İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tepsi ile kayabileceğimiz kadar kar olucak mı asıl soru şu çünkü denize yakın semtler sadece havada gördü nadiren araba üstleri tutmuştu, eğer hava görecek kar gelicekse hiç gelmesin kardeşim ya herro ya merro🤘

• Uzun süredir gördüğüm en kötü sinoptikler. Sanki Orta Avrupa örümcek ağına dönmüş ve A.B sonu gelmeyecek gibi bir izlenim yaratmış. Bu kadar kötü olmacak olsada Amerikanın doğusuna ardı arkası kesilmeyen soğuklar bizim için hiç iç açısı durmuyor. İstediği kadar Kutup Y.B, İskandinav Y.B, Azor olsun bu şekilde sistem inmesi mucize Atlantik A.B ürettikce. Sanırım ayın sonuna kadar modeller işkenceye devam edecek. Üstdatların tahmin ettiği gibi ay sonu Atlantik pasif olması bekleniyor o zaman belki modeller biraz ümit verir. 17 Şubat önceside aynen böyleydi. Bir şekilde üstadların dediği gibi mutlaka sağlam bir sistem alacağız ama alana kadar delirmeyiz umarım.

• Uzun süredir gördüğüm en kötü sinoptikler. Sanki Orta Avrupa örümcek ağına dönmüş ve A.B sonu gelmeyecek gibi bir izlenim yaratmış. Bu kadar kötü olmacak olsada Amerikanın doğusuna ardı arkası kesilmeyen soğuklar bizim için hiç iç açısı durmuyor. İstediği kadar Kutup Y.B, İskandinav Y.B, Azor olsun bu şekilde sistem inmesi mucize Atlantik A.B ürettikce. Sanırım ayın sonuna kadar modeller işkenceye devam edecek. Üstdatların tahmin ettiği gibi ay sonu Atlantik pasif olması bekleniyor o zaman belki modeller biraz ümit verir. 17 Şubat önceside aynen böyleydi. Bir şekilde üstadların dediği gibi mutlaka sağlam bir sistem alacağız ama alana kadar delirmeyiz umarım.

Günler öncesinden beklentiyi maksimumda tutmayıp daha çok anı yaşayabilmeyi öğrenebilirsek delirmeyiz kardeşim.

• alma mazlumun ağını çıkar aheste aheste8) edward dün kartopu oynamış , bizede mangal yapmak düşer 8)

ama bizede gelecek inş, umudumuz var en azındanuzays3271653126uzays3271653126uzays32716531268)

• Ben böyle diyagram ve modelleme gördüğümü hatırlamıyorum genellikle geçen yıl ki gibi Avrupaysa ısrarla Avrupa’yı gösterirdi şimdi üzerimizde yüksek gösteriyor. Zonal rüzgarlara baktığımda batıda yüksek beklentisi var Avrupa ve İskandinavya basınç diyagramlarında Ab hep sıcak senaryo ve basınç ortalaması 1020-1025’e yükselmiş durumda ama gel görelim bizim coğrafyamıza etkisi nötr var bir tezatlık.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Haklısın berkay_tuku NAO AO PNA 27-31 arası için bize ideal şartlarda ancak coupling durumunun gecikmesi soğukları aşağıya inmesini engelliyor.Aşağı inmeye başlayacağı zamanda ise bahsettiğim akıntılar değişime girdiği için avrupaya yöneliyorlar.Yapacak birşey yok takibe devam edeceğiz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• (O)nun özlemi yaktı içimizi

(S)eneler geçti özlemimiz daha da arttı

(E)fsaneyi yaşayabilmek duamız

(N)eden gelmedi kaygısı yaşamadan

(E)n güzel şekilde ağırlamak arzumuz

(B)ekleyeceğiz seni sabırla

(U)ff bile demeden

(S)eneler geçsede

(E)n ufak bir şüphemiz yok geleceğine

(N)azli olsanda

(E)n ufak bir şüphemiz yok geleceğine

• birde şu açıdan bakalım arkadaşlar efsane semih hocamızın teorisi 5 güne kadar modellere yansır.. ne demişti özetle ''şubat 2.haftasından sonra aksiyon başlar..''

en azından tepemizde sınıra kadar gelipte batıya kaçtı doğuya kaçtı diye çıldırmalık bi görüntü yok.. netice olarak geldimi tren gibi gelsin ki frene bile bassa en kötü ege açıklarında durur.son model araba gibi gelip tekirdağda durmaz..ben halen sağlam bir efsane alacağımıza inanıyorum..

• Son bir kaç senedir Şubat aylarında seyreden hava olayları biribiri ile çok örtüşür oldu. Bu durumun temelli bir açıklaması varmı? Yoksa tamamen tesadüf mü? Bilgili deneyimli arkadaşların bu konuda tartıştıkları bir başlık olsa bizde bilgilensek iyi olurdu aslında. Medyada ve sosyal medyada çok çeşitli teoriler var ama hiç biri inandırıcı ve tatmin edici değil.

• Hayal aleminde mi yaşıyorsunuz ? 20 cm kara bile razıyız nedir. Ortada kar yok biz 20 cm e razıyız diyoruz. 20 cm i geçtim ben 5 cm e bile razıyım. Kaç cm olduğunun önemi de kalmadı bu saatten sonra benim için yağsın yeter şahsen.