İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• Sistemin oluşması 132 .saatte başlıyor mevcut görüntüde 20 dereceyi aşmaz gibi ama modellere güvenmemek lazım sıcaklığı düşürecek sistemler gelecektir elbet lakin ekim sonuna kadar ciddi sıcak atakları olmaya devam edecektir kış mevsiminde bile 20 derece ve üstünü görebildiğimiz için burası Kıyı Ege unutmamak gerek :)

• Sistemin oluşması 132 .saatte başlıyor mevcut görüntüde 20 dereceyi aşmaz gibi ama modellere güvenmemek lazım sıcaklığı düşürecek sistemler gelecektir elbet lakin ekim sonuna kadar ciddi sıcak atakları olmaya devam edecektir kış mevsiminde bile 20 derece ve üstünü görebildiğimiz için burası Kıyı Ege unutmamak gerek :)

Bozdağ, Spile fln kar yağarsa kolay kolay çıkmaz, artık öyle 30 lu derecelere.Tabi bunlar hayel, bellide olmaz yağmayabilir ama inşallah yağarsa erken kış koşullarına geçeriz özledik çünkü.

• Senaryolar: en soğuk senaryoda bile 7-8 derece civarı 1500 metrede , dağlara nasıl kar yağacakmış merak ettim .Senaryo ortalamasıda 15 civarı buda yaklaşık deniz seviyesinde 25 -28 derece arasında bir sıcaklığa tekabül ediyor .Zaten ana çıktı soğuk çıkmış hiç bir dayanağı yok ana çıktının ,vadeyide uzun vade sayarsak şuanda yaz a devam diyebiliriz .

• İzmir diyagramı 5 6 'sı için bişeyler var demiş, İzmirliler, belki şansınız varsa iyi yağış alabilirsiniz, ama ben daha çok kırsal kesimleri etkileyeceğini düşünüyorum.

• Üslup muhteşem böyle devam .

Üslup derken?? Görmüyormusunu mizahi katarak dedim bunda ne var??Sizde milletin moralini düzelteceğinize, serin ve yağışlı hava dalgası geliyor, diyeceğinize, yaza devam diyorsunuz millet zaten sıkılmış bu durgun sıcak havadan insanın içini karartıyorsunuz valla, bu yaptığınızda hoş değil bence, sonrasını düşünürüz yaz mı devam yoksa gidici mi??Eğer çok kırıcı bir laf olduysada şahsım adıma özür dilerim.

• GFS 850 de 5 dereceleri deniyor :P.. Diyagramlarda ayın 10u sonrası hala bir netlik yok sistemin gücü için.. Ay ortasındaki sistemle İzmire bir süreliğine veda ediyorum bende..:boat:

Diagramme GEFS