İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar kaç senedir burayı takip ederim doğru düzgün bir tahmin tuttuğunu görmedim..her ne kadar amatör tahmin sitesi olsada birçok insanın burayı takip ettiğini bilip ona göre tahmin yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum..hava sadece kardan ibaret değil,iklimlerin bunca değişiklik gösterdiği günümüzde tahmin yapmak kolay değil fakat 1 ay önceden efsane geliyor kara boğulacağız demekte pek doğru olmuyor..yaz aylarında bakın burdaki kişi sayısına birde kışın kar yağsında okullar tatil olsun diyen ergen tayfasına..biraz özen lütfen..temenni başka şey tahmin başka..

Şimdi taşlamaya başlarlar. Sonuna kadar katılıyorum. Hele son cümleniz 10 numara tespit.:thumbup:

• arkadaşlar kaç senedir burayı takip ederim doğru düzgün bir tahmin tuttuğunu görmedim..her ne kadar amatör tahmin sitesi olsada birçok insanın burayı takip ettiğini bilip ona göre tahmin yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum..hava sadece kardan ibaret değil,iklimlerin bunca değişiklik gösterdiği günümüzde tahmin yapmak kolay değil fakat 1 ay önceden efsane geliyor kara boğulacağız demekte pek doğru olmuyor..yaz aylarında bakın burdaki kişi sayısına birde kışın kar yağsında okullar tatil olsun diyen ergen tayfasına..biraz özen lütfen..temenni başka şey tahmin başka..

Kimse efsane geliyor demiyor.... şu şu olursa gelebilir diye tahmin yürütüyor... gelirse ne ala ... gelmezsse gelmez... ne yapalım yani... paramı veriyoruz....emekmi veriyoruz.... okuması bedava.... okumayın olsun bitsin.... sitem etmeye gerek yok

• Muhteşem fırtına var hamleleri ve uğultusu harika.Balkan sistemleri her zaman iyidir. Bugün öğle-ikindi arasında ben de kky gördüm ancak ortalığı alevlendirmeye gerek olmadığı için yazmadım yarın büyük oynuyorum ve öğleden sonra yağış olursa kar kovalayacağım.

ben de

2015 üyesisiniz konumunuz o tarihten bu yana ne aldı ne almadı?Birde o tarihlerde buralarda neler yazılmış neler tahmin edilmiş onlara da bakın. Yazarların blogları herkese açık madem bir görüşünüz var hadi bakalım ben hepsi tuttu demiyorum siz iddianızı ispatlayacaksınız doğru düzgün tuttuğunu görmedim diyorsunuz bekliyorum cevabınızı.

• Şimdi taşlamaya başlarlar. Sonuna kadar katılıyorum. Hele son cümleniz 10 numara tespit.:thumbup:

Kim taşlıyor mesela? Ya birisi bir şey yazsında ben de ortaya dalayım ortalığı karıştırayım sonra ne olursa olsun. O arkadaşa yazdım size de söylüyorum madem on numara tespit ispat istiyorum sizden 2015 den bu yana yapılan tahminler ve sonucu gelen sistemler neler. Bekliyorum öyle atıp köşeye çekilmekle olmaz bu işler.

• Kim taşlıyor mesela? Ya birisi bir şey yazsında ben de ortaya dalayım ortalığı karıştırayım sonra ne olursa olsun. O arkadaşa yazdım size de söylüyorum madem on numara tespit ispat istiyorum sizden 2015 den bu yana yapılan tahminler ve sonucu gelen sistemler neler. Bekliyorum öyle atıp köşeye çekilmekle olmaz bu işler.

İnsanlar ne zaman kendi eleştirisini yazsa hemen aşırı gereksiz tepki veriyorsunuz. Bunlara alışın bence. Çünkü sürekli olucak bu yorumlar. Herkes sakinliğini koruyup "adap" kuralları içinde yorumunu yazabilir bana göre.

Einmal editiert, zuletzt von BirDeli ()

• Aklıma Murat Bardakçı geldi. Şahsiyetini tartışmıyorum. Bazılarının işine gelmeyen özellikle fesli tayfanın taraftarları sürekli adama e-mail atıp saldırıyordu ve adam program boyunca o e-maillerle tartıştığı için en sonunda insanlar seyretmemeye başladı. Programı kapandı. Sürekli "Beyefendi programı seyretmeyin, hanımefendi seyretmeyin" diye diye programın yarısı gidiyordu.

Sırf burada olay çıkarmasın diye üye alımı yapamıyoruz. Düşünebiliyor musunuz? Sırf bu aptallar yüzünden buraya iyi niyetli olanları da alamıyoruz. Çünkü hangisi eğri hangisi doğru bilmiyoruz.

Samet Kardeşim Allah yardımcın olsun.

• İnsanlar ne zaman kendi eleştirisini yazsa hemen aşırı gereksiz tepki veriyorsunuz. Bunlara alışın bence. Çünkü sürekli olucak bu yorumlar. Herkes sakinlerini koruyup "adap" kuralları içinde yorumunu yazabilir bana göre.

İki mesaja da bakın adap dışı ne var?İkincisi konunun tarafı değilsiniz sizi neden ilgilendirdi? Üçüncüsü madem konunun tarafı oldunuz o arkadaşlara sorduğum soruların cevaplarını sizden de bekliyorum.Bundan sonra böyle ortaya bir iddia atıldıysa ispat edilecek NOKTA.Sonra yazıp ortalığı karıştırınca insanların emeklerine saygısızlık yapınca eleştiri olmuyor bunlar daha önce de söyledim bu kafadaki kişilerin eleştiri anlayışı farklı. Eleştiri yapın yapmayın diyen yok SAYGI duyulacak verilen emeğe saygı duyulacak fütursuzca konuşulmayacak. Konuşulursa bizde soru sorma hakkımızı kullanırız her şeye sizin hakkınız var da bizim yok mu?

• Eleştiri yapılabilir tabikide adam daha neyi eleştirdiğinin farkında değil,amacı forumu karıstırmak,Admin yıllardır peygamber sabrıyla sustu,artık bunlara sus yok.Ortalıgı karıştırcaklarsa forum olarak karşılarında duracagız.

• İki mesaja da bakın adap dışı ne var?İkincisi konunun tarafı değilsiniz sizi neden ilgilendirdi? Üçüncüsü madem konunun tarafı oldunuz o arkadaşlara sorduğum soruların cevaplarını sizden de bekliyorum.Bundan sonra böyle ortaya bir iddia atıldıysa ispat edilecek NOKTA.Sonra yazıp ortalığı karıştırınca insanların emeklerine saygısızlık yapınca eleştiri olmuyor bunlar daha önce de söyledim bu kafadaki kişilerin eleştiri anlayışı farklı. Eleştiri yapın yapmayın diyen yok SAYGI duyulacak verilen emeğe saygı duyulacak fütursuzca konuşulmayacak. Konuşulursa bizde soru sorma hakkımızı kullanırız her şeye sizin hakkınız var da bizim yok mu?

Ben sizin mesajınız için değil "GENEL" olarak herkes için söyledim "adap" kelimesini. Beni neden alakadar ettiğine ben karar veririm. Mesajım da herhangi kötü bir şey yok. Ben zaten saygı duyurorum ve duymaya da devam edeceğim lütfen sizde öyle olun.

• Aklıma Murat Bardakçı geldi. Şahsiyetini tartışmıyorum. Bazılarının işine gelmeyen özellikle fesli tayfanın taraftarları sürekli adama e-mail atıp saldırıyordu ve adam program boyunca o e-maillerle tartıştığı için en sonunda insanlar seyretmemeye başladı. Programı kapandı. Sürekli "Beyefendi programı seyretmeyin, hanımefendi seyretmeyin" diye diye programın yarısı gidiyordu.

Sırf burada olay çıkarmasın diye üye alımı yapamıyoruz. Düşünebiliyor musunuz? Sırf bu aptallar yüzünden buraya iyi niyetli olanları da alamıyoruz. Çünkü hangisi eğri hangisi doğru bilmiyoruz.

Samet Kardeşim Allah yardımcın olsun.

Yok hocam deme öyle onlar eleştiri yapıyor.Şu resime bakmanızı istiyorum en son üyeliği kapattığımız tarihte üye olanlardan 3'ü hepside banlı Neden banlı diye sormazlar onlara göre banlandıya önemli değil.

f07df63f3d5a41a.png

28 ocaktan sonra almadık arada bir dönem daha ara verdik o periyotta 142 kişi üye olmuş.Bunlarda 48 i tekrar banlanmış.Şimdi soruyorlar neden diye adam üşenmemiş bir kişi 21 hesap açmış farklı farklı e maillerle. Adam çete kurmuş arkadaş grubuyla aynı anda saldırıyor eleştiri ayağına hakaret mesajı atıyor beğenenlere bakıyorum aynı tarihli üyeler mesaj sahibine bakıyorum aynı tarihli üyeler sonra görüyorum ki adamlar çeteleşmiş çeteleşmiş.Bizim arka planda nelerle uğraştığımız umurlarında değil bunların mesajı silindi mi ortalığı ayağa kaldırırlar sorsan bunlardan MERT bunlardan ADAM yok.

• Açık açık ben diyorum beğenmiyorsan,tutturamıyorsak(!) girme foruma arkadaşım girme :D Hit,para,şöhret meraklısı bir forum olsaydık üye alımını durdurmazdık günlerdir:) Gdin o geldiğiniz egoist çöplüğünüze geri dönün.Bakalım bu son yazdğımı kim/kimler üstüne alacak.

• Ben sizin mesajınız için değil "GENEL" olarak herkes için söyledim "adap" kelimesini. Beni neden alakadar ettiğine ben karar veririm. Mesajım da herhangi kötü bir şey yok. Ben zaten saygı duyurorum ve duymaya da devam edeceğim lütfen sizde öyle olun.

O zaman sizde sizin muhatap alınmadığınız bir konuya girmeyin bundan sonra bu tip kişilere karşı daha önce bende görülmediği kadar sert olacağım sabır sabır bir yere kadar insanın da bir sabır sınırı var. Konuyla alakanız yok ise lütfen konuya dahil olmayın.