İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yine 120 de değişen sistem vakası ile karşı karşıyayız, AB li sistem böyle işte AB isteyenlere duyurulur.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• AB mi İstanbul'da tipik dek sistemi AB ta Güney Ege de

Bütün snoptiği bozan o AB zaten, biraz model okumayı bilin, hemde en az 3 4 derece kırpar soğukları aklında bulunsun.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Bence sistemde hic sikinti Yok sikinti bizde. Dun aksam belirtmistim tarihe Şahit oluyoruz muhtesem goruntuler ama Ab sistemler ozellikle bati icin tam kumar. Modeller mehter takimi gibi yarin aksama kadar oynar. A.b sistem ya Kara gomer yada yagmura hatta bu goruntude bence hala degisime acik, once kar sonra yagmur sonra tekrar Kara cevirne ihtimali cok yuksek sikintili sistem. 6 ocak veya 2004 sistemleri 10-15 senede bir olasilik.

• Bu sene model falan takip etmeye gerek yok. İsterse - 16 versin üç gün. Son 120 saat hop - 7 lere ve sinir harbine talim. Bu sistemde bize nanik yapacak. Arkadaş hiçmi tersi olmaz diyordum gerçekten olmuyor. Bozdu mu lehimize düzelme beklemek çölde kar beklemeye benziyor.

• Arkadaşlar son 3 güne kadar bana göre sistem kesin değildir bu sezonda tutarsızlıklar hat safada modellerin sizde biliyorsunuz net olarak geliyor demek için perşembe cuma günü beklenmesi gerek bence.

• Sistem hayırlı olsun. İnşallah güzel bir örtü alırsınız. Biz Karadeniz olarak sizi seviyoruz. Bir çoğunuzun da Karadeniz kökenli olduğunu biliyorum. Arada sürekli bir atışma sürekli bir çekişme varmış gibi gösterilmesine üzülüyorum.

• Efsaneyi indirmek istiyoruz ve karsızlık sendromunu yaşıyoruz ufak tefek kırılmalar olabilir psikolojimizde.

Evimiz de sibirya ile karşılaşacağız mutlak hedef galibiyet

• Ya sistem yaklaştıkça bozuluyor, bu trend yine oldu. Umarım modeller sabah sendromuna girmiştir. Modeli Uykucu Şirin falan güncellemiş olabilir.

Bu sistemde bozarsa modellere karşı seferberlik başlatıyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Epsde kötü geldi. Ecmye göre şakır şakır yağmur ve kky olur yüksekler kurtarır. Kar haritası felan hikaye yükseklerdeki yağışı kıyılar içinde aynı gösteriyor yada kky kar yağışına dahil 2sinden biri olduğuna eminim. Akşama değişmezse eğer sistem büyük ihtimalle bu şekilde gelir ve herkez sinir hastası olur yine 1-2 derecelerle kar yağışını kaçırdık diye. Yükseklere akın ederiz bizde. Temennimiz akşam değişmesi bıktık artık son 96-120saat arası kuş olan sistemlerden. Ayrıca Gfsye görede sahiller yine sıkıntılı.

graphe_ens3_mky2.png

108-580GR_mob6.GIF

• Bütün snoptiği bozan o AB zaten, biraz model okumayı bilin, hemde en az 3 4 derece kırpar soğukları aklında bulunsun.

Sen bil asıl o ab olmasa soğuklar güneye inemez çekiyor soğukları ama asıl sorun çok batılı oluştu soğuklarda hatırladım sistem daha tam oturması yarın biraz daha netleşir.

• kar haritasına güvenım zaten hiç yok.kıyılar için kesınlıkle rüya görüyor hep.geceden sabaha bu degısım çok üzücü.takip etmeklten başka secenegımız yok maalesef..