İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaşıyormusun kardeşim sen ne zamandır görmüyordum seni hoş geldin . :) En son 2019 da kar takip ediyorduk .

Sağ ol hoş buldum. Girip arada takip ediyorum sizleri merak etme :)-- aynen birlikte sistemleri çok takip ettik ama mutlu sona ulaşamadık pek. Bu sene ulaşırız inşallah. Şu önümüzdeki sistemde ab güneyli gelse ulaşırız da:D

• Merhabalar.Vay be aktiflik oldukça düşmüş.Burda bu sistem öncesi bile elle sayılır mesaj var.Nerde bu havaforum kıyı Ege ahalisi çok şaşırdım

Geçen sene vardı ama bazıları kafasına göre tahmin yapıp olcakmış gibi paylaşıyordu

SONSUZ OLASILIKLAR

• ECMWF korkunç çıktı yükseklere bırakır gider ab hemen doğuya kayıyor.

Yükseklere bile bırakmaz anca dağlara ana cıktı soğuk tarafa geçti

Yağış uçtu gitti yarında gfs aynını yapar yaklaştı ya zaman yer kuru soğuğu otururuz herzamanki gibi

• İşin içinde AB olduğu için daha çok değişecektir, son 48 ve hatta 24 saat kala ne gösterirlirse o şekil gelir büyük ihtimalle, daha 120 saatten fazla var önümüzde daha değişecektir tüm modeller.

• 3 senedir Manisa için yağış kovalıyorum. Soğuk denk geliyor ama yağış gelmiyor bir türlü.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Israrla doğuya kaysın istiyorsunuz, doğuya giderse işte bu oluyor, marmaraya karadenize çıkması her türlü daha iyi, yani gfs'nin akşamki güncellemesi şekli.

Her zaman yıllardır doğuya gidiyor yağışı kesiyor bu sefer bırakın da marmaraya karadenize çıksın bi onu da yaşayıp görelim :)

• Arkadaşlar sorun burda zaten o soğuk havanın girmesi için ya ab doğulayacak yada ab güneyde girit adasında oluşacak aksi halde bunu yasamaya mahkumuz tam uzerimize yapışan ab ler hep bunu yapıyor yapacak ta coğrafya kader dir antalya da yasayanlar nasil kabul etmiş bizde etmeliyiz gelirse supriz olsun

Bu dakikadan sonra her güncelleme kuzey iç ve doğu bölgeleri sevindirir kaç güncelleme dir yaziyorum ana cikti inerse biter hersey diye nasip herkese iyi akşamlar

• Israrla doğuya kaysın istiyorsunuz, doğuya giderse işte bu oluyor, marmaraya karadenize çıkması her türlü daha iyi, yani gfs'nin akşamki güncellemesi şekli.

Her zaman yıllardır doğuya gidiyor yağışı kesiyor bu sefer bırakın da marmaraya karadenize çıksın bi onu da yaşayıp görelim :)

İste dediğim tam da bu ya giritte oluşup yağış verecek yada hızla doğuya gidecek keske sabah gibi gelseydi

• Şahsen benim tek korkum soğukların yeterli olup olmayacağı yönündeydi ama ECMWF güncellemesinde gördüğümüz gibi kar için yeterli soğuk oluşuyor. Hava soğuk olsun yeter ki illa yağış alırız.

• Hocalarım. Ödemiş 1050 rakımda. İkamet ediyorum önümüzdeki hafta sonu cuma cumartesi kar yağışı mümkün mü . Cuma önemli aslımda iş icabı. Soruyorum cvp alabilirsem çok memnun olucam