İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merak ediyorum radikal değişimlerin vazgeçilmez adresi gfs bu akşam tepemize -12 indirse bu kuşçular, bitticiler ne tepki verecek? Bir güncellemeyle bitirilen bir güncellemeyle yaşatılır değil mi?

Önceki günlerde olduğu gibi diyagram ortalamasının üstünde verse sorun yok fakat vade kısalıyor ve diyagram ortalaması ana çıktılara uyuyor. Küçük bir parça ümidim var oda ull olması. Yarın sabah güncellemesi herşeye nokta koyar bence.

• Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam istanbul için yorumlarınızı alsak çok mutlu olacağız? Sizinde motivasyonunuz düştü eminim ki ama bence de hala ümit var bence bu gün ki sis bile gelecek olan müjdenin habercilerinden biri :) bize önden bir fragman gösterimi yapar gibi heryer bembeyaz ☃️☃️☃️ az kaldı zafer inananlarındır

Gfs sabah güncellemesi güzel çıktı. Ben beğendim. Sina doğru yağmura çeviriyor ama ben buna takılmıyorum. Ecmwf kötü. Burada tecrübe devreye giriyor. Gfs kısa vadenin kralıdır. Akşam buralar bayram yerine dönebilir. Bence hiçbir şey olmamış gibi herkes işine veya okuluna odaklansın. Akşam yine bir değerlendirme yaparız.

• Bu tarz ab ull sistemler sistem başlayana kadar değişkenlik gösterir.

Yani ne üzülmeye nede sevinmeye gerek yok.Yaşa gör sistemimiz hayırlı olsun.Yarın akşamdan itibaren sınırlı alan modellerinde takibe geçeriz.

• Gfs sabah güncellemesi güzel çıktı. Ben beğendim. Sina doğru yağmura çeviriyor ama ben buna takılmıyorum. Ecmwf kötü. Burada tecrübe devreye giriyor. Gfs kısa vadenin kralıdır. Akşam buralar bayram yerine dönebilir. Bence hiçbir şey olmamış gibi herkes işine veya okuluna odaklansın. Akşam yine bir değerlendirme yaparız.

Abi kral aslında ukmo da neyse yahu o dediyse en kötü böyle gelir ya

• Bu tarz ab ull sistemler sistem başlayana kadar değişkenlik gösterir.

Yani ne üzülmeye nede sevinmeye gerek yok.Yaşa gör sistemimiz hayırlı olsun.Yarın akşamdan itibaren sınırlı alan modellerinde takibe geçeriz.

Bu tarz ab ull sistemler sistem başlayana kadar değişkenlik gösterir.

Üzülmek yok ya sevinin yoğun tipi var kaynak ben yeter bu:hfyeni (29)::hfyeni (18):

• Merak ediyorum radikal değişimlerin vazgeçilmez adresi gfs bu akşam tepemize -12 indirse bu kuşçular, bitticiler ne tepki verecek? Bir güncellemeyle bitirilen bir güncellemeyle yaşatılır değil mi?

Bu saatten sonra indirsin ve dediği gibi gelsin tüm hf puanlarım sana bu saatten sonra -10 çok çok iyiydir

• Nasib etmişse mevla... el getirir ... yel getirir.... sel getirir.....nasib etmemişse el götürür ... yel götürür... sel götürür...olmazssa da üzülmeyin diye yazdım bu atasözünü..:)

• Nasib etmişse mevla... el getirir ... yel getirir.... sel getirir.....nasib etmemişse el götürür ... yel götürür... sel götürür...olmazssa da üzülmeyin diye yazdım bu atasözünü..:)

Ne diyor mevla Vela tehinuuu Vela tehzenu ve entumul elavne in küntüm muminin

Üzülmeyin endişeye kapılmayın inanıyorsanız üstün sizsiniz:)

• Valla tv de yada telefonda kar geliyo mesajlarına baksam sadece ve gelmese bi ton saydırırdım hep, ama şimdi modellere falan bakınca nelerle uğraşıldığını daha net anlıyorum, en azından son dk şokuyla uğraşmıyoz burda, yada yağıcakmı acaba diye meraklanmıyoz oda güzel o yüzden :D

Einmal editiert, zuletzt von DriveMaN ()

• Mgm’nin bugünkü güncellemesini merak ediyorum Trakya ve Çanakkale şov yapacaktır muhtemelen ama Allah’ın sopası yok işte Doğu-Batı derken öyle bir yere çaldı ki sistemi ortada kaldık.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gfs sabah güncellemesi güzel çıktı. Ben beğendim. Sina doğru yağmura çeviriyor ama ben buna takılmıyorum. Ecmwf kötü. Burada tecrübe devreye giriyor. Gfs kısa vadenin kralıdır. Akşam buralar bayram yerine dönebilir. Bence hiçbir şey olmamış gibi herkes işine veya okuluna odaklansın. Akşam yine bir değerlendirme yaparız.

Hocam dediğinize saygı duyuyorum ama GFS de son güncellemelerde soğuğu iyice kırptı hatta 24'ü akşamdan sonra yağmura bile çevirdi

Korkum o ki ECMWF'ye evrilmesi devam edecek

Yine de 24 saat daha bekleyelim ama nasip

• arkadaşlar velhasıl kelam diyelim gfs nin şu an dediği gibi geldi, 78h den 114h ye kadar 30-36 saat yoğun kar ve güçlü bir rüzgarla tipi şeklinde kar göreceğiz. şükredelim, şükredelim de ecmfye daha fazla benzemesin. Ben gfs nin daha fazla batılayacağını sanmıyorum, çünkü dün en batılı veren model ukmo, o bile hafif doğulamış. Aşırı bi düzelme olacağını sanmıyorum ama buna bile şükür güzel bir kar yağışı ve karın tutmasını bekliyorum