İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gfs diyagramı -5lere kadar inmiş. soğuk kara üzerinden geleceğinden illa -10 altı senaryolar aramaya gerek de yok. tabi turpun büyüğü amerika'da olduğu ve ekstrem durumlar olmadığı sürece beklentiyi yükseltmemek gerek.

edit: kuzey kutbundaki erimeyi yıllar içinde gösteren animasyonlara bakmanız çok yararlı olacak, deniz buzulu eridiği sürece basınç alanları aleyhimize limon çekirdeği gibi soğukları karalar üzerinde k. amerika ve uzak sibirya'ya doğru fırlatıyor. çok ender olarak bize de 10 yıllar içinde aktardığı olacaktır. sonuçta küresel ısınma denilen şeyi aslında küresel iklim değişikliği ve ekstrem hava koşullarının artması şeklide yorumlamak gerekir.

Einmal editiert, zuletzt von kuzerkin ()

• -10 altina inen 4 tane senaryo var..diyagram dunden beri surekli guzellesiyor..gormuyor musunuz?

-10 Altına inen 17-18inde senaryo yok daha ilerisine bakmaya gerek yok şuanlık Sistem beklenilen tarihe bakıyoruz. Ayın 20-21inde -10 alıtına inen 3-4 senaryo şuanlık bizim için yok hükmündedir heleki model Gfs olunca. 17sinde -10 altı senaryo Ecmdede yok Gfsdede şuanlık. Dün geceye göre güzelleşme olmuştur orasına eyvallah ama biz kıyılar için uğraşıyoruz, ama biz 300-400 metre yükseğe çıkmak istiyoruz diyorsanız ozaman hak veririm.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Bizim konunun bu halini seviyorum 10 gün önceden Diyagram-5’e iniyor yine de beğenilmiyor lüks düşkünleri gibiyiz:D

Gelişmeleri takip etmeyen daha çok bağırır durur ilk sistem ggs tadında 18 ve devamı bizim beklentimizi karşılayacak deniyor ama 2 gün önce ortada olmayan 14 Şubat için yetersiz diye ağıt yakılıyor.:hfyeni (25):

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bizim konunun bu halini seviyorum 10 gün önceden Diyagram-5’e iniyor yine de beğenilmiyor lüks düşkünleri gibiyiz:D

Gelişmeleri takip etmeyen daha çok bağırır durur ilk sistem ggs tadında 18 ve devamı bizim beklentimizi karşılayacak deniyor ama 2 gün önce ortada olmayan 14 Şubat için yetersiz diye ağıt yakılıyor.:hfyeni (25):

Geçirdiğimiz kıştan daha doğrusu kış demiyelimde çünkü iyi kar alan yerler oldu kıytırık sınırda kalan sistemlerden dolayı piskolojimizin bozuldugu ve bu yüzden -5i beğenmiyor olmamıza bağlıyorum bunu. :) Aralık ayında veya Ocak ayında bu tabloyu görseydim sevinirdim ama vaktimiz kısıtlı pek süre kalmadı bu yüzden yine 400 metreye çıkmak istemiyorum ve -8 ortalama görmek istiyorum en az ^^

• Biraz sabır, modellere yeni yansıyor sistem(ler), bu sene modellerin kısa vadede bile çok değiştiğini gördük defalarca o yüzden birkaç güncelleme görelim diyagram görelim sonra zaten yorumlarız. Açıkçası beni düşündüren soğuğun gücünden çok, izlandadan azora gelebilecek kuvvetli bir baskının sistemi hızlıca doğuya itmesi, gözüm bir tane sağlam blokajlı bir sistemde bunu yaşamadan diğerleri beni çok mutlu etmeyecek çünkü tıpkı aralık sonunda yaşadıklarımıza benzeyecek..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Biraz sabır, modellere yeni yansıyor sistem(ler), bu sene modellerin kısa vadede bile çok değiştiğini gördük defalarca o yüzden birkaç güncelleme görelim diyagram görelim sonra zaten yorumlarız. Açıkçası beni düşündüren soğuğun gücünden çok, izlandadan azora gelebilecek kuvvetli bir baskının sistemi hızlıca doğuya itmesi, gözüm bir tane sağlam blokajlı bir sistemde bunu yaşamadan diğerleri beni çok mutlu etmeyecek çünkü tıpkı aralık sonunda yaşadıklarımıza benzeyecek..

Kışın ilk yarısındaki paterne katılıyorum ama ben soğukların güçlü ineceğini düşünenlerdenim. Ecmwf eps’de kıyılar sıkıntılı diyor.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.