İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ben modelerin nasıl okunacağı ve sistem nasıl tahmin edileceği ile ilgili bir konu açmıştım ama orada resimler gözükmüyor o yüzden kendi profilimde bir daha paylaşıyorum modellerin nasıl okunucağı azor felan hepsini ayrıntılı bir şekilde yazdım profilimde linki:

Berkay34 siz en iyisi buradan bakın.

konu açmıştım ama soru soramazsınız oradan çünkü Samet adminim arşive kaldırmıştı

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• ben modelerin nasıl okunacağı ve sistem nasıl tahmin edileceği ile ilgili bir konu açmıştım ama orada resimler gözükmüyor o yüzden kendi profilimde bir daha paylaşıyorum modellerin nasıl okunucağı azor felan hepsini ayrıntılı bir şekilde yazdım profilimde linki:

Berkay34 siz en iyisi buradan bakın.

konu açmıştım ama soru soramazsınız oradan çünkü Samet adminim arşive kaldırmıştı

Çok teşekkür ederim değerli Berkay34 Hocam. İnşallah meteoroloji ilminiz dahada artar ve sizi çok daha iyi yerlerde görürüz.

• Çok teşekkür ederim değerli Berkay34 Hocam. İnşallah meteoroloji ilminiz dahada artar ve sizi çok daha iyi yerlerde görürüz.

Sağolasın dostum inşallah, elimden geldiğim kadar forumdaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• ECMWF'yi beğenen yok mu ?:boat:

Uzun yıllardır gördüğüm en yüksek efsane ihtimali. Adım adım geliyor gibi duruyor. Ama hemen değil diyor sanki. 240'da İzlanda son kez Azoru yarıp Akdeniz ve Ege'ye A.B bırakıp son nefesini verme eğiliminde. 10'nundan sonra ne olacaksa olacak bu tarih 15 Şubat bile olabilir.

• Peki bu raytingi bir tek Türkiyeden mi kazanıyor?

Yooo. Bazen italya bazen orta avrupa bazen biz bazen başka. Ama kendini takip ettiriyor. Uzun vade de her şeyi her ihtimali deniyor. Bir şekilde ana fikir etrafında çeşitli senaryoları sunuyor. Tabi bizim için 300 lü saatlerde işler iyi olunca hecanlanıyoruz. Bazen kısa vadede olunca bile bozulmuyor derken 72 saatte soğuklar kırılıyor vs vs. Tersi olduğu da oluyor tabi yani zayıf sistemler gıdım gıdım düzeliyor. En nihayetinde 3-5 gün öncesine kadar net olamıyor sistemler buda çok normal. Atmosfer bu değişkeni çok.

• doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış :thumbup: Siteye yapılan saldırları Şiddetle Kınıyorum:!: Tüm havafroum ailesine geçmiş olsun:thumbup:

İnsan hayal ve ümit ettiği müddetçe yaşarmış.

Bizimde ümidimiz devam ediyor ayrıca Yaz mevsimişnde değil KIŞ mevsimindeyiz 8) sanırım hatırlatmakta fayda var :thumbup:

İstanbul için artık KAR zamanı bekliyoruzuzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126 herkese iyi forumlar

• Bunyamin surmeli yeni videosunda,ayin 10 dan sonra soguma bekledigini ,gelecek sistemlerin gecen ay gelenlere benziyecegini,cok etkili olmuycagini soyledi,ama sunuda ekledi,cok sure var,sistem etkisini azaltip,artirabilir dedi.Bende tabiki olumlu dusunup,sistemin etkisini artiracagini hayal ediyorum,ve pasi yarin aksam golu atmasi icin,semih hocaya atiyorum,gol olursa hep beraber sevinelim,gol olmassa subat sonu ve mart basina bakariz,hic gol atamassakda bu kis ,dua edelim bir seneki kis ayina omrumuz yetsin diye.Kim bilir o sene,bir sonraki sene😀⛄⛄⛄herkese iyi geceler

• ECWMF açısından değerlendirirsek kaç gündür bu hamak belli, ancak soğuğun gücü belli değil, bunu da özellikle şu ısınma süreci çindeyken daha iyi çözeceğini düşünüyorum

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 1.olasılık işte zaten sibirya beklentimiz, bu olursa 2012 den sonra kendisini sınırlarımızda göreceğiz yada üstümüzde:) 2. olasılıkta sibirya destekle bir polar atak.. 2side kabulum ama yer seviyesi açısından geçen sene ve bu seneyi affettirecek bir sibiryaya kim hayır der...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Lehimize dönmesi için patern değişikliği gerekiyordu ve gerçekleşti.Ancak bugünden bakıldığında umut vaat edebilir fakat biz kıyılar için senaryo kümeleri sıcaklık olarak halen istenilen seviyede değil. Cuma günü 240'lara girdiğinde sistem daha bir belli olur.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Lehimize dönmesi için patern değişikliği gerekiyordu ve gerçekleşti.Ancak bugünden bakıldığında umut vaat edebilir fakat biz kıyılar için senaryo kümeleri sıcaklık olarak halen istenilen seviyede değil. Cuma günü 240'lara girdiğinde sistem daha bir belli olur.

İşin içinde sibirya varsa yeter