İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • baybars hocam aslında aynı anlamdakı seyleri yazdık..ben şu ana kadar gerceklesen durum için yorumladım..gecen seneden cok daha iyi.mesela ben gecen sene havada bile görmemıstım.bu sene kar topu yapabilcek kadar kar gordum yasadıgım yerde..çok şükür.iç kesımler için harıka gecıyor kış.sorun kıyıarda.kerem beyin iyi niyeti ve burası için gösterdiği emekleri yadsınamaz ve unutulamaz elbet.bizler 1 defa üzülüyorsak sistem gelmediğinde,kerem hoca 2 3 kat fazla üzülüyordur fikrimce.saygılar

• Evet iç kesimler güzel bir kış geçiriyor onlar için mutluyum.

Kaderimizde varsa bizde yaşayacağız umutla ve dua ile.

Gerçekten bu bir tutku ve forumda çok değerli dostlar var, bilgileriyle, analizleriyle, yorumlarıyla bizlere umut oluyorlar.

• Kartepeye giderim daha iyi yahu;)

Kartepe ' den dün geldim. Öğlen saati sıcaklık 5 derece hava hafif yağmurlu ve sisliydi. Yerde 70 - 80 cm civarı kar var ancak yağış karı biraz yumuşatmış. Ona rağmen kayak yapılabiliyor. Zaten yakında yeni bir kar yağışı olur.

• Kartepe ' den dün geldim. Öğlen saati sıcaklık 5 derece hava hafif yağmurlu ve sisliydi. Yerde 70 - 80 cm civarı kar var ancak yağış karı biraz yumuşatmış. Ona rağmen kayak yapılabiliyor. Zaten yakında yeni bir kar yağışı olur.

teşekkür ederim şubatın ilk haftası gitme fikrim var, karsız 1 kış daha geçiremem:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bi velet bana sorarsa abi küzey kutbu neresi diye, abd ile kanadanın birleştiği yer diyecem.,, yahu arkadaş o ne soğuk öyle resmen kutup inmiş , bizde yok gelecek yok yok burda sulu kar yağıyor, yok yağış kara döndü adamlar 15 gün - 10 -15!” Dereceyle yaşayacaklar 😤😤😤

• Arkadaşlar 3 günlük tahminlerin tutma olasılığı % 80-90 civarı iken periyot uzadığında oran çok daha aşağılara düşüyor. Dolayısı ile kısa vade dışında diyagramlarda orta vadelere çok fazla kafa yorup canımızı sıkmayalım. Kış ayındayız her sıcağın sonunda soğuk olmalıdır mutlaka. İzlanda' nında yakında nefesi kesilecektir. Sonrasında güzel günler inşallah bizi bekliyor olacak. Şu günlerde sabır etmekten başka yapacak bir şey yok.

• Boşa zaman harcamayalım, değerlendirelim. Bu 2 senede az mı şey öğrendik? Herkes taşın altına elini sokabilir. Mesela kar fotoğrafı paylaşmak bile bir sinerjidir.

Benden sizlere bir sinerji gelsin bakalım. 18 Şubat 2015 Tarihinde üsküdar sahilde çektiğim kar videosu 8)

• bir an için aklima Gökhan Abur bey'in meşhur sözü geldi nedense...

" istanbul icin kış, 15 şubat/ 15 mart arasindadir" ve devaminda eklemede yapar."istisnalar kaidei bozmaz".

Üstad bunu zaman zaman vurgulamaya devam ediyor..

" istanbul icin kış, 15 şubat/ 15 mart arasindadir" ve devaminda eklemede yapar."istisnalar kaidei bozmaz".

hocam Gökhan Aburu çok sever ve takip ederim ama 2015 ten sonraki şubatlar kendisinin bu sözünü defalarca boşa çıkarmıştır açıkçası, heleki 1987 martından sonra doğru dürüst sistem yoktur bu tarihe kadar. Maalesef İstanbulun kışı aralık 25-ocak 30 arasına sıkışmış vaziyette son yıllarda..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Son 3 yıldır olmasa da, banada "İstanbul'da kar" diyince Şubat aklıma gelir..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• hocam Gökhan Aburu çok sever ve takip ederim ama 2015 ten sonraki şubatlar kendisinin bu sözünü defalarca boşa çıkarmıştır açıkçası, heleki 1987 martından sonra doğru dürüst sistem yoktur bu tarihe kadar. Maalesef İstanbulun kışı aralık 25-ocak 30 arasına sıkışmış vaziyette son yıllarda..

Dediklerine katilmakla beraber istisnalar kaidei bozmaz sözünü eklemesi de son yillarda yasadigimiz, sizinde belirttiginiz gibi kış tabirine uygun düşüyor hocam.

• Şubatı bilmem ama benim mart ayından beklentim kalkalı çok oldu:))