İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

 • İzmir Metro yeni hat yapılmaya başlanmış .Buca metro içinde izin bekleniyormuş başkentten.İşin garip tarafı bu hattın bulunduğu durakların çoğundan İzban geçiyor onun yerine buca metro hattı daha öncelikli ilk onun yapılması daha iyi olabilirdi .


 • İzmir Metro yeni hat yapılmaya başlanmış .Buca metro içinde izin bekleniyormuş başkentten.İşin garip tarafı bu hattın bulunduğu durakların çoğundan İzban geçiyor onun yerine buca metro hattı daha öncelikli ilk onun yapılması daha iyi olabilirdi .


  Başkentten yıllardır Otogar ve Buca metroları için de izin bekleniyor ancak siyasi nedenlerden dolayı izin gelmiyor bu yüzden ikisi de başlatılamadı yıllardır. Eminim bu proje de yıllarca onay bekleyecek sırf bu sebepten dolayı :(.

 • Zaten izban geçiyor proje alanlarından buca metrosuna daha çok önem verilmeli Berkay4535  Onur35

  İzin çıkarsa yapılacak umarım Buca Natodan ,Halkapınar arası akşam saatleri yol kapanıyor trafikten o kadar rahatlarki İzmir trafiği bu metro yapılırsa .Bide şu dolmuşları kaldırırlar ise on numara olacak en azından şehir merkez ilçelerinde .

 • İzin çıkarsa yapılacak umarım Buca Natodan ,Halkapınar arası akşam saatleri yol kapanıyor trafikten o kadar rahatlarki İzmir trafiği bu metro yapılırsa .Bide şu dolmuşları kaldırırlar ise on numara olacak en azından şehir merkez ilçelerinde .

  Biraz konu dışına çıktık ama dolmuşların kalkması imkansız :D . Ulaşım forumlarını da takip ediyorum ben bizim belediyede dolmuş sevdası var. Otobüs hatlarını dolmuşçulara yarayacak şekilde düzenliyorlar. Mesela 800 numara Otogar'a kadar giderken dolmuşlar kar etsin diye Bornova metroya kısalttılar.

 • İzmir Metro yeni hat yapılmaya başlanmış .Buca metro içinde izin bekleniyormuş başkentten.İşin garip tarafı bu hattın bulunduğu durakların çoğundan İzban geçiyor onun yerine buca metro hattı daha öncelikli ilk onun yapılması daha iyi olabilirdi .  Şu projede mantıklı olan duraklar;

  Stadyumdan kemere kadar olan bölüm burası ambulans ve itfaiye güzergahı ve boğaziçine gidişte kuruçay tarafından çevirme noktası var cobra2 ler ile özel hareket dahil orada duruyor akşam vakitleri zaten trafik var çevirme olunca oldukça fazla ekleniyor trafik gündüz vakti gıda çarşısı ve çevre dükkan/ofislerinden dolayı trafik oluşuyor malem hastahane güzergahı gıda çarşısının ilerisinde izsunun yanında itfaiye istasyonu var ek olarak kemerdeki merkez itfaiyede çevreye desteğe gittiğin de o güzergahı kullanıyor bir şekilde orası metro veya başka türlü düzeltilmeli kışın yağışta gültepe toros vs bütün yokuşlardan gıdaya doğru sel suları gidiyor büyük oranda çözüldü kanal projesi ile ancak ara yollardan hala su akışı var bir yere kadar kanallar tutuyor hava ve trafik konusunda orada birşeyler yapılması elzem onun dışında yağneler bozyaka eskiizmir durakları ve fuar izmir mantıklı onun dışında diğer duraklar izbana kolayca ulaşıyor buca metrosu için 2017 yılından beri izin bekleniyor diye biliyorum finansmanı hazırdı forum ilk mesajım ancak izmir son zamanlarda özellikli yağmurlu havalarda trafiği çekilmiyor hava takip ediyoruz keşke yağmur yağsa diyoruz ancak sokaktaysak kabus oluyor :)