,Soma'da yaşayan var sizden daha şanslı bu yerler .

İç Ege, cephe sistemlerinde genelde bizim bu taraflar şanslı olabiliyor, yağış kesilmeden ever kara dönüyor. :)

• İç Ege, cephe sistemlerinde genelde bizim bu taraflar şanslı olabiliyor, yağış kesilmeden ever kara dönüyor. :)

Genelde o kula,Gördes taraflarında daha şanslı o konuda Salihli rakım ,karasallık konusunda yetersiz kalıyor seyirlik olabilir bazen şansa o da tatmin etmez.

• Bozdağda yaşayan bir kişi var bin küsur rakımda,aynı şekilde 400 rakımda yaşayan Manisalı bir kişi daha var Bergamada yaşayan var,Soma'da yaşayan var sizden daha şanslı bu yerler .

Evet, Ödemiş Subatan yaylası mert81 arkadaş var. Bende Turgutlu 400 rakımdayım, kar görmediğim yıl neredeyse yok.

Size bol bol kar fotoları paylaşım yaparım

• Genelde o kula,Gördes taraflarında daha şanslı o konuda Salihli rakım ,karasallık konusunda yetersiz kalıyor seyirlik olabilir bazen şansa o da tatmin etmez.

Bide dikkatimi çeken başka bişey, ne zaman kar yağacak olsa akşamüstü 4 le 6 arası gibi başlıyor, bunu çözemedim sonrada kesiliyor, tesadüfmüdür başka bir sebebi mi var anlamadım.

• Bide dikkatimi çeken başka bişey, ne zaman kar yağacak olsa akşamüstü 4 le 6 arası gibi başlıyor, bunu çözemedim sonrada kesiliyor, tesadüfmüdür başka bir sebebi mi var anlamadım.

Evet öyle denk geliyor mesela geneldede hep hafta içine denk geliyor sistemler.

• Beyler Kasim basina ciddi bir sicaklik dususu gorunuyor, herhangi bir sistem var mi? İzmir merkez icin gunduze en yuksek 20 - 21 geceyede 4 - 6 derece veriyorlar..

20-21 derece sıcaklık Kasım ayı için ciddi bir sıcaklık düşüşü değildir, normallerde.