İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün demiştim ya bize alisagelmiş bir sinoptik değil saçma bir sinoptik lazım diye işte bu akşamki Ecm guncellemesi sistem umarım böyle gelir diğer türlü kupkuru soğuk olacak :thumbup:

• böyle gelirse izmir merkez kar alıyor mu hocam ?

Çok erken böyle tablolarla yorum yapmak her zaman kar çığırtkanlığı her bölgede bir kişi tarafından yapılıyor zira ciddiye almayın

bankada yığınla sakal hesabım musevi

• Çok erken böyle tablolarla yorum yapmak her zaman kar çığırtkanlığı her bölgede bir kişi tarafından yapılıyor zira ciddiye almayın

Alakasız bir yorum olmuş artı "kar çığırtkanlığı" kelimesi de uygunsuz olmuş. Sen iyisimi kendi bölgenin konusundan başka bir bölgenin konusuna yazma bence.

• Çok erken böyle tablolarla yorum yapmak her zaman kar çığırtkanlığı her bölgede bir kişi tarafından yapılıyor zira ciddiye almayın

İnsanlar veri paylaşarak, modellere bakarak bir ihtimal için yorum yapmış ve herkes değişim olabileceğinin farkında. Ortaya veri koymadan İzmir 10 cm, 20 cm alacak, efsane yaşayacağız diyen yok burda boş yapma.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

Niye ciddiye almasın;

1-Paylastigim tablo en başarılı modelin ciktisi

2-Cigirtkanlik yapmıyorum temenni ediyorum boş vaatlerde bulunmuyorum.

3-Kafamdan tahmin yapmiyorum sayısal veriler ve tablolar ile destekliyorum.

4-Sen kimsin haddini bil...

• Şu pazar günü gelse de ne olacak olmayacak bir nebze görelim artık, pazar akşam anca oturacak gibi modeller, pazar günü bile tam belli olmayabilir. %70 netleşir %30 her an değişebilir modunda, ben balkanlar üzerinden gelen bir sistem bekliyorum,finali güzel yapacağız inşallah..

Kar çığırtkanlığı verisiz bir şekilde ve net konuşmaktır. Burada arkadaşımız versini paylaşmış kendi tahminini yapmış. Net bir konuşma yok. Kesin olmadığını yazarkende belirtmiş zaten. Gereksiz kaos çıkarmaya gerek yok. İyi günler.

• 700-800 rakım ve üzeri yine güzel kar yağışı alıyor şu anda maşallah dağlarımız kar yağışına doyacak gibi duruyor. Mart ayı güzel başladı yağış açısından böyle devam eder inşallah.

• Şu pazar günü gelse de ne olacak olmayacak bir nebze görelim artık, pazar akşam anca oturacak gibi modeller, pazar günü bile tam belli olmayabilir. %70 netleşir %30 her an değişebilir modunda, ben balkanlar üzerinden gelen bir sistem bekliyorum,finali güzel yapacağız inşallah..

Şu anda çoğu model öyle öngörüyor Balkanlar ve Yunanistan tarafından indiriyorlar. Bu haliyle şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum ama 2 gün daha bekleyelim sistem rayına otursun istediğimiz gibi gelirse sistem yağış alıp alamayacağımıza o zaman bakarız artık diye düşünüyorum. İnşallah dediğin gibi finali güzel yapabilirizde kuru soğuk yaşadığımız kışı unutturur bize.