İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• arkadaslar rahat olun. böyle bir tarihi olan istanbul şehri elbet bir güzellik yapacaktır. yarın havada göreceğimize eminim.

• 1987 de 5 yaşındaydım hatırladığımı hatırlamıyorum:) Ufak tefek hayal meyal gözümde canlanan anılarım var o kadar. Ama annemlerden babamlardan dinlediklerim bile beni etkilemişti. Benim neslim 2004 ü iyi hatırlar iyi bilir..

• Babamdan dinlemiştim bende .. Kemerburgazda oturuyorlar yine.. akşam hafif yağmurluymuş tahminler 16 derece gösteriyordu hatta yarın ablam annem babam pikniğe gideceklermiş.. Sabah bir kalkmışki tipiden dış kapı açılmıyormuş gözgözü görmüyor diyordu. Her taraf donmuş bir vaziyetteydi diyorlar. Mahalle çeşmelerine gitmek için bildiğin tünel açmışlar 1 metre kar yığınları oluşmuş. Her muhabbeti geçtiğinde hayranlıkla dinlerim ..

• 87 den bir anıda ben anlatayım 67\ 1 tertip amca oglunu şirinevlerden topkapı otogara götüremedik o celpler 15 gün gec teslim oldular birliklerine düşünün topkapı şirinevler 6 7 km

• 87 kışı 6 yaş bitiyor amcamın omzunda bahçeden çıkışım beni karların içine atması hareketsiz çabalayışım ve yolları açmaya çalışan traktörün bizim arabayı kaldırıp atmaması için üstünü temizlemem çok güzel zamanlardı İnşallah Rabbim tekrarını nasip eder

• Ben geçen gece 1987 kışını anlattım Bir arkadaşımız tarafından Geçmişi bırakın saçma sapan konuşmayın diye Laf yedim Bu efsane hakkında konuşulması bence insanlara iyi gelir Yaşayan biri olarak Unutulmaz günlerdi 🤗

• Babam anlattı. Silivride bi anneyle kız çifltiğe gidiyomuş babam da çoban benim. Beyciler köyünde donarak ölmüşler 87 kışında. ne günlermiş be

• Benimde babam anlatır o gün hastaneye gitmiş dışarıda öyle bir hava varki montunu cıkarmış terlemekten akşam saat 8 gibi dışarı bakmıs hava gayet sakin gece lavaboya kalktığında saat 2 gibi heryerin 25-30 cm kar yağdığını görünce gözlerini inanamamış zaten gerisini biliyorsunuz oda hep anlatır hepte sıkılmadan dinlerim.

• 1987'de hafta sonu, Avcılar'dan Zeytinburnu'na amcamlara gelmiştik. O zaman Avcılar'da oturuyorduk. Gece yattık, tabii ki hiçbir uyarı yoktu. Sonradan öğrendik ki meteoroloji, gece yarısı ani uyarıda bulunmuş. Sabah kalktığımızda gözlerimize inanamadık. Göz gözü görmeyecek denli tipi. Yerler çok kalınlaşmıştı. Rahmetli ağabeyim, çalışmak için teşebbüs etti ama taksiyi çıkaramadı. 100 metre gidemedik ve geri döndük. Tabii çevredekilerden yardım isteyerek. 20 günden az olmamak üzere Avcılar'a dönemedik. Trenler, otobüsler asla çalışamadı. Dolmuşlar ise tek tük. O da ittire ittire. Şunu da hatırlıyorum: Örneğin yağış ilk sefer de 2-3 gün sürdü. Tam bitti derken, hoop bir daha. Tam bitti derken hoop bir daha.

Ama şunu önemle vurgulamak isterim: O yıllar da Avcılar gibi yerlerde bu durum sıradandı. Yani, 84-85-86 vs.. Bele kadar kara gömülürdük. Okullar uzun zaman dilimlerinde tatil olurdu. Biz de okul bahçesinde basket oynardık :)