İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Arkadaşlar MGM Maalesef her ilçeye aynı şeyi vermiş. ilçe tahminlerine bakmayın derim. sıcaklıklar bile aynı dikkat ederseniz. burası -1 beykoz 2 derece şuan ama. mgm ise hepsini aynı ermiş. o yüzden temkinli olalım mgm İSTANBUL a ne veerdiyse ilçelerede onu veriyor.

Hocam tamam da dün turuncu uyarı 3-9 cm kar beklenen yerlere verdi şuan şehir geneline vermiş demekki bişey var adamlar veriyor bu uyarıyı?

• Arkadaşlar MGM Maalesef her ilçeye aynı şeyi vermiş. ilçe tahminlerine bakmayın derim. sıcaklıklar bile aynı dikkat ederseniz. burası -1 beykoz 2 derece şuan ama. mgm ise hepsini aynı ermiş. o yüzden temkinli olalım mgm İSTANBUL a ne veerdiyse ilçelerede onu veriyor.

Katılmıyorum. Dünkü güncellemede yükseklere saf kar veirrken kıyı ve alçaklara kky vermişti hatırlatırım.

• Katılmıyorum. Dünkü güncellemede yükseklere saf kar veirrken kıyı ve alçaklara kky vermişti hatırlatırım.

ben baktığımda hepsi aynıydı :S. Bu arada bu sşstemi -16 ile kaybetiiğimizi biliyormuydunuz :D GEFS +17 -16 Vermişti 850

Bölge bölge aslında. Mesela Bakırköy-Bahçelievler-Zeytinburnu hepsi Atatürk Havalimanı istasyonuna bağlı ve Bakırköy'e ne verirse onu veriyor bu ilçelere. Bu tür bölgelendirme var güney sahilleri Bakırköy bölgesi oluyor. Doğrudan İstanbul tahminine ise yine Bakırköy'ü koyuyor.

• Cold.EFso hocam sistem şuan hangi model yönünde gidiyor ecmwf ukmo tarafımı gfs tarafı mı? gfs bana mantıksız geliyor gene son güncellemesiyle olsa dahi

Bunu tespit etmek çok zor , yağış rüzgar hpa değerleri falan ..

O son saydığınız modeli tanımayrum

Rezildir, kepazedir

Sistemin tek galibi Forum ve Sinerjiklerin ortak modeli HİSSO dur

( Ecm de çok çektirdi bakmayın dünden beri biraz düzelttiğine)

• Hocam tamam da dün turuncu uyarı 3-9 cm kar beklenen yerlere verdi şuan şehir geneline vermiş demekki bişey var adamlar veriyor bu uyarıyı?

ayrıca, mgm o turuncuyu fırtına için koymuş tıklarsanız çıkar. kar yağışı uyarısı yapmamış her turuncu olan yere..

• Arnavutkoy 0 derece. var mi oradan bir arkadaş

ben yakınındayım:)) Maşşallah güzel kar alıyoruz ama daha çimenler de bile ufak bir tutma söz konusu değil. Ama Ufak tefek yerlerde var tutuyor yavaştan. Acelemiz yok ya bekleriz.