İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayal aleminde mi yaşıyorsunuz ? 20 cm kara bile razıyız nedir. Ortada kar yok biz 20 cm e razıyız diyoruz. 20 cm i geçtim ben 5 cm e bile razıyım. Kaç cm olduğunun önemi de kalmadı bu saatten sonra benim için yağsın yeter şahsen.

Kar açlığı tavan yapti hepimizde

• (G) elir gibi yapar , yalpalar

(E) n sonunda gelmez bu

(L) apa lapa karı rüyada gösterip,

(M) anileri sana yazdırır bu

(E) n sonunda pes ettirir

(Z)ar zor 5 cm yapar bu .

• Snow_Warrior

Öncelikle teşekkür ederim yukarıda söyledim sayfaları karıştırmışım tabii ki verisiz konuşmayı bende sevmem

Diğer konuya gelince sizin düşüncenize saygı duyuyorum kötü de çıksa iyi de çıksa model takibini yapıyorum bilim sevmeyen biri değilim ancak bazen de manevi olarak bazı şeyleri yaradandan isterim neyse fazla uzatmıyacagim sizi de kırdıysam bende özür dilerim. Saygılar

• Ecmwf ortalama-2.6 ana senaryo-6.2 senaryolar da güzel bir anda nasıl değişti :/

İlginç olanı dünki diyagramda ortalama 0 ve -2-3 civarında senaryo sayısı toplasan 3-5 tane var yok şimdi bi anda evrim geçirdi. Bu modellerin diyagramınada guvenilmez arkadaş zaten gfsninkine güvenmiyordukda Ecmde 50 senaryonun 45-46si böyle çuvallıyorsa biz neye bakalım şimdi. Ayrıca Gfs halen öyle birşey yok diyor.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Son çıktılar herkeste bir hayal kırıklığı ortaya çıkardı ancak atmosferin yapısı kaotik modellerin de aslında suçu yok verileri giren biz insanlarız sonuçta. En ufak bir hata eksik veri girişi bir anda her şeyi ters yüz edebiliyor. Sakin kalın bu arada dini konuları da burada polemik konusu yapmayın ben bir ilahiyat fakültesi hocası olarak bu yorumları okuyunca rahatsız oldum lütfen bu konuları burada tartışmayın NOKTA.

• 30 Aralık 2016’da Gfs diye hatırlıyorum.

sağolun hocam; keşke bir daha öyle efsane düzeyinde bir sistem yaşasak hala unutamıyorum hafızama kazınmış artık rüyalarımda görürüyorum :)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Biloogle bazi insanlar bazi seylerin farkinda degil ailesi cevresi yasi ve tecrubeleri yetmiyor bir cok seye.

Konu kapanmis uzerine dusmeye gerek yok ancak itirazinizi hakli buldum,mesaji bulup silecegim.

Iyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Olcayto Ben güzelleşen birşey göremiyorum nedense hangi diyagram iyi ? Eco diyagramı günceli henuz çıkmadı ama geceki diyagramda çok kötü uzun vade için. Yanlış yorumlar yapmıyalım lütfen iyi olsa iyi deriz zaten.

graphe_ens3_csh4.gif

graphe_ens3_xgu0.png

ECMF ben baktığımda Marmara ' ya soğuk senaryo vermişti. Modeller kötüye gidiyorsa benim yapabileceğim bir şey yok. Ancak İnsanı suçlarmış gibi foruma yorum yapmanız hiç hoş değil.

• İnsanların karsızlıktan birbirine çatmaya başladığı şu ortamdan bizleri kurtar ve Efsaneyi ve efsaneleri tez zamanda bizlere yaşat Allah’ım ( camiye gidip orada da yapacağım bu duayı 😊😍)

En yakın 27/28 ve 31/2 sistemleri de güçlenir inşaallah ( bu kısım için ofisten dua etmekle yetiniyorum :))